Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református keresztelő -...

Református keresztelő - keresztszülő nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
Kisbabánkat szeretnénk megkeresztelni, viszont keresztszülőket nem szeretnénk felkérni. (Több oka van, nagyon nem mennék bele. Egyszerüen a családban nincs olyan személy, barátra nem szeretnénk erôltetni.) Csak szeretnénk, ha a gyerekünk keresztény lenne. Van erre mód? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2020. júl. 12. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Keresztszülö kell, de hallottam már olyan esetet, ahol a szülö lett a keresztszülö is.

Konkrétan ott kérdezz rá, ahol keresztelni akarjátok, mert elég eltéröek az egyes templomok.

2020. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Miért nem a templomba kérdezed meg, ahol a keresztelést tervezitek?

Ha mi itt írunk valamit, de a pap mást mond, akkor vitába szállsz vele a Gy.K.-ra hivatkozva?

2020. júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2/2. Biztosan nagyon okosnak gondolod magad, de csak szólok, hogy templomban istentiszteletet tartanak. Információt a lelkészi hivatalban adnak, ahová holnap megyek. Csak tapasztalatokra lettem volna kíváncsi...
2020. júl. 13. 00:29
 4/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Bizalommal kérd a Nagytiszteletű úr, asszony tanácsát ebben a sajátos helyzetben. Biztosan segít olyan alternatívát nyújtani,amely megfelelő számodra,és a jövőben; a gyermek lelki-szellemi gyarapodását is szolgálni fogja.

2020. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

"... de csak szólok, hogy templomban istentiszteletet tartanak"

Nem mondod!

Én eddig azt hittem salakmotor-futamokat.

2020. júl. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes rákérdezni a lelkésznél. Katolikus keresztelőn pl. lehetséges, hogy ne legyen keresztszülő, nekem sem volt. Meg kell kérdezni, hogy van-e valami akadálya ennek?
2020. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Voltam a lelkészi hivatalban, nem kötelező keresztszülő.
2020. júl. 13. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott. :))
2020. júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Blackice75 ***** válasza:
0%

Szegény gyerek is megkapja a hamis tanitasokat , jól be lesz programozva tévhitre mire felnő!!!

Annyira hogy majd ki sem lehet hozni onnan!!!

2021. márc. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es, ellentétben te olyan szimpatikussá teszed magadat és ezzel a kommenttel a saját gyülekezeted hitét, hogy mindjárt jelentkezek, hogy áttérnék. :))
2021. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!