Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet közelebb került...

Hogyan lehet közelebb került Istenhez, úgy, hogy nem halunk meg?

Figyelt kérdés
Eddig nem hittem, hogy Isten létezik, de most valami nagyon megváltozott bennem! Aki ért ehhez, és hisz Istenben, kérlek tudna segíteni?

2020. júl. 16. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Amikor a gondolataid tele vannak több ezer olyan dologgal, amik elvonják a figyelmedet, akkor tényleg nem tudod meghallani Istent. Ahhoz, hogy meghalld Istent, közel kell kerülnöd hozzá. Egyedül kell lenned Istennel és csöndben maradni.


A Biblia azt mondja: „Légy csendben és tudd meg, hogy én vagyok az Isten." (Zsolt 46,10, NIV fordítás). Ez azt jelenti, hogy ülj le és legyél csendben. Így hallod meg Istent és kerülsz közel Istenhez. Légy egyedül a Bibliáddal, és mondd: „Istenem, van valami, amit szeretnél nekem mondani?" Olvasd Isten Igéjét és beszélj neki arról, ami a szíveden van.


És Isten azt mondja, hogy megadja neked a bölcsességet ahhoz, hogy felismerd az ő hangját és megvalósítsd, amit mond: „Az Úr adja a bölcsességet, tőle jön a tudás és a megértés." (Péld 2,6 TEV fordítás).


Imádkozd ezt ma: „Istenem, rád akarok figyelni, és nem a kétség hangjaira. Közel akarok kerülni hozzád és jobban megismerni téged. Hallani akarlak, és megígérem, hogy utána engedelmeskedem neked. Az egyik olyan ember akarok lenni, akit tudsz használni és megáldani."

2020. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Igy: kegyelem és cselekvés által. Sehogy máskép. Nincs más út.


A Szent Lélek keresztségnél derül ki-hogy Isten elfogadta-e.


Máté 3-


9.

És ne gondoljátok, hogy így szólhattok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! Mert mondom néktek, hogy Isten eme kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak.

10.

A fejsze pedig immár a fák gyökerére vettetett. Azért minden fa, a mely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és tűzre vettetik.

11.

Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

12.

A kinek szóró lapát van az ő kezében, és megtisztítja az ő szérűjét; és az ő gabonáját csűrbe takarítja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel.

13.

Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa.

14.

János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?

15.

Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

2020. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
77%
Imátkozz mindennap.
2020. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
60%
Bocsánat előzőleg el írtam * Imádkozz mindennap, tanulj Istentől.
2020. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

3-4 Megtéretlen, megváltatlan ember imája el sem jut oda ahová szánják. Kizárólag megváltott közvetítőn keresztül.


Ha eljutna nem lenne annyi kudarcélménye az embereknek.

2020. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

#5

Akkor te feleslegesen imádkozol.

2020. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Erre ne vegyél mérget:D
2020. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Ismerd meg milyen Isten! Olvasd az Újszövetséget, abban van a lényeg, és könnyebben is olvasható. Jézus mutatta be milyen Isten, és hogy lehet a kedvére tenni. Hogy hogyan üdvözülhetsz, az is az Újszövetségben leírva.
2020. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Jézus azt hangsúlyozta, hogy az örök élet két személy megismerésén alapszik, amit lehet fokozni.

(János 17:2, 3) . . .. 3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.

Az ismeret pedig tettekre indit, hogy megfelelő életet élj.

[link]

Ez a könyv talán segithet a Főbb témáit kiemelni Isten személyéről, és szándékáról.

2020. júl. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2020. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!