Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit èrtsünk az alatt,hogy...

Mit èrtsünk az alatt,hogy Nabukodonzor hèt èvig mezőn legel ès füvet eszik mint az állat?

Figyelt kérdés

2020. júl. 23. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Vegán lett.
2020. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen elborult az elméje Nabukodonozornak a hét év alatt. Ez büntetés volt Istentől, mert Isten fölé helyezte magát.
2020. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Jeremiás próféta könyve 24. rész


1.

Látomást mutata nékem az Úr, és ímé, két kosár füge volt letéve az Úr temploma előtt, miután Nabukodonozor babiloniai király Jékóniást, Joákimnak, a Júda királyának fiát és Júdának fejedelmeit és az ácsokat és kovácsokat fogságra hurczolá Jeruzsálemből, és elvivé őket Babilonba.

2.

Az egyik kosárban igen jó fügék valának, a milyenek az először érő fügék; a másik kosárban pedig igen rossz fügék valának, sőt ehetetlenek a rosszaság miatt.

3.

És monda az Úr nékem: Mit látsz te Jeremiás? És mondék: Fügéket. A jó fügék igen jók, de a rosszak igen rosszak, sőt rosszaságok miatt ehetetlenek.

4.

És szóla az Úr nékem, mondván:

5.

Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Mint ezeket a jó fügéket, úgy megkülönböztetem a Júda foglyait, a kiket e helyről a Kaldeusok földjére vitettem, az ő javokra.

6.

És őket szemmel tartom az ő javokra, és visszahozom e földre, és megépítem és el nem rontom, és beplántálom és ki nem szaggatom.

7.

És szívet adok nékik, hogy megismerjenek engemet, hogy én vagyok az Úr, és ők én népemmé lesznek, én pedig Istenökké leszek, mert teljes szívökből megtérnek hozzám.

8.

És a milyenek a rossz fügék, a melyek ehetetlenek a rosszaság miatt, azt mondja az Úr, olyanná teszem Sedékiást, a Júda királyát, és az ő maradékát, és az ő fejedelmeit, és Jeruzsálem maradékát, a kik itt maradnak e földön, és azokat, a kik Égyiptom földén laknak.

9.

És kiteszem őket rettegésnek, veszedelemnek a föld minden országában; gyalázatnak, példabeszédnek, gúnynak és szidalomnak minden helyen, a hová kiűzöm őket.

10.

És fegyvert, éhséget és döghalált bocsátok reájok mindaddig, a míg elfogynak a földről, a melyet nékik adtam és az ő atyáiknak.

2020. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
lehet velem van a baj de a #4 hogy válasz a kérdésre??
2020. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Dán.4-


15. Ezt az álmot láttam én, Nabukodonozor király, és te, Baltazár, mondd meg annak értelmét; mivelhogy az én országomnak egyetlen bölcse sem tudta nékem megmondani a jelentését; de te tudod, mert szent isteneknek lelke van benned.

16. Ekkor Dániel, a kinek neve Baltazár, közel egy óráig rémüldözék, és az ő gondolatai háboríták őt. Szóla a király, és monda: Baltazár, az álom és annak jelentése meg ne rettentsenek téged! Felele Baltazár, és monda: Uram, az álom szálljon a te gyűlölőidre, a magyarázata pedig a te ellenségeidre!

17. A fa, a melyet láttál, a mely nagy és erős volt, és a melynek magassága az eget érte és ellátszék az egész földre;

18. És levelei szépek, gyümölcse pedig sok, és táplálék rajta mindeneknek; alatta tartózkodék a mező vada, és ágain az égi madarak lakozának:

19. Te vagy az, oh király, a ki nagygyá és erőssé lettél, a kinek nagysága megnövekedék és fölér az égig, és hatalmad a föld végéig.

20. Hogy pedig láta a király Vigyázót és Szentet leszállani az égből, és azt mondá: Vágjátok le a fát és pusztítsátok el azt; de gyökereinek törzsökét a földben hagyjátok, és vas és ércz lánczokba verve a mező füvén, és égi harmattal öntöztessék és a mezei barmokkal legyen része, a míg hét idő múlik el felette;

21. Ez a jelentése, oh király, és a felséges Isten végezése ez, a mely bekövetkezik az én uramra, a királyra,

22. És kivetnek téged az emberek közül, és a mezei barmokkal lesz a te lakozásod, és füvet adnak enned, mint az ökröknek, és égi harmattal öntöznek téged, és hét idő múlik el feletted, mígnem megérted, hogy a felséges Isten uralkodik az emberek birodalmán, és annak adja azt, a kinek akarja.

23. Hogy pedig mondák, hogy a fa gyökereinek törzsökét hagyják meg: országod megmarad néked, mihelyest megismered, hogy az Ég uralkodik.

24. Azért, oh király, az én tanácsom tessék néked, és vétkeidtől igazság által szabadulj és a te hamisságaidtól a szegényekhez való irgalmasság által. Így talán tartós lesz a békességed.

25. Mindez betelék Nabukodonozor királyon.

2020. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

A királynak elment az esze, megőrült kivetették az emberek közül és 7 évig Nabukodonozor megvolt fosztva a királyi hatalmától és értelmétől.


Üdv: Gábor

2020. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek.
2020. júl. 23. 16:51
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia

„Nem ez-é ama nagy Babilon, a melyet én építettem . . . ?” — dicsekedett egyik nap Nabukodonozor. A Dániel 4:27–33 szerint „még a szó a király szájában volt”, amikor elmezavar sújtotta. Hét éven át nem tudott királyként uralkodni, és növényekkel táplálkozott, pontosan úgy, ahogyan Dániel megjövendölte

2020. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!