Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény cikkek: hogyan...

Keresztény cikkek: hogyan találj (házas) társat, kivel/ hogyan ismerkedj, és ehhez hasonlók miért szólnak 70-80%-ban arról, hogy ne szexelj esküvő előtt?

Figyelt kérdés

Jó, tudom én, hogy a normál párkeresési tanácsok, meg "csajozós" könyvek, cikkek meg pont arról szólnak, hogy hogyan vigyél ágyba egy nőt, de ott legalább van egy adag jó tanácsa/ tipp az ismerkedésre.


Keresztény részről csak egy csomó rizsa, meg alap dolgok (pl: hívd el randira, meg legyél férfi...), amit mindenki tud, és egy jó adag arról, hogy várj a szexel.

Ez miért van?



2020. júl. 29. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
A házasság előtti szex bűnnek számít, szerintem ezért térnek ki rá jobban a keresztény cikkek. :)
2020. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

TÉNYLEG(!) fontos tartózkodni a "testi gyönyörök" megélésétől!


Sajnos így jöttem rá, hogy egy "hősszerelmesnek" mutatkozó FICSÚR mennyire képes CSUPÁN SZÓRAKOZÁS céljából emberi életeket TELJESEN TÖNKRETENNI...


Ui: FOLYAMATOSAN FALAZ a Tisztelt Kolléganőnek, hogy FELSZARVAZHASSA A FÉRJÉT - és persze három(!) kiskorú gyermek életét is megkeserítse.

2020. júl. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

A kereszténységben nem annyira fontos cél a boldog élet, a kereszténység nem erről szól.

Viszont a törvények betartása mindennél fontosabb.

2020. júl. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Dehogyisnem!

A jó Isten a tízparancsolatot adta korlátként, hogy ne essünk a szakadékba.

Ha betartjuk a tízparancsolatot, Szentségekhez járulunk, naponta olvassuk a Bibliát és imádkozunk, akkor a jó Isten teljesen átformál minket Neki tetszően. :)

A Szűzanya is azt mondja, hogy a jó Isten azt szeretné, hogyha már itt a földön boldogok lennénk és ez folytatódna Vele a Mennyben. :)

2020. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 SolaScriptura ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!

A rövid válasz a következő:

Ha társkeresés, ismerkedés témakörében valaki tanácsot kér, a keresztények a legjobb tudásuk szerinti, legjobb választ próbálják megadni Neked.


A hosszabb válaszhoz először mondok egy példát:

Ha van egy ültetett tűzpiros cabrió Lamborghini-d hófehér bőrülésekkel, és megfogadod a gyártó használati utasítását, akkor NEM mész ki vele a mezőre (pl. eső után), NEM akasztasz mögé ekét és NEM kezdesz el szántani vele, vagy NEM mész ki az erdőbe rally-zni vele, bármennyire is jó móka, és élvezetes délután lehetne a Lamborghini-vel rally-zás.

De mondhatod azt is, hogy „A hülye gyártó nehogy má’ megmondja nekem, hogy mit csináljak! Ez az én autóm, azt teszek vele, amit akarok!"

És tökéletesen igazad is lenne!! :)

A keresztények számára rendelkezésre áll a gyártó (=Isten) használati útmutatója az élethez (=Biblia), amiben le van írva egy pár jó tanács, hogy ezt tedd, azt pedig ne tedd.

Nyugodtan megszegheted ezeket jótanácsokat, de akkor csak magaddal szúrsz ki. (Bocsánat, nem csak magaddal, a partnereddel is.)

Nyugodtan választhatod a 30 perces örömet a 80 évnyi boldog, kiegyensúlyozott és teljes élet HELYETT.


Viszont a Bibliával sokszor az a „baj”, hogy nem mindig magyarázza el, hogy MIÉRT ne tedd ezt, vagy azt.

Csak annyit mond: „ne tedd’.

Én ezt nagyon utáltam kamasz és huszonéves koromban, de ennek ellenére megszavaztam a bizalmat Istennek és betartottam a tanácsait.

Most közel 30 év szerelmes (!) és boldog házasság után, 50 évnyi élettapasztalattal azt látom, hogy Isten megérdemelte a bizalmat.

Ráadásul az utóbbi 2 évben elkezdtem pszichológiával foglalkozni, és döbbenten látom, hogy

a modern pszichológia egyre inkább ugyanazokat az elveket fogalmazza meg, amiket Isten már többezer éve leíratott a Bibliában

pl. a „pozitív gondolkodás” előnyei, a gyűlölet, a negatív gondolatok, a stressz negatív pszichoszomatikus hatásai stb. stb. stb.

Mostanra már a 2. (vagy még többedik) olyan generáció is elérte az élete végét, akik között gyönyörűen lehet tanulmányozni a „szexuális szabadosság” és a „monogámia” hosszútávú, egész életre kiható hatásait.

Ennek köszönhetően mostanra már ezekben a kérdésekben is képes a modern pszichológia a „miért”-eket is Isten tiltásai mögé tenni.

És ezzel számomra is összeállt a kép, és végre megértettem, hogy Isten MIÉRT tiltott meg a mi érdekünkben bizonyos dolgokat, ezzel szemben miért tanácsol megtenni más dolgokat.

Megértettem, hogy

mi az a pszichológiai mechanizmus, ami a szex-et megelőzi és követi,

milyen hatással van az ex-ek létezése a „Nagy Ő”-vel való kapcsolatodra és az intimitásra,

hogy milyen hatással van RÁD, az egész pszichédre, az önértékelésedre, ha „csak egy tárgy vagy” egy másik ember kielégülése érdekében, mint pl. egy eldobható vibrátor … stb. stb. stb.

Szóval egy hatalmas ismeretanyag van (lenne) a „keresztények párkeresési tanácsai mögött”, de ne várd, hogy a GYK-n ezt megosszák Veled. Túl sok, túl hosszú … mint én is már… bocsi…


Szóval csak Neked kell magadban eldönteni, hogy

1) az azonnali kielégülés és a jelen élvezetei a fontosabbak, aztán később lesz, ami lesz

2) vagy nem szeretnél 40 évesen, x darab csalódás és elcs*szett kapcsolat után kiégve rájönni, hogy „bakker nem így kellett volna, mindent elrontottam …” és a maradék 40 évedet boldogtalanul, esetleg egy toldozott-foltozott, „ha ló nincs, szamár is jó” kapcsolatban leélni…

2020. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%

Na, ez nagy butaság volt.

MINDENT ki kell próbálni, mielőtt felteszed rá az életed!

A partnered is.

2020. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 SolaScriptura ***** válasza:
96%

OK... :)

Térjünk erre vissza mondjuk 20 év múlva...


Péld. 16:25 "Van olyan út, mely igaznak látszik az ember szemében, de a vége ..." nem az.

2020. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#6

Amit mondasz, tökéletesen igaz, ha tárgyakról, eszközökről van szó.


És egy nagyon jó példa a mai gondolkodásra:


A partner csak egy tárgy, egy eldobható eszköz, amivel kielégíthetem a vágyaimat:

" gyere, felpróbállak ... bocsi, túl szűk/túl bő, túl gyors/túl lassú vagy, nem passzolsz hozzám, kukába veled!"


Ha szexről van szó, emberéletek forognak kockán.

Akár egy 3. is!

Mit mondasz annak a szerencsétlen gyereknek?

"Hát ... te csak azért létezel, mert felpróbáltam anyádat."

... úgy sem hangzik jobban, hogy "... kipróbáltam anyádat."


és hány ilyen szerencsétlen gyerek van ...

a "100%-os" fogamzásgátló módszerek ellenére ...

2020. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos a keresztények meg a kereszténység az nem a való életről szól.

Aki pedig kimondja az igazságot azt lepontozzák.

De ettől még igaz.

Oldalakat lehetne írni arról, hogy miért volt nagyon fontos a NŐ szüzessége 2000 éve, meg 1000 éve, meg még 300 éve is.

Arról is, hogy miért születtek ezek a szabályok, és miért nem fontos bennük az, hogy a szex is stimmeljen.

Sok dolog elhangzott már itt, és én nem akarom még egyszer leírni.

Úgyis azonnal nullára pontozzák. Még akkor is, ha a hivatalos keresztény álláspontot írom le - de látszik, hogy én nem vagyok az álszent "keresztények" közül való.

Ez van.

Végül is nem kötelező senkinek boldogan vagy jól élni.

2020. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A hangsúly a Miért-en volt!


Azt értem, hogy ne szexeljek esküvő előtt, meg el is fogadom. Bár igaz, hogy olyan helyzetben ezt nagyon nehét megvalósítani.



Az lenne a kérdésem, hogy miért azt emelik ki, hogy ne szexelj.

Ahelyett, hogy adnénak tippeket, tanácsokat, hogy hol ismerkedjen az ember, hogyan közelítsen. Milyen jelekre figyeljen. Mit tegyen, hogy ne legyen félreérthető... stb stb.


Egy csajozós könyv elmondja, hogy hogyan udvarolj, ismerkedj, majd rátér arra, hogy utána, hogy vidd az ágyba.

Ez kb. 50-50%


Egy ugyan ilyen keresztén könyv meg annyit ír (kb.), hogy menj el egy keresztén összejövetelre, ismerkedj meg valakivel, de ne szexelj. Nem is gondolj rá!

Eszedbe ne jusson. A szex rossz, a szex bűn. Meg fogsz halni ha szexelsz.

És ez kb. így megy a könyv 70-80%-ában.


EZ miért van?

Aki akar szexelni az úgyis fog.

Aki meg értelmes annak meg nem kell egy könyv, hogy ezt felfogja!

2020. júl. 30. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!