Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogyan kerülhete...

Keresztények! Hogyan kerülhetek a Mennyországba? Nem a félelem miatt hiszek Istenben és Jézusban.

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 23:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Isten azért hozta létre a Földet, hogy az emberi teremtményei rajta lakjanak örökké. Mivel a halál a lázadás következménye, még nem változott Isten szándéka. Jézus halála ezt hivatott helyreállitani az embereknek, és nem azt hogy az égbe menjenek.
2020. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Nincs mennyország. Egyetlen életünk van, azt kell kihasználnunk. Hogy utána mi van: lámpaoltás és teljes sötétség, vagy időtlen tudati lét, azt nem tudja senki. De nem jut senki pokolra vagy ilyesmire, nem kell félni.
2020. aug. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
A Biblia is ezt írja. De utána lesz a feltámadás. Szóval, mit kell tennem, hogy feltámadjak?
2020. aug. 19. 09:43
 4/39 anonim ***** válasza:
Nincs feltámadás. Ez az életed van, ebben tegyél valami jót.
2020. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Neked biztos nem lesz feltámadás.

1. Nem tudsz olvasni

2. Ateista vagy, aki megijeszti a többieket.

3. Akkor az élet értelmetpent, és akkor miért nem csinálsz sok mindent? Miért nem próbálod ki a bankrablást?

4. Nem most van a feltámadás.

5. Jézus tolvajként jön el, vagyis bármikor el fog jönni, és akik megérdemlik azok feltámadnak és örökké élhetnek.

6. Nem ismered a Bibliát.

2020. aug. 19. 09:55
 6/39 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


1) Tudok olvasni. Óhéberül, arámi nyelven, ógörögül és latinul is.

2) Hívő vagyok.

3) Pont hogy így van az életnek értelme, amikor rádöbbensz, hogy EZ a mi időnk. Nem majd egy másik.

4) Nem hát.

5) Legyen neked a Te hited szerint!

6) Lehet, hogy nem ismerem a Bibliát, bár bibliai teológiai doktor vagyok és egyetemi oktató.

2020. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
4) Amúgy az én személyes hitem szerint de, most van a feltámadás. Ha van “örök” élet, akkor az a halálunk pillanatában ér minket, mint egy időtlen állapot. De ez csak a személyes hitem.
2020. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld Jézust az emberek előtt. "26Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor majd eljön a maga és az Atya, meg a szent angyalok dicsőségében. 9Aki azonban megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom Isten angyalai előtt."

Legyen SZEMÉLYES kapcsolatod Istnnel." nem mindenki kerül be a mennyek országába aki azt mondja nekem Uram Uram"

Fogadd el Jézust megváltódnak."16Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik."

Bánd meg a bűneidet. "19Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől. (Csel 2,38;2Thess 1,7; Zsid 4,1-11)"

Bocsáss meg másoknak. "Mert ha az embereknek megbocsátjátok vétkeiket, nektek is megbocsát mennyei Atyátok"

Ezen kívül: János 3:3,

János 14:6, János 5:24, Efezusiakhoz 2.8, Rómaiakhoz 10:13, Rómaiakhoz 10:9, Máté 18:3


Egy kis lelkesítés: „Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak, sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban.” (Róm. 8. 38)

2020. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Én nem szégyellem Jézust! :)


Bár a 6-os azt írta, hogy nincs Mennyország, se örökélet, pedig hívő :D

2020. aug. 19. 11:24
 10/39 anonim ***** válasza:
Válaszul ajánlom elolvasásra Spurgeon: Mi a hit és hová vezet? c. kis füzetét. Fenn van neten.
2020. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!