Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete mit gondol...

A Hit Gyülekezete mit gondol a többi keresztény felekezetről?

Figyelt kérdés
Ők is a "senki sem üdvözülhet rajtunk kívül" mentalitást vallják ahogy a Jehova tanúi?

2020. aug. 19. 12:57
1 2 3 4
 1/34 MBbpg ***** válasza:
28%

"Ők is a "senki sem üdvözülhet rajtunk kívül" mentalitást vallják ahogy a Jehova tanúi?"

Nem. Az ilyen hozzáállás nem áll összhangban a Bibliával.


"A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik."

Márk 16:16


"De a ki mindvégig állhatatos marad, az idvezül."

Máté 24:13

2020. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
29%

Azt vallják amit az Ige mondott, és meghatározott, hogy mi szükséges ahhoz, hogy üdvözülhessenek.


Ha a többiek ezt nem tartják be, akkor bizony kimerítik a hamis vallás fogalmát, és ezért


5Móz 18,19

És ha valaki nem hallgat az én ígéimre, a melyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon!

2020. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
És mi szükséges, hogy üdvözüljön valaki. Az én Bibliám szerint Isten kegyelme. A tiédben mi áll?
2020. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%
Nekik csak az a lényeg,, amit Németh Sándor dumál. A Bibliájuk sem egyezik a Károlíval.
2020. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

"A Bibliájuk sem egyezik a Károlíval."


Erről nem is tudtam.

2020. aug. 19. 15:50
 6/34 anonim ***** válasza:
32%

Csak a 4-esnek:


Róma 1-

21.

Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.

22.

Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;

23.

És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.

24.

Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;

25.

Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen.

26.

Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27.

Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

28.

És a miképen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;

29.

A kik teljesek minden hamissággal, paráznasággal, gonoszsággal, kapzsisággal, rosszasággal; rakvák, írigységgel, gyilkossággal, versengéssel, álnoksággal, rossz erkölcscsel;

30.

Súsárlók, rágalmazók, istengyűlölők, dölyfösek, kevélyek, dicsekedők, rosszban mesterkedők, szüleiknek engedetlenek,

31.

Balgatagok, összeférhetetlenek, szeretet nélkül valók, engesztelhetetlenek, irgalmatlanok.

32.

Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképen cselekvőkkel egyet is értenek.

2020. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
70%
A Hit Gyüliben Károli-fordítást olvasnak, nincs HGy-s Biblia, ez egy újabb alattomos hazugsága HGy-vel szemben.
2020. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 MBbpg ***** válasza:
67%

#3"És mi szükséges, hogy üdvözüljön valaki. Az én Bibliám szerint Isten kegyelme. A tiédben mi áll?"


Az én Bibliámban ez áll, ha a tiédben nem, kérlek javíts ki:


"A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik."


Márk 16:16



"De a ki mindvégig állhatatos marad, az idvezül."


Máté 24:13

2020. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 MBbpg ***** válasza:
100%

#5

Károlit használunk minden ellenkező híreszteléssel szemben

2020. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
49%

Van hitgyulis biblia,patmostecordcos biztos ahol aranydzelu a lapok Jézus beszéd pirossal szedve

..keresztény kiállításon volt

..

2020. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!