Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek most van a Jelenés...

Szerintetek most van a Jelenések könyvéből a nemzet nemzet ellen fordul rész?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy forrong a világ, mindenhol polgárháborús helyzet van. A négerek a fehérek ellen, arab keresztény ellen, döntögetik le sorban a régi nagy emberek szobrait, stb.
2020. szept. 1. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A polgárháború pont NEM ezt jelenti!

Amúgy 2000 év óta most van a legkevesebb háború.

2020. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem most kezdődött világméretekben a nemzet nemzet ellen.

Hanem több mint száz éve.

Ugyan is régen is voltak háborúk, de olyan háború, amiben több száz nemzet vett részt, az első világháború, és sajnos utána a második. Ez jelezte, hogy elkezdődtek az utolsó napok. Arról nem is beszélve, hogy modern fegyverkezés miatt, több ember is halt meg ezekben, mint egy két nemzet háborúiban.

2020. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Mondj már legalább egy évszázadot az elmúlt 2000 évben, amikor nem volt ilyen.
2020. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Világméretű háború?


Soha nem volt az előtt. Én is tanultam történelmet, de olyat nem olvastam sehol, hogy 3-4 nemzetnél több nemzet csapott volna össze.

Az első világháborúban, Kb 196. nemzet vett részt. Hol olvastál olyat, hogy volt ennyi nemzetnek egyszerre összecsapása?

2020. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

#4

Kezdjük azzal, hogy sokkal előtte nemzetek se voltak, tehát össze se csaphattak. Sőt atomfegyverekkel se harcoltak a II. vh előtt, mert képzeld, azok se voltak.


"de olyat nem olvastam sehol, hogy 3-4 nemzetnél több nemzet csapott volna össze"

Javaslom olvasgass többet, pl napóleoni háborúk. De a keresztes hadjáratok is jó példa, amikor Európa számos uralkodója küldött csapatokat a Szentföldre. Vagy akár az oszmánok ellen alakult Szent Ligát is említhetem, amiben szintén sok ország vett részt.

Voltak ezeknél messze pusztítóbb háborúk, pl a mongol hadjáratok alatt közel 50 millió ember halt meg, több, mint az I vh-ban.


"Kb 196. nemzet vett részt"

Ez hatalmas bullshit. Sorold fel őket.

Mert tudtommal 12 ország harcolt Antant oldalon, 4 ország pedig a Központi hatalmak oldalán, amit még néhány kisebb ország támogatott. Hol vana többi kb 170?


"Én is tanultam történelmet"

Javaslom barátilag, hogy tanuld újra. Mert vagy hatalmasakat kamuzol, vagy borzalmasak az ismereteid, hiába tanultad.

2020. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Im Sorry. sok számot irtam, de:


GALL JÁNOS:

A második világháború

tanulságairól

A második világháború méreteihez és pusztításaihoz hasonló katasztrófa nincs

a történelemben. Hat esztendeig tartott, 72 állam, a Föld lakosságának több mint

80 százaléka vett benne részt. A csatatereken mintegy 110 millió ember ütközött

meg. S ez a gigászi mértékű öldöklés több mint 30 millió emberéletet követelt, nem

beszélve a nyomorékok és betegek felmérhetetlen tömegéről és az elképzelhetetlen

anyagi pusztításról.

[link]

1939-1945 között zajló háború elnevezése. Az európai, ázsiai és afrikai földrészen vívott harcokban közel hetven nemzet vett részt, és ezek hatásaként több mint 73 millióan vesztették életüket, beleértve a megölt civileket és az elesett katonákat is.


Főnév:világháború

A világ nagy részére, legtöbb államára kiterjedő háborús konfliktus, emberek millióit érintő hosszan elhúzódó és sok áldozatot követelő harcok sorozata.

[link]


A Föld ábrázolásán a szürke állományok a semlegesek. Mennyit látsz ebből?

2020. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Érdekes vita folyik arról mi igen, és mi nem teljesedik ma. Krisztus felsorolta a jeleket nem csak a Jelenések könyvében. A tanítványinak ezt mondta a jelekkel kapcsolatosan:„Amikor pedig ezek kezdenek megtörténni, egyenesedjetek fel és emeljétek fel a fejeteket, mert közeledik a szabadulástok” Lukács 21:28.

De írt olyan emberekről is, akik majd semmit sem vesznek észre. "Mert amilyenek Noé napjai voltak, olyan lesz az Emberfiának a jelenléte is. Mert amilyenek az özönvíz előtti napok voltak – az emberek ettek és ittak, nősültek és férjhez mentek, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, és semmit nem vettek észre, míg el nem jött az özönvíz, és el nem söpörte mindnyájukat –, olyan lesz az Emberfiának a jelenléte is." Máté 24:37-39

Szóval nem érdemes vitázni azon, kinek van igaza. Inkább minden embernek saját meglátását, észrevételét kellene összevetni azzal, amit Krisztus mondott! mert neki garantáltan igaza van.

2020. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

#6

Ne beszélj mellé kérlek. Ezt írtad:

"Az első világháborúban, Kb 196. nemzet vett részt."


Sorold ezeket, elég az első százat, mert közel 200-at unnék végig olvasni.


"S ez a gigászi mértékű öldöklés több mint 30 millió emberéletet követelt"

MInt írtam, a Mongol hódítás is követelt ennyi áldozatot, de távol-keleten is voltak a középkorban hasonló mértékű pusztulást hozó háborúk.


Szóval mi ezekben a különleges akkor?

2020. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Haladunk az idők vége felé az biztos. Háborúk mindig is voltak, de az idők végén egyre több lesz. A háború lehet fizikai harc, de ideológiák összecsapása és kiberháború is, már rengeteg formája van a háborúnak. Amit említettél háború a végidők jele, a végidőkkel kapcsolatban különösen Izraelre kell figyelni, ahogy Jézus mondta: "A fügefáról vegyétek pedig a példát. A mikor ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár." Itt a fügefa Izraelre vonatkozik. A zsidó állam 2000 év után újjáépült, ez az idők vége közeledtének egyik legnagyobb jele. Háborúk pedig ott is vannak.
2020. szept. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A zsidó állam 2000 év után újjáépült, ez az idők vége közeledtének egyik legnagyobb jele."

Nem, ez csak egy politikai akarat volt, mert több nagyhatalomnak is jól jött. Például USA-nak lett egy barátságos állama azon a területen, ami egy nagyon fontos geopolitikai lépés volt számukra. Ez nem valami isteni terv megvalósulása, csupán nagyhatalmak hatalmi döntéseit szolgálta.

2020. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!