Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az elragadtatáskor kik mehetne...

Az elragadtatáskor kik mehetnek a Mennybe? És mi lesz ha nem jut az illető a Mennybe? A Pokolba megy, vagy pedig meghal örökre?

Figyelt kérdés

Nagyon jó ember, de nem hívő = nem megy a Mennybe?


Nagyon rossz ember (Hitler pl) de hívő, hisz Istenben és Jézusban, de csak ennyi, akkor is megy a Mennybe?


És hány éves kor alatt mehetnek a Mennybe automatikusan? pl. ha nem ismerték Istent, vagy nem volt idejük megismerni.



2020. szept. 3. 22:26
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
53%
Ezt Isten dolga eldönteni, nem a miénk.
2020. szept. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt tudom. De mi a teendő, hogy én is megkapjam az örök életet? Kötelező a templom? Vagy éljek ahogy Jézus is megparancsolta?
2020. szept. 3. 22:51
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az elragadtatáskor kik mehetnek a Mennybe?"

Ezt egyedül Isten tudja, bár nem keverném ebbe bele az elragadtatást, mert az messzire vezethet. Mondjuk inkább úgy, hogy amikor meghalunk.


"Nagyon rossz ember (Hitler pl) de hívő"

Hitler nem volt hívő, keresztény értelemben biztos nem.


"De mi a teendő, hogy én is megkapjam az örök életet?"

Jézus azt mondta, hogy aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül. A hit itt nem valami létezésének elfogadása, hanem cselekvő hit. Mert mint az Írás mondja, a hit halott cselekedetek nélkül.


"Kötelező a templom? Vagy éljek ahogy Jézus is megparancsolta?"

A kettő között nem "vagy", hanem "és" van. A keresztény hitet közösségben lehet megélni, így szükséges a templom. Jézus is minden alkalommal elment a zsinagógába, illetve a jeruzsálemi templomba is. Aki követni akarja, annak is ezt kell tennie.

2020. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%

Jézus szavai szerint azok, akikkel szövetséget kötött a messiási uralmára.

Ők ott lehetnek mellette, és együtt itélhetik, illetve vezetik a Földön élőket.

Sajnálatos, hogy ezt a kijelentését Jézusnak semmibe veszik.

(Lukács 22:29, 30) 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, . . .

(Jelenések 1:5, 6) . .  6 – és királyokká meg az ő Istenének és Atyjának a papjaivá tett minket. . .

(Lukács 22:28, 29) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, . . .


Kik tartanak, vagy tarottak ki Jézussal a Próbákban? Mindenki?

2020. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Na ne már. Szóval ha nem megyek a templomba, akkor elkapnak a bukott angyalok fájdalmasan? Ez inkább már rémisztetés... Pedig templom nélkül megvagyok. Nincs bajom nélküle. Néhány éve hiszek Istenben a világ összetettsége miatt és az élet értelme miatt, Jézusban pedig néhány hete, mert miért ne csinálhatott olyan gyereket aki a szeretetet hirdette? Szóval Istenben és Jézusban is hiszek. Bár én úgy tudom, hogy aki hívő, az kapja az örök életet.
2020. szept. 3. 23:31
 6/21 anonim ***** válasza:
19%

"Bár én úgy tudom, hogy aki hívő, az kapja az örök életet."


Vajon Minek tekinted Isten szavát a Bibliát?

Egy jó könyvnek, egy szépirodalomnak, vagy Isten szavának, ami útmutató az élethez?

Isten ezt irja a szaváról:

(2Timóteusz 3:16, 17) 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos. 17 Így az Isten embere teljesen képesített, és minden jótettre hiánytalanul felkészített lesz.


A versben elmondja, hogy az Irás hasznos arra, hogy az Istent szerők, és benne "hivők", minden jó cselekedetekre hiánytalanul felkészitett legyen.

Mit jelent ez?

Hogy a keresztény ember nem csek hisz a Teremtőben, hanem olyan tettekkel is rendelkezik a minden napjaiban, amit Isten kér. Sok minden tartozik ehhez, pl az összejövetelek látogatása.

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot. . .


Ha nem járok gyülekezetbe, nem ismerem a Testvéreimet, akkor nem tudjuk bátoritani egymást kölcsönösen.

S ez csak egy dolog, amit egy keresztény az életében megtesz.

A hit nem ér semmit, ha nincs bizonyitéka, amit a tetteink mutatnak:

(Jakab 2:17) 17 Ugyanígy a hit is, ha nem párosul tettekkel, önmagában halott.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

(János 15:10) 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, . . .

(Jakab 1:22) 22 De engedelmeskedjetek is a szónak, ne csupán hallgassátok azt, hamis érveléssel ámítva magatokat.


Láthatod kedves kérdező, hogy a keresztény ember a hitét, napi 24 órában éli. S ami nagyon fontos ehhez, Jézus a következőket mondta:

(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az megmenekül.


Láthatod, hogy aki ezekben kitart, az részesül megmentésben, és nem tétlenül elhinni, hogy hiszem Jézust és Istent.

2020. szept. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mi van az anti szociális gyerekkel aki nem szereti az idegeneket? Sőt, még egyedül sem tudja elrendezni az egészet.
2020. szept. 4. 07:17
 8/21 anonim ***** válasza:
3%

"A Pokolba megy, vagy pedig meghal örökre?"


A pokol, az emberiség sirgödre, ahova a halála után eltemetik. ezért jelenleg, mindenki ide jut. az nem mindegy, hogy valakit Isten visszahhoz az életben, vagy a halálban marad.

Sajnos az ismeret hiánya, és a rossz információk miatt, becsapják magukat az emberek.

2020. szept. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szóval ha én kezdő keresztény vagyok, de nem a félelem miatt hiszek Istenben, és Jézusban, és ma meghalnék egy balesetben akkor a Pokolban találom magam?!
2020. szept. 4. 07:19
 10/21 anonim ***** válasza:
20%

Nincs menny és pokol, csak ez az életünk, amit élünk. Jézus sem tanított mást, az utolsó ítéletre vonatkozó tanításai későbbi betoldások, a korai egyház agyszüleményei. Ha van is a halál után valami, akkor az mindenkinek jó lesz, mert kizárt, hogy millárdok főjenek a pokolban csak azért, mert például muszlim országban születtek. Mint keresztény inkább arra koncentrálj, hogy itt és most milyen keresztény vagy, mert ez az élet adatott, amit most élsz. Élj értékesen.


"Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van." (Lk 17:20-21)

2020. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!