Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mondjak annak aki azon...

Mit mondjak annak aki azon röhög, hogy hiszünk egy "képzelt barátnak"? Miközben nem is képzelődés. Hanem valódi a Mi Istenünk.

Figyelt kérdés

2020. szept. 5. 12:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy különösebben kell vele foglalkozni, ha ilyen értelmi szinten áll.
2020. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.Nem kell vele foglalkozni.
2020. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És megprobálok nyugodt maradni. Vaaaagy, azt mondom, hogy nekem nincs képzelt barátom. :)
2020. szept. 5. 13:06
 4/17 A kérdező kommentje:
És mi van ha a szakállas öregembert említi valaki, miközben Isten nem ember, hanem egy nagy fény? Sajnos én sem tudom elképzelni, hogy milyen lehet Jézus Atyja. :)
2020. szept. 5. 13:17
 5/17 KZitus ***** válasza:

Szia

Valamilyen szinten igaza van annak, aki Isten "képzelt barátnak" hisz, mert ő nem ismeri Istent.

De te, mivel ismered, ezért számodra nem "képzelt barát" a Teremtőd!

Légy vele türelmes, és esetleg megkérdezheted tőle, nem akarja-e megismerni az általa csak "képzelt" barátot?

Az, hogy az ember lehet Isten barátja, az Ézsaiás 41:8; és a Jakab 2:23 ír erről

Akár el is olvashatod, vagy mondhatod neki, mit ír erről Isten.

2020. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
"Nem kell elfogadnod a nézetemet, de mivel én sem nézem a másikat h*nek amiatt, mert nem hisz semmiben, vagy esetleg másban hisz, így szeretném, ha emiatt nem nevetnél ki senkit sem".
2020. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Aki röhög, az nem túl értékes ember, vele nem kell foglalkoznod.

Aki aggódva néz rád emiatt, ő sokkal értékesebb... de rá meg nem fogsz hallgatni, sajnos.

2020. szept. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

tenyleg ezen a szinten reagalni sem erdemes


hagyd magara :-)

2020. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Vagy küldjek neki egy ateista idézetet a Bibliából? Ha ő ezt csinálja velem, akkor én is fordítva. Megvédem a hitemet :)
2020. szept. 5. 20:58
 10/17 anonim ***** válasza:

A hitedet nem kell megvédeni: az vagy működik, vagy nem.

Az ateistának pedig ne a Bibliából idézz: pl. te is zokon vennéd, ha Mao piros könyvéből idéznének neked, nem? De szerintem még azt is, ha a Koránból.

Ateistának pl. Einstentől idézz valamit (de csak hiteleset, mert nagyon sok utánérzés kering mindenfelé).

2020. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!