Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztusnak, az Élő...

Jézus Krisztusnak, az Élő Isten Fiának, miért kellett meghalni a kereszten? Miért nem valami mást választott, ami nem fájdalmas?

Figyelt kérdés

2020. szept. 5. 16:16
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
Mert az atya ezt kerte tole de amugy ez jo kerdes ezzen meg gondoloodok majd
2020. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 ...Laci ***** válasza:
46%

Szerintem összetettebb a kérdés, több oka is volt annak. Azok csak egyike:


Keresztelő János nem követte Jézust.

Az akkori (és a mai!) zsidók hite szerint a Messiás eljövetelét Illés visszatérésének kell megelőzni. Tehát még mielőtt bárki azzal állhatott volna elő, hogy ő a Megváltó, a népnek tudnia kellett, hogy Illés eljött. Különben elfordultak volna tőle. Szóval Illésre összpontosítottak. Ez azért volt, mert Malakiás próféta megjövendölte Illés visszatérését a Messiás előtt.


Most ezt vessük össze azzal, hogy Jézus mit mondott a tanítványainak Keresztelő Jánosról: "Csakhogy én azt mondom nektek: Illés már eljött, de nem ismerték fel, úgy bántak vele, ahogy akartak. Így szenved majd tőlük az Emberfia is. Ekkor a tanítványok megértették, hogy Keresztelő Jánosról beszélt nekik." (Mt 17:12)

Jánost pedig ezért nem ismerhették fel az emberek, mert a küldöttek kérdésére ezt válaszolta: "Mi vagy tehát? Illés vagy? Ő azt válaszolta: Nem vagyok. A próféta vagy? Azt felelte: Nem" (Jn 1:21)


Keresztelő János véleménye hitelesebb volt Jézusénál, mert ő ismert, sőt elismert volt. Prominens családba született, tanult volt, Zakariás pap fia. Mindenki tudott a születése körüli csodáról. Példaszerű hitéletet élt az emberek szemében. Csak annyit kellett volna mondania, hogy ő Illés. Isten kinyilvánította neki, hogy kicsoda Jézus, azonban miután tanúságot tett róla, egyetlen feljegyzés sem mutatja, hogy aképpen követte is Jézust.


Az is érdekes, hogy Jézus és János tanítványai egy alkalommal összevitáztak, hogy kinek a mestere keresztel többet. János egy megjegyzése: "Neki növekednie kell, nekem pedig kisebbednem."

Miért? Ha osztozik Jézus sorsában, akkor Jézussal együtt örült vagy szenvedett volna. Ehelyett miért kellett két táborra szakadva járni a hit útját?


Végül a börtönben kétségek között követeket küldött Jézushoz azzal a megdöbbentő kérdéssel, hogy: "Te vagy-e az Eljövendő, vagy mást várjunk?" (Mt 11:3)


Jézus válaszában benne van, hogy többet várt Jánostól: "...Boldog, aki nem botránkozik meg rajtam." (Mt 11:4-6)


Sajnos ezek után Jézus már nem támaszkodhatott többé Keresztelő Jánosra. Magának kellett vállalnia, hogy önmagáról tanúságot tegyen, ami sokkal nehezebb volt, mint Jánossal együtt lehetett volna. Keresztelő Jánosnak ez a hibája egy lépést jelentett a kereszt felé.

2020. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!