Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok, titeket mi motivál...

Vallásosok, titeket mi motivál arra, hogy higgyetek?

Figyelt kérdés

Engem úgy neveltek a szüleim, hogy ha vallásos szeretnék lenni, az az én döntésem legyen és ne másé. Már 28 éves vagyok, viszont a mai napig nem látom az előnyét a vallásos (lokálisan keresztény) életvitelnek, hitnek.


Mi az a dolog a hittel kapcsolatban, ami miatt ti úgy határoztatok, hogy "Igen, ez a helyes út, így kell élnem."



2020. szept. 9. 10:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

Az ajándékok, amit Istentől kaptam.

Sokan irigykednek rám, hogy milyen jó és szerencsés életem van.

2020. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Megosztanád, hogy ezek miféle ajándékok?
2020. szept. 9. 10:18
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem, teljesen fölösleges.
2020. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Miért?
2020. szept. 9. 10:33
 5/21 anonim válasza:
100%
Az én életemben eddig sajnos az elmélyültebben hívő időszakok és az eltávolodások váltogatják egymást, és utólag mindig észreveszem, mennyivel több "szerencse" ér, ha fentről kérem a segítséget.
2020. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Nincs különösebb motiváció. Én is ateista voltam, aztán egyszercsak elkezdtem érezni istent, azóta hiszek.
2020. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Szüleim fakanala.
2020. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
Nálam pont fordítva volt. Mélyen vallásos családom volt, és katolikus iskolába írattak be. Én ott vesztettem el a hitemet. Kifejezetten úgy éreztem hogy hátráltat a hit, és csak negatív élményeket kaptam tőle. Azóta "hitetlen" vagyok, de sokkal sikeresebb az életben. Ettől függetlenül nem zavar ha valaki vallásos, és nem is akarom lebeszélni róla, de nem is tűröm meg ha valaki rám akarja kényszeríteni.
2020. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%

"Megosztanád, hogy ezek miféle ajándékok?"


A "boldogok a lelki szegények" az "ajándék", aki nem tud logikusan gondolkodni, az a tipikus vallásos lény.

2020. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
11%
Semmi. Tudáaból fakad a "hit"em.
2020. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!