Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki a többisten hitet vallja...

Aki a többisten hitet vallja és a démonokat is velük egyenrangúan kezeli (nem a klasszikus Keresztény elvek alapján) ő milyen vallásban definiálható?

Figyelt kérdés

Trollok, meg "démonok nincsenek" kommentek mellőzzenek könyörgöm. Unalmas olvasni. A kérdésre várok választ komolyan, mert nem troll kérdés.

Tehát, aki ugyanúgy tiszteli a démonokat és egyenrangúan kezeli az istenekkel őket, rá mit lehet mondani? Létezik ilyen vallás egyáltalán külön ágként? A kínaiak is hasonló elveket vallanak és sok más "nép". Viszont van ennek valami külön neve vagy vallása, ami "globális" tud lenni?

Mert ezt simán démon imádásnak nem lehet hívni, mert ott a többisten hit is. Vagy ez úgy van simán, hogy az illető többisten hites démon imádó?

A komoly válaszok érdekelnének rá.



2020. szept. 9. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

8000 vallás van, és ezeknek döntő többsége többistenhit.

Mindnek külön neve van.

2020. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát erre szerintem a Sátánizmust lehetne mondani.

A sátánizmusnak sajnos sok fajtája van. Mindenki másban hisz.

Én úgy hiszem, hogy a démonok is Istenek, de nem akkorák mint Lucifer.

Talán csak majdnem Istenek.

2020. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mansour ***** válasza:
43%
Ha a sátánista és hasonló okkult dolgokat kihagyjuk a számításból, a "normális" vallások közt nincs olyan, amiben a démonokat imádnák. Ahol a démonokat az istenekkel egyenrangú, vagy közel egyenrangú felsőbb hatalomnak tartják, ott mindig a rossz, a gonosz megtestesítői, akikkel a jó oldalon álló istenek állandó harcban állnak. Ép eszű ember pedig nem imádja a rosszat, maximum önző érdekből engedményt tesz neki, vagy egyezséget köt vele, vagy ilyesmi.
2020. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Pogány. Bálványimádó.
2020. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért lettem lepontozva? Azok akik a pogány istenekben hisznek saját magukat is pogánynak, neo-pogánynak nevezik, a bálványimádó pedig egy másik szó a pogányra.
2020. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pontoztam, de őket csak a keresztények hívják így. Minden vallásnak saját neve van, és egyáltalán nem minden vallás bálványimádó.
2020. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!