Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel istenben?

Miért hiszel istenben?

Figyelt kérdés

ateista vagyok.ha lenne egy olyan magas intelligenciájú lény aki egyenlő a mindenséggel és az egész univerzumot irányítani tudja, egyszerűen nem ilyen hülyeségekkel foglalkozna hogy parányi lényeket teremt egy pici bolygóra hogy szentül tiszteljék és szolgálják, a szabályait kövessék, ha ezt nem teszik akkor örök ‘égés’ vár rájuk.

Az is elégge a vallásosak ellen szól hogy többszáz vallás, szent könyv létezik és mindegyik vallás követője szentül hiszi hogy igen bizony az övé a valóság, mindenki aki mást mondd az istenkáromló és a pokolra kerül. minden miért? kérdésre az a válaszuk hogy isten így akarta , így látta jónak. A vallások eddig csak háborút és gyűlöletet keltettek.azért lett kitalálva hogy kontrollálja az embereket,féljenek ha rosszat tesznek, egyfajta komfort érzetet ad a haláltól való félelemtől.



2020. szept. 13. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

"nem ilyen hülyeségekkel foglalkozna hogy parányi lényeket teremt egy pici bolygóra"

Hanem mivel?

2020. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Az a baj, hogy ostoba vagy és korlátolt.

Ha megismered a vallásokat akkor láthatod, hogy ugyan arról van szó.

2020. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Mert eleget tudok hozzá.
2020. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy hiszek benne, segít érzelmileg kiegyensúlyozottnak maradnom. Stressz ellen nekem bevált, úgy érzem így nyugodtabb az életem. Persze aki nem hisz, vagy másban hisz, az azt látja, hogy egy téveszmével nyugtatom magam. Na és? Másokat én ugyan úgy tisztelek, még akkor is ha nem hisz abban amiben én. Sőt még ösztönöz is arra, hogy segítsek másoknak. Akkor miért ne hihetnék?
2020. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha létezne isten, akkor teljesen más lenne a vilag. Annyi ellenerv van. Egyébként meg érdekes, hogy pont a vallasosak a leggonoszabbak. Több ezer valallasos emberrel talalkoztam már, es a tobbseguk szo szerint gonosz. Akik nem vallasosak azok sokkal kedvesebbek.
2020. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kretens ***** válasza:
48%
Hasonló témában már leirtam erről a véleményemet de leirom most is.Lehetne úgy is hogy ez az egész meg sem történik.Tehát se világegyetem se sötét se világos vagyis az abszolút semmi.De van mert érzékeljük.Mi csak annyit érzékelünk ebből a valóságból amit érzékszerveink megengednek.Namost mindenkiben időnként felmerül az a kérdés hogy jó oké vagyok meg minden na de mi lesz ha meghalok?Van e utánna valami?Talán a lelkünk vagy nevezzük tudatnak tehát a tudatunk megmarad és csak a test porlad el?Ezekre a kérdésekre senki nem fog tudni soha válaszolni.De nézzük csak az egyértelmü tényeket.Minden élőlény a legegyszerübbektől az összetettebbekig köztük az ember is ahhoz hogy létezhessen mert biológiailag igy vagyunk felépitve igy működünk enni kell.Minden élőlénynek ennie kell.És ezt másképp nem teheti csak is úgy hogy egy másik élőlényt öl meg.Igen ez az egész létforma a gyilkolásra épül másképp nem létezne.Ugye milyen természetes hogy megesszük a gyümölcsöt meg a húst de arra ritkán gondolunk hogy az az élőlény mielött az asztalunkra került milyen kinokat élt át.Minden élőlény a maga módján érzékeli és értelmezi ezt a világot.Életünk során társadalmi rangtól függetlenül és mindegy hogy melyik korban élünk mindenki átmegy kisebb nagyobb fizikai fájdalmakon.Akkor még ott van az is mindegy hogy valaki gazdag vagy szegény de mindig valamin idegeskedünk vagy nyugtalankodunk vagy harcolunk.Én azt vallom hogy ez a valóság amiben vagyunk ez maga a POKOL.Vagy az van hogy mindig ugyanazt éljük meg újra és újra ki-ki büntetése szerint(ez amúgy megmagyarázná a dezsavu érzést)vagy mindig mást élünk meg a végtelenségig.Ez ugyan úgy vonatkozik más létformákra is ha van máshol is élet a földön kivül.
2020. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A vallások eddig csak háborút és gyűlöletet keltettek..."


Bezzeg az állami ateizmus utópiát keltett. A sztálini Szovjetunió, Mao Kínája, Pol Pot Kambodzsája, a mindenkori Észak-Korea is azt bizonyítják, hogy vallás nélkül minden jobb. Ja nem...

2020. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kb 30 éve olvastam egy tudományos (talán az IP) magazinban, hogy hőtérképet készítettek emberek agyáról, és azt találták, hogy a vallásosak agyának egy pontja melegebb, hajszálerekkel jobban átszőtt, mint az ateistáké. Ezért ők teljesen kézzelfogható tényként élik meg isten létezését.

Nem tudom, mi igaz belőle, mi sem, hiszen az emberi elme még a tudósok számára is ismeretlen terület. Mindenesetre értelmes magyarázattal szolgálna arra a kérdésre (is), hogy a bigott vallásos nagyanyám miért lett megkeseredett istentagadó egy agyvérzés után, vagy hogy a motorbalesetben fejsérülést szenvedett bősz ateista barátom miként lett egyik napról a másikra istenfélő ember.

2020. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"vagy hogy a motorbalesetben fejsérülést szenvedett bősz ateista barátom miként lett egyik napról a másikra istenfélő ember."


talán mert közelről tapasztalta hogy az élet véges, nem pedig mert fejsérülése volt. persze bizonyos fejsérülések vagy daganat tényleg át tudja írni a személyiséget, ezt nem zárom ki természetesen.

2020. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"Az is elégge a vallásosak ellen szól hogy többszáz vallás, szent könyv létezik és mindegyik vallás követője szentül hiszi hogy igen bizony az övé a valóság"


Pascal gondolatmenetét megvizsgálhatod:

" "Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."


Jézus Isten Fiának, Istennek vallotta magát. Ez más igazságkereső "bölcsekről" nem mondható el, ők nem állították, hogy természetfeletti az eredetük 8Buddha, lao Ce, Szókratész, Konfu Ce, Mohamed). Érdekes, hogy a zsidó vallásban fontos helye van a bűn kérdésének, Jézus viszont sose beszélt arról, hogy ő maga bűnbánatot tartott volna. Másoknak viszont megbocsátotta a bűneit. Márpedig bűnt csak Isten bocsáthat meg.

2020. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!