Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire vonatkozik az alábbi...

Mire vonatkozik az alábbi prófécia?

Figyelt kérdés
"És a démonnál leend egy nagy kilenc élű kard! ... Azt lóbálja majd minden nyamvadék bűnös feje fölött... A vadállat amelyet láttál volt, de már nem él, fölbukkan a mélységből de vesztébe rohan.
2020. szept. 16. 09:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Te Tudod, azonban a Jelenések könyve összhangban a Dániel könyvével azokat az uralkodókat jelőli akik valamilyen módon kapcsolatban voltak Isten népével. Még nagy Sándorról is beszél, és a négy hadvezérről, akik öröklik ezt a királyságot, ám Róma az aki a következő hatalom lett, ezt bárki beazanosithatja.

(Dániel 8:20–22) 20 A kétszarvú kos, melyet láttál, Médiának és Perzsiának a királyait jelenti. 21 A szőrös kecskebak Görögország királya, a nagy szarv pedig, mely a szemei között volt, az első király. 22 És hogy az letört úgy, hogy végül négy másik került a helyébe, az azt jelenti, hogy négy királyság lesz a nemzetéből, de nem az ő hatalmával.


(Dániel 2:32–34) 32 A szobor feje jó minőségű aranyból volt, melle és karja ezüstből, hasa és combja rézből, 33 lábszára vasból, lábfeje pedig részben vasból, részben cserépből volt. 34 Nézted, mígnem egy kő vált le kéz érintése nélkül, és eltalálta a szobrot a vasból és cserépből való lábfejeinél, és összezúzta azokat.

(Dániel 2:39, 40) 39 Utánad egy másik, nálad alsóbbrendű királyság fog felemelkedni. Majd megint egy másik királyság — egy harmadik —, amely rézből való, és uralkodni fog az egész földön. 40 A negyedik királyság erős lesz, mint a vas. Ahogyan a vas széttör és összezúz mindent, és ahogyan a vas pusztít, úgy fogja széttörni és elpusztítani amazokat.

(Dániel 2:41–44) 41 S amint láttad, hogy a lábfej és az ujjak részben a fazekasok cserepéből, részben vasból vannak, úgy maga a királyság is megosztott lesz. De lesz benne valami a vas keménységéből, amint láttad a vasat a nedves agyaggal elegyítve. 42 És ahogy a lábujjak részben vasból, részben cserépből vannak, a királyság részben erős, részben pedig törékeny lesz. 43 Amint láttad, hogy a vas nedves agyaggal van elegyítve, azok emberek utódaival fognak keveredni, de nem tapadnak egymáshoz, egyik a másikhoz, mint ahogyan a vas sem elegyedik a cseréppel. 44 És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig,


Erről beszéltem, de TE okos vagy Te tudod.

2020. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Liwing Witness!


Dániel könyve egészen más célból íródott, mint ahogyan azt te képzeled.


Amikor a szerző megírta a könyvét, Izraelt üldözték, a cél pedig az volt, hogy egy olyan művet adjon a népe kezébe, ami bátorítja őket a kitartásra. A történelem, amely Dániel könyvében van, metahistorikus történelem. Vagyis a szerző nem jósolni akar, hanem azt akarja bemutatni a világbirodalmak felvonultatásával, hogy Isten jelen van a történelemben. A zsidók ebből azt a következtetést vonhatták le, hogy ami akkor történik velük IV. Antiochus Epiphanesz üldözése alatt, szintén ismert a menny előtt. Ez bátorítást adhatott nekik. A szerző éppen ezért eszkatologikus hangulatban van, azt hiszi, küszöbön van a világ vége, és Isten szabadítása hamarosan bekövetkezik.


A 2. fejezetben lévő szoborlátomást éppen ezért helytelen úgy értelmezni, hogy abból valamiféle hosszútávú, történelmi jóslatot olvasunk ki. A szerző ugyanis abban a hitben volt, hogy nem sokára itt a világ vége. A fémek által jelképezett birodalmak helyes beosztása az, hogy Nagy Sándor makedón birodalma az utolsó. Az ezután következő szakaszok a hódító birodalmának szétesése utáni állapotokat mutatják be. Ezért olyan részletes a leírás, mert a szerző itt érkezik el a saját korához. A vas és agyag keveredése, amelyek nem tudnak egyesülni, utalás a szeleukidák és a ptolemaidák házasságkötésére, amelyből aztán nem lett semmi. Ezt az eseményt a 11. fejezet részletezni.


Egy kis érdekesség még: egyesek úgy vélik, ez a jóslat eredetileg egy dinasztikus kijelentés volt a babiloni királyokról, így a kőszikla eredetileg Nagy Küroszt és a perzsa sereget jelképezte volna, amely véget vet az Újbabiloni Birodalomnak. Bárhogy is legyen, a könyvben a kőszikla már Isten eljövendő országát jelképezi, amiben a kortársak reménykedtek. Az Újszövetség idején pedig még bővebb lett ez a kép: Jézus Krisztus jelképe lett.


Nem értem azonban, hogy ez miként jön a Jel 17-hez, ahol a magyarázó angyal a hét fejet egyértelműen a hét heggyel, és hét királlyal azonosítja. A történelmi háttérből kifolyólag pedig világos, hogy a királyok a római császárokkal azonosak. Így a Jel. szerzője az egymás után következő császárokról ír.



Üdv,


egy agnosztikus ateista

2020. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező! Tessék a teljes írást idézni. A szövegkörnyezetet is figyelembe kell venni.ha folytatást nézed:


"Zebedeus jön majd a szolgájával, és azt fogják majd rebesgetni, hogy eltűntek a dolgok. És hatalmas zűrzavar lesz, hogy hol vannak valójában a dolgok. És senki nem fogja tudni, hová lettek azok a kis bigyók, meg az a furcsa kis izé raf-raffiakötőállvány, amihez hozzá voltak erősítve. És akkor majd a Barát elveszíti a barátja kalapácsát, és a Fiatal nem fogja tudni, hogy hol vannak… már azok a dolgok, amiket apáik birtokoltak, mert apáik csak este rakták oda, este nyolc körül…"


Akkor minden érthetővé válik 😆

2022. febr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!