Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusnak keresztelt...

Katolikusnak keresztelt felnőtt vagyok, de szeretnék a református felekezethez csatlakozni, és ott konfirmálni is. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Bekopogsz reformatusekhoz, és megkérdezed. De ha még nincs is kapcsolatod velük, honnan veszed, hogy közéjük akarsz tartozni?
2020. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb elmenni a vasárnapi istentiszteletre, és utána a lelkipásztornak bemutatkozni, s információt kérni.

Ha van külön hivatali idő hétköznap, akkor pedig telefonálj oda és kérj időpontot, s úgy mondd el, mit szeretnél.

Most a covid miatt sok helyen nem a szokott rend szerint van a konfirmáció, nálunk pl. most fognak konfirmálni a gyerekek és a felnőttek is. akiknek tavasszal elmaradt.

Megkeresztelni már nem fognak, mert a kat. keresztséged érvényes, de konfirmációd után a ref. egyház tagja leszel.

Sok áldást!

2020. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen a válaszodat!


Áldás, békesség!

2020. szept. 17. 22:20
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Egy csodálatos Szűz Máriától mondtál le és a Biblia teljességéről, no meg egy kis uszítást is fogsz hallani a katolikusok ellen, az kimaradhatatlanul mindennapos a reformátusoknál.
2020. dec. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok.


A 4-es nem tudom, honnan szedi a véleményét. Talán volt egy rossz tapasztalata, és azt igyekszik kivetíteni valamennyi református lelkészre és egyházközségre. Ez se nem okos, se nem keresztyéni.


Senkit nem uszítunk, nem ezért vagyunk. Tény, hogy a Mária-imádat nem tartozik az egyházunkhoz. De miért is tartozna? Nem Mária által nyerünk üdvösséget, hanem Jézus Krisztus által. Őt hirdetjük.

Ezt a "Biblia teljessége" kifejezést végképp nem értem a négyestől, ugyanis a teljes Bibliát használjuk, Mózes első könyvétől kezdve a Jelenések könyvéig bezárólag.

Kérdező! Remélem, sikerült azóta egyházközségre lelned. Sok áldást kívánok!

2021. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

"a Mária-imádat"

Ez a kifejezés sértő lehet egy katolikus számára - amivel te magad is demonstrálod, hogy milyen bántások érhetnek egy katolikust református körökben...

Mária-tiszteletről van szó. Imádni csak Istent imádják a katolikusok is.

2021. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Nekem nagyon sok katolikus barátom van, de szerencsére egyik sem ilyen arrogáns, mint te. Nekik nem sértő a "Mária-imádat" kifejezés. A katolikusok imádkoznak Máriához, és a szobra előtt is letérdelnek. Ez bizony imádat. Ha te nem így cselekszel, akkor te nem imádod, ennyi.


És tudod, olvasd vissza, amit először írtál, na az a sértés, s amit ráadásul teljesen fölöslegesen böktél ide, és nem tetted tőle vonzóvá a saját egyházadat sem.

Na szia! Áldott új évet!

2021. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

"olvasd vissza, amit először írtál, na az a sértés"

A válaszok névtelenek, így nem tudhatod, hogy írtam-e választ már korábban is vagy nem.

Ha a 4-esre gondolsz, nem én írtam. A 6-osban van valami, ami arrogánsságra utal? Mi?


"nagyon sok katolikus barátom van... Nekik nem sértő a "Mária-imádat" kifejezés."

Igen, tudom, hogy vannak a katolikusok között is, akik nem értik a különbséget imádat és tisztelet között. Így aztán őket nem sérti a kifejezés. Pont ezért fogalmaztam úgy, hogy "sértő lehet", nem egyszerűen azt írtam, hogy "sértő".


"A katolikusok imádkoznak Máriához"

A katolikus tanításban szó sincs Mária imádatáról. A Máriához szóló "imák" igaziból könyörgések (csak az egyszerűség kedvéért nincsenek külön "imakönyvek", meg "könyörgéskönyvek", ebből is adódik némi zavar), vagyis kérések, amikben azt kérik tőle, hogy imádkozzon velük együtt, értük, másokért, stb - Istenhez. Tehát azt, amit hétköznap sokszor úgy mondunk, hogy "Máriához imádkozni" pontosabban úgy kellene kifejezni, hogy "Máriához könyörögni", csak sokszor pongyola a megfogalmazás - mint annyi mással kapcsolatban is. De attól, hogy egyeseknek hiányosak vagy tévesek az ismereteik, még nem kéne általánosítani, hogy "a katolikusok" így meg úgy. A reformátusok se mind egyformák, valljuk be. ;-)

2021. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!