Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban lehet teológiailag...

Valóban lehet teológiailag alátámasztani az egyes helyekent megjelenő ún. ördögi jeleket?

Figyelt kérdés
Egyes nézetek (összesküvések) szerint a "háttérhatalom" romboló (sátáni/okkult) elemekkel telíti a világot, és ennek kisebb jeleit nap mint nap látni. (pl. BlueDevil számítógépeknél, Diapolo üzlet, Pokol Tüze chili, Ördög katlan söröző, Monster italon a héber betűk számértéke, egyes jétékfilmeknél "szarvas" jelzés, South Park) Egyszerű szóviccek csupán? Valaki tisztába tudná tenni az ilyen dolgokat filozófiailag/teológiailag?

2020. szept. 25. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ha az evangéliumokból indulunk ki, a démonok világa határozottan nem az az izgalmas varázsvilág, amit az okkultizmusból ismerünk:


"Amikor a tisztátalan lélek kimegy az emberből, sivár helyeken bolyong, s nyugalmat keres." (Lk. 11, 24)

2020. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Az emberek 99,99%-a az egész világon a démonokat követi és még nem ocsúdtak fel az ördög hatalmából, aki tévútra vezette őket. Az, hogy nem ilyen nyilvánvaló módon imádja valaki az ördögöket, mint a fenti ötletgazdák, akik ilyen neveket adnak, attól még ugyanolyan tisztátalan a gondolkodásuk, romboló az életvitelük, és a utálatosak a tetteik Isten előtt, csak nem nyíltan teszik. Bizonyos szempontból talán jobb is, ha valaki nyilvánvalóan ördögi neveket használ, legalább nem képmutató. Én speciel semmivel sem érezném rosszabbul magamat egy "Ördögkatlan" nevű helyen, mint pl. egy "Krisztus szent szíve" kápolnában, mivel tisztában vagyok vele, hogy mindkettőt 99,99%-ban bálványimádók építették, bálványimádók üzemeltetik, és bálványimádók járnak oda. Attól én nem leszek tisztátalan, hogy egy olyan helyre megyek, vagy olyan terméket fogyasztok, amelyet tisztátalan kezek készítettek. Mindenkit a saját élete tesz tisztává vagy tisztátalanná, nem a másoké. Úgyhogy engem az elnevezések vagy a "jelek" nem igazán érdekelnek, de ez én vagyok. Ha téged ez zavar, akkor ne fogyassz ilyen termékeket vagy ne menj ilyen helyekre. Jó elkerülni azokat a cselekedeteket, amelyek megütközést keltenek benned, és lelkiismeretfurdalást okoznának, ha megtennéd. Megspórolhatsz egy csomó rossz érzést, ha elkerülöd. Remélem, ez segített, így ír erről a Biblia:

Róm 14:20-23 "Étel miatt ne rombold le az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, aki megütközéssel eszik. Jobb tehát nem enni húst, nem inni bort és semmi olyat, amin testvéred megütközik. Te azt a hitet, amely benned van, tartsd meg Isten előtt. Boldog, akinek nem kell elítélnie önmagát abban, amit helyesel. Akinek viszont kétségei vannak, amikor eszik, máris megítéltetett, mivel nem hitből teszi. Mert mindaz, ami nem hitből van, bűn."

üdv Stefán

2020. szept. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Soproni démon...nem mennék most Sopronba...
2020. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, különösen a kifejtős (2.)-t. Azért én egy kissé optimista vagyok: talán nem ennyire rossz a helyzet. A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy egy pl. egy ördögi nevet használó sportüzlet, ahol egyébként nagyon kulturált, tisztelettudó, segítőkész légkör érezhető, mennyire van a gonosz hatalmában?
2020. szept. 30. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!