Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tennétek, ha rendelkeznéte...

Mit tennétek, ha rendelkeznétek azzal a hatalommal, amivel Isten?

Figyelt kérdés
Akarnátok, hogy az emberek szeressenek és tiszteljenek benneteket? Ha igen, korlátoznátok a szabad akaratukat ahhoz, hogy ezt kivívjátok tőlük? Megbüntetnétek az emberiséget a bűneik miatt? Segítenétek a rászorulókon? Vagy inkább visszavonulnátok és nem törődnétek semmivel?

2020. szept. 26. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Akarnátok, hogy az emberek szeressenek és tiszteljenek benneteket?"

Hm. Hát ha valamiért embert teremtettem a magam képére és hasonlatosságára, akkor ez azt sugalmazza, hogy valamiért jól esne nekem.


"Ha igen, korlátoznátok a szabad akaratukat ahhoz, hogy ezt kivívjátok tőlük?"

Az olyan, mintha lebénítanám a kezüket, és azokkal simogatnám a saját arcomat. Az elvárt tisztelet öngól. Akkor tisztelnek őszintén, ha előtte bebizonyítottam nekik, hogy méltó vagyok a tiszteletükre.


"Megbüntetnétek az emberiséget a bűneik miatt?"

Nekem erről az orvosi kezelés jut eszembe, ami olykor fájdalmas. Nem büntetés az, hanem helyrehozás. Ha már elrontottam...

Bár az is lehet, hogy (még) nem rontottam el, hanem a fejlesztés része – uppsz, kezd lüktetni a programozó véna. :)


"Segítenétek a rászorulókon?"

Aki étel, italt adott... de mi a helyzet azzal, aki eleve éhesnek teremtett? Kezd világossá válni, hogy az első pont mégsem melengeti annyira a szívemet. De akkor mi végre teremtettem embert?


"Vagy inkább visszavonulnátok és nem törődnétek semmivel?"

Ez volna a legtisztább. A teremtésemben viszontlátni, ki vagyok én. Ám attól én nem leszek szebb, hogy kisminkelem a tükröt.

2020. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Kijavítanám a hibákat a jelenlegi teremtésben.

Jó sok van, úgyhogy ez eltartana legalább egy másodpercig.

A szabad akaratot természetesen nem korlátoznám, hanem olyan körülményeket teremtenék, ahol ez nem okoz problémát.

Egy végtelen istennek pedig soha nem kell büntetnie, mivel mindig pontosan az történik, amit ő akar.

Ez az egész annyira kevés erőmet foglalná le, hogy igen nagy szégyen lenne, ha nem csinálnám meg azonnal.

2020. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
oké, biztos lesz elég ember, aki azt mondja, hogy utópiás vagyok, meg biztos, hogy a saját hatalmamra stb. fordítanám (mondjuk tényleg nem tudom, hogy mit fogok csinálni, lehet hogy a hatalom megvakít; már volt hogy kommenteket kaptam), de én megróbálnám, elöszőr a legdurvább dolgokat megsemmisíteni (háború, éhség, ...) és jobbra (nem pol. irány vagy ilyesmi) fordítani a világot
2020. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Úgy teremtettem volna az embert, hogy maszkkal az arcán szülessen.
2020. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor legalább sokkal normálisabban gondolkodnék.
2020. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megváltanám a világot.
2020. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valamiért azt olvastam hogy mint jézus. Ha isteni hatalmam lenne semmit sem változtatnék meg.
2020. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha jézusi hatalmad lenne?
2020. szept. 27. 21:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyitnek egy borospincet es ingyen hekket adnek a bor melle ajandekba.
2020. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Ez buta és ostoba kérdés, ugyanis tudatlan állapotban lévén, teremtetségünknél fogva, fel sem foghatjuk a végtelent és az örökkévalóságot, a tökéletesség állapotát!


Ezért nem is lehet megkérdezni, hogy "mit tennétek, ha..."!

2020. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!