Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon milyen érzés lehetett...

Vajon milyen érzés lehetett olyan aztéknak lenni, aki komolyan hisz a vallásában és vár rá, hogy feláldozzák az isteneknek, de ő ettől nem retteg, hanem boldogsággal tölti el, örül neki?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az 1400-as évekbeli Közép-Amerikában az azték vallás szerves része volt az emberáldozat. Abban hittek, hogy a Nap az emberek vérével "működik" és ha nem áldoznak embereket, akkor kihűl a Nap és fagyhalált halnak.


Ezért évente egy csomó embert fel kellett áldozni Vicilopocstli istennek.


Bár voltak emberek akik rettegtek a dologtól és le kellett kötözni őket stb. jelentős részük mámorban ment az oltárra a templom tetején, mert abban hitt, hogy így a lelke a legjobb fajta Mennyországukba kerül.


Az aztékok hite szerint többféle túlvilág is volt, és különféle osztályú Mennyországuk is. Aki nem volt gyáva és áldozatra kijelölt emberként önként feküdt fel az oltárra, az a halála után a legjobba került.


Szerintetek milyen érzés lehetett ilyen vallásos embernek lenni? Olyasmi lehetett, mint valami korai keresztény mártírnak, aki szinte boldogan rohant a Kolosszeumban az oroszlánok karmai közé?



2020. szept. 27. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem a sajátjaikat áldozták, hanem a (hadi)foglyaikat. Szóval olyan lehetett, mint ma a halálsoron, csak rosszabb.
2020. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

A hasonlóságot nem tudjuk felmérni, de a különbséget igen, hiszen a keresztények a többistenhit elutasítása miatt vállalták a halált, azok ha a sajátjuk áldozták fel akkor saját itélethozójukkal egyetértve én tették.


Szerintem nagyon nyomasztó lehetett aztéknak lenni, avval együtt élni mikor kerül rád a sor. (amikor nem volt hadifogoly).

2020. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És azok az emberevők vajon megbocsájtást nyernek, akiket Columbus és barátai öltek le? És a sok Apach, Sziú indiánnal mi van?
2020. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg az Isten nem jelöli ki a helyes utat, addig nem kárhoztatható egyetlen nép sem. De honnan tudjuk, hogy jelezte-e Isten, hogy az emberevés nem helyes. Igazából ezt csak Isten tudja.


Mindazok a keresztények viszont akiket a kapzsiság elborított és öltek a földjeik, kincsek miatt ítélet alá esnek, mert jól tudták, hogy bűnbe mennek.


Bár kérdeztél, veled érték egyet.

2020. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most pont arról olvasok könyvet, hogy Aztékok élő embert nem de halott embert áldoztak!
2022. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!