Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények akik nem Jehova...

Keresztények akik nem Jehova Tanúi! A Tanúknak tényleg igazuk van a halál utáni léttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
[link]

2020. szept. 28. 00:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Kiknek szól ez a kérdés?

Ha azoknak, akik nem fogadják el a Tanúk tanításait/elveit, akkor értelmetlen arról kérdezni őket, hogy igazuk van-e.

.

Elfogadod-e annak állítását, akinek akkor sem hiszel, ha kérdez?

2020. szept. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%

Szia Kérdező!


A tanúk közé tartozol?

2020. szept. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

dubitus annyiban téved, hogy a felekezetek, sőt vallások tanításában is lehetnek közös pontok.

Keresztényként elfogadhatom azt a zsidó/muzulmán tanítást, hogy a világot Isten teremtette.

A Kérdező a kérdésfeltevésben téved: "Keresztények akik nem Jehova Tanúi" Csak olyan keresztény van, aki nem JT. A 2 kizárja egymást.


A keresztény tanítás szerint JT tévednek a halál utáni léttel kapcsolatos tanításukban.

2020. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem is leszek Tanú! Még a karácsony sem tetszik Istennek...
2020. szept. 28. 10:09
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Istennek tetszik, jehovának van vele baja :)
2020. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

:D :)


Különben Jézus jó sokat mondott a túlvilágról. pl. Atyám házában rengeteg hely van.

2020. szept. 28. 10:25
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

Szia,

A 20. században általánosan elismertté vált a keresztény teológiában, hogy a lélek természetes halhatatlanságának tana - mely szerint az alacsonyabb rendű, halandó test porrá lesz a halálban, a magasabb rendű, halhatatlan lélek pedig különválik és tovább él Istennél az üdvösségben vagy a kárhozatban - nem biblikus tanítás. Valóságos forradalmat idézett elő a keresztény teológusok körében Karl Barth és Oscar Cullmann tanítása, akik azt vallották, hogy „platoniatlanítani” kell a halálról szóló keresztény tanítást, és helyreállítani az eredeti evangéliumi reménységet, a feltámadásba vetett hitet. Rámutattak arra, hogy az ókori görög filozófia közvetítésével, a platonizmus, illetve még inkább az újplatonizmus révén hatolt be a lélek természetes halhatatlanságának eszméje a kereszténységbe.

Az ókori pogány vallások szinte mind vallották a lélek természetes halhatatlanságát. Izráel egyedül állt azzal az álláspontjával, hogy elutasított mindennemű halottkultuszt, a halált a bűn büntetésének tekintette, amelyből csak Isten kegyelme által, csak a halált okozó bűntől való elszakadás nyomán lehetséges a szabadulás, feltámadás által az idők végén.

Az őskeresztények még ugyanígy gondolkodtak a halálról. Az úgynevezett konstantinuszi fordulat nyomán azonban a kereszténység gyakorlatilag szövetségre lépett a pogány vallási és filozófiai eszmékkel. A lélek halhatatlanságának tana ettől fogva lett uralkodóvá a kereszténységben. Feledésbe merült a halál mibenlétéről és a haláltól való szabadulásról szóló eredeti bibliai tanítás. Közrejátszott ebben az is, hogy a kereszténység mindinkább „felhígult”, miután i.sz. 380-tól állami törvény kötelezte a római birodalom valamennyi polgárát a kereszténység felvételére. A pogányságból jött, megtéretlen tömegek számára pedig hihetőbb volt a lélek halhatatlanságának emberi elképzelése. Könnyebb volt ezt elfogadni, semmint elismerni azt, hogy a halál a bűn zsoldja, és hogy annak hatalmából csak Isten kegyelme által, csak a bűnnel való szembefordulás útján szabadulhat meg az ember.

Sajnos csak az ún. tudományos teológia berkeiben zajlott le a szóban forgó nagy változás, a keresztény tömegek szinte nem is értesültek róla. Ráadásul napjainkban több teológus ötvözni, egyeztetni próbálja a 20. században ismét felfedezett eredeti biblikus tanítást a későbbiekben kialakult hagyományos keresztény felfogással.


Üdv. Péter

2020. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
akkor te mint keresztény, te is az alvásban hiszel? :( de akkor mi van a Bibliai idézetekkel és versekkel? pl. Atyám házában rengeteg hely van, ha nem így lenne, akkor nem mondanám el. Utána a Gazdag és Lázár története. Szóval én pogány vagyok, mert én hiszem, hogy van túlvilág a hívőknek? :/
2020. szept. 28. 10:32
 9/23 KZitus ***** válasza:
22%

#6

kedves kérdező :-) Te gondolkodtál amikor ezt a mondatod leírtad? :-)

"Különben Jézus jó sokat mondott a túlvilágról. pl. Atyám házában rengeteg hely van."

Ha igen elmondanád mire gondoltál? pl. miért gondolod aszt, hogy az Atya háza a túlvilágon van?

2020. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

1Ne legyen nyugtalan a szívetek! Higgyetek az Istenben és bennem is higgyetek! 2Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Azért megyek el, hogy helyet készítsek nektek. 3Ha aztán elmegyek, és helyet készítek nektek, újra eljövök, és magammal viszlek benneteket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok. 4Hisz ismeritek oda az utat, ahová megyek.” 5Erre Tamás azt mondta: „Uram, nem tudjuk, hova mégy, hát hogy ismerhetnénk az utat?” 6„Én vagyok az út, az igazság és az élet – válaszolta Jézus. – Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. 7Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok.” 8Erre Fülöp kérte: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk.” 9„Már oly régóta veletek vagyok – felelte Jézus –, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van. 11Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek. 12Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi végbe, amelyeket én végbevittem, sőt még nagyobbakat is végbevisz, mert az Atyához megyek, 13s amit a nevemben kértek, azt megteszem nektek, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiúban, 14bármit kértek a nevemben, megteszem nektek.



26Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor majd eljön a maga és az Atya, meg a szent angyalok dicsőségében. 9Aki azonban megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom Isten angyalai előtt.

2020. szept. 28. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!