Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés
[link]

2020. szept. 28. 22:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
Nekem egyszerűen az, hogy nem Nagy Gergely dönti el ki üdvözülhet, hanem Isten. Úgy látszik, hogy Nagy Gergely Isten babérjaira tőr, mert ő szeretné megmondani, hogy ki üdvözülhet és ki nem. Lehet magát képzeli a bírói székbe Krisztus helyett.
2020. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

A Római Egyház szereti eldönteni ki üdvözül, ki nem, lásd búcsúcédula árusítása, amely a tanításuk szerint azonnal kiszabadít a purgatóriumból.:)


Az említett cikkben inkább Gergely a Biblia alapján megvizsgálja a Római Katolikus Egyház tanításait.

2020. szept. 28. 22:54
 3/38 szp72 ***** válasza:
89%

@ "Azonban a római katolicizmus szerint az üdvösség nem egyedül hit által, egyedül Krisztusban lehetséges."


A katolikus hit hivatalos tanítása szerint egyedül a hit által üdvözülünk, amely tettekben is megnyilvánul. Aki mást mond vagy nem ért hozzá vagy hazudik.


@ "A római katolicizmusban szükséges az üdvösséghez az Egyház"


Az Egyház a hívők közössége és Krisztus titokzatos teste, aki hisz az csatlakozik a hívőkhöz, az csatlakozik Krisztushoz. Aki azt mondja hisz, de mégsem csatlakozik Krisztus Egyházához az valójában nem hisz.


"Aki titeket hallgat, engem hallgat, aki titeket elutasít, engem utasít el, aki pedig engem elutasít, azt utasítja el, aki küldött." (Lk 10,16)


@ "Szükséges ... a keresztség."


Aki hisz az megkeresztelkedik. Aki szándékosan nem keresztelkedik meg bár megtehetné, az valójában nem hisz.


"Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik." (Mk 16,16)


@ "Szükséges ... a gyónás."


A gyónás, pontosabban a bűnbánat szentsége (a kettő ugyanis nem teljesen ugyanaz) akkor szükséges, ha valaki súlyos bűnt követett el a keresztség után.


"Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad." (Jn 20,23)


@ "Szükséges ... a sákramentumok"


Egyáltalán nem szükséges az üdvösséghez minden hívőnek mind a hét szentségben(szakramentumban) részesülnie, de általánosságban valóban igaz, hogy aki hisz az él az életállapotának megfelelő szentségekkel, például az Oltáriszentséggel.


"Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek." (Jn 6,52)


@ "a hit szolgálata és tanúskodás"


Aki hisz az szolgál és tanúságot tesz a hitéről, legalábbis amikor az szükséges és módja van rá.


"Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor majd eljön a maga és az Atya, meg a szent angyalok dicsőségében." (Lk 9,26)


@ "a tízparancsolat megtartása"


Aki hisz, az törekszik a tízparancsolat megtartására, és megbánja ha vétkezik. Aki azt mondja, hogy hisz, de ez nem látszik a cselekedetein az valójában nem hisz.


"Testvéreim, mit használ, ha valaki azt állítja, hogy van hite, tettei azonban nincsenek? Üdvözítheti a hite?" (Jak 2,14)


@ "a gazdagság szeretetének legyőzése"


Aki hisz az nem szeretheti jobban a pénzt és a gazdagságot. Aki hisz az erejéhez mérten jótékonykodik.


"Újra azt mondom: Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába." (Mt 19,24)


@ Nagy Gergely


Ha ezt tényleg ő írta, akkor nagy hülye lehet, bár néhány videója alapján elég értelmesnek tűnt.

2020. szept. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 szp72 ***** válasza:
81%

@ "lásd búcsúcédula árusítása, amely a tanításuk szerint azonnal kiszabadít a purgatóriumból."


Nem, nem igaz. Az egyház hivatalos tanítása nem ez, de valóban voltak, akik visszaéltek a búcsúcédulával és ilyet is mondtak, hogy jobban vegyék.

2020. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Prókátor ***** válasza:
94%
Átolvastam több írását is. Rengeteg benne a tévedés... remélem. Mert ha nem tévedések, akkor viszont szemen szedett hazugságok. Szépen példázza a protestáns "keresztyénséget". Vagy ő hazudik, vagy a hazugságot tanulta; lehet dönteni. De hát Jézus is megmondta: sok lesz a hamis tanító.
2020. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

#5

Hogy lehet tévedés, ha jobban tudja idézni a katolikus katekizmust, mint szinte bármelyik katolikus a teológusokon kívül. Ha pedig ilyen jól ismeri, akkor kellően ismeri ahhoz, hogy ne tévedjen. Ha nem téved, akkor egyszerűen hazudik. Sajnos itt tartunk. Nagy Gergely, vagy a kérdező mások lejáratása érdekében az atyjuk módszerhez folyamodnak, s hazudnak, ferdítenek saját szájuk íze szerint, nem az igazságban járnak.

2020. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
20%

Nagy Gergellyel kivételesen egyetértek. Kár, hogy nem ragaszkodik mindig ennyire a Bibliához.


"Mint mindenki más számára, az üdvösség számukra is egyedül hit által, Krisztusban található. Római katolikusok, muszlimok, mormonok, jehova tanúi, unitáriusok stb. senki nem kivétel. Csak akkor üdvözülhetünk, ha hisszük, hogy az evangélium az, hogy Jézus meghalt a bűneinkért, eltemettetett és feltámadt a halálból. Ezt az üzenetet egyedül hit által vagyunk képesek befogadni, és semmit nem adhatunk hozzá ahhoz, amit Krisztus tett. Ezért mondja a Biblia, hogy hit által igazulunk meg (Róma 5:1) a törvény cselekedetei nélkül (Efezus 2:8)."


Nem véletlenül kell Pál alapján értelmezni a Bibliát

2020. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
35%

"Nekem egyszerűen az, hogy nem Nagy Gergely dönti el ki üdvözülhet, hanem Isten. Úgy látszik, hogy Nagy Gergely Isten babérjaira tőr, mert ő szeretné megmondani, hogy ki üdvözülhet és ki nem. Lehet magát képzeli a bírói székbe Krisztus helyett."

Ezzel csak az a baj, hogy ezt nem Nagy Gergely találta ki, hanem Jézus mondta, majd Pál megerősítette. És amúgy is Gergely csak Pált idézte, szóval nemtom honnan vetted ezt, hogy Gergely Istennek képzeli magát.

2020. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%

Jézus mondta, mit mondott Jézus?


"Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól. A juhokat jobbjára állítja, a kosokat pedig baljára. Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek. Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."


Itt mit mond Jézus, mi alapján választja ketté a kosokat és a juhokat? Ezt nem Jézus mondta?


Vagy ez sincs benne a Bibliában?

"Te hiszed, hogy egy az Isten. Jól teszed. Az ördögök is hiszik és rettegnek."


Egyébként is, minek hinni vagy jót tenni? Hiszen a kálvinisták szerint úgy is eleve valaki üdvösségre vagy eleve kárhozatra van rendelve. Teljesen mindegy ki mit tesz vagy hisz. Gondolom ezzel is egyetért minden Nagy Gergelyt ajnározó hozzászóló.

2020. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképp ne hallgassatok Nagy Gergelyre! Figyeld csak, hogy a 2000 éves egyetemes vallás miért kéri, hogy gyónjál:


8Ha kezed vagy lábad botrányt okoz, vágd le és dobd el! Jobb csonkán vagy sántán bemenned az életre, mint két kézzel, két lábbal az örök tűzre kerülnöd. 9Ha szemed okoz botrányt, vájd ki és dobd el, mert jobb, ha egy szemmel mész be az életre, mint ha két szemmel a pokol tüzére vetnek.


Ezt csakis nekünk embereknek és nem Krisztusnak kell megtennie a halálunk elótt.


Amit ők írnak az Pál apostoltól van, ez viszont Krisztustól.


Nem a deformációnak hiszünk, hanem Krisztusnak. Gyónjatok csak reformátusok még itt lent, hogy tisztán érkezzetek a mennybe.

2020. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!