Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Mit csináltok...

Jehova Tanúi! Mit csináltok ha valaki Azt írja, mondja neked, hogy boldog születésnapot, boldog karácsonyt? Én tervezek ilyet csinálni, mert kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogadja ez. ( :) )

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Azt mondom, hogy köszönöm.

Nem az ünepekkel van a baj, hanem ha nincs mögötte szellemiség.

2020. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ünnepekkel van a baj, mert pogány származásúak szerintük.
2020. okt. 2. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

"mert kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogadja ez." Mármint "ezt", ugye? Nem a Tanúkra gondoltál tárgyiasítva, ugye? Mert ha igen, az nagyon sértő.


Amúgy szerintem egy sima köszönöm lesz, vagy megmondja, hogy köszönöm, de ő nem ünnepli. Ennyi.

Amúgy nem értem miért okoz örömet egyeseknek a Tanúk szekálása. Talán nincs joguk nem ünnepelni a karácsonyt? Most komolyan! Hova van írva, hogy kötelező karácsonyozni? Szerinted itt nem alkalmazható a Róma 14? Szerintem igen. Rájuk kell hagyni.

2020. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az sem sincs benne, hogy tilos. Ha tilos lenne, a Nagy Főnök már lejött volna rendezni ezeket.
2020. okt. 2. 21:49
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

4

Ez nem így megy, hogy bármiféle nagyfőnök jönne rendelkezni. Sértő az is, ahogy Istenről beszélsz.


A Biblia nem adja parancsba a karácsony megünneplését, nem is ír erről. Egyedül Jézus haláláról kell megemlékeznünk, a Biblia szerint. Jézus nem is karácsonykor született, mert ez egy pogány ünnep dátuma (téli napforduló).


A kérdésre pedig a válasz: megírom, hogy "Köszönöm". Ennyi. Nem kezdek el magyarázkodni, hogy "Köszönöm, de nem ünneplem, köszönöm de én ezt nem fogadom el" stb hanem egyszerűen megköszönöm és kész.

2020. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor Isten nem főnök? Pedig ő találta ki az egészet, megrendelte az életet magától, és megmondta a Fiának, hogy meg kell halni az emberekért. És honnan tudod, hogy sértő? Nem kaptam testi bűnt ezért, például fejfájást a csúnya szóért. :)


[link]


[link]

2020. okt. 3. 17:14
 7/10 anonim ***** válasza:

6

Szerinted így működik, hogyha valami rosszat kondasz, elkezd fájni a fejed? Ha minden bűnűnk miatt azonnal és közvetlenül, vagy fizikailag bűnhödnénk, 30 éves korunkra már nem is lennének csontjaink vagy ép belsőszerveink.


És nem megmondta, hogy meg kell halni. Jézust ezt önként vállata. Ez benne a nagy áldozat. Mert az egy dolog, hogy Isten kész volt feláldozni a fiát, de Ő is önként vállata az igazságtalan kínhalált, önzetlenül.


És azért mondtam, hogy sértő, mert Istent nem szokás nagyfőnöknek nevezni. A főnök az egy emebri tisztség, ami egy alárendelő viszonyt fejez ki.

Isten viszont azon túl, hogy feljebbvaló mint mi, lealacsonyította magát és a saját fiát képes volt felálfozni értünk. Ő annyira szeret minket, hogy barátunkkent beszélhetünk vele, hisz megengedi ezt nekünk. Ez olyan szép abban az egyedülálló tisztsegben, hogy "isten". Isten a "királyod, a tanítód és a barátod is"

2020. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgy szólítsam másként, hogy Égiek? Csak mert néha uncsi. És nem akarom Istent hiába mondani. :)
2020. okt. 3. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Ez nem azt jelenti, hogy hiába említed vagy szólítod. Az, hogy hiaba azt jelenti, ha káromkodáshoz használod a nevét vagy hogyha olynakor szólítod meg, amikor nincs értelme
2020. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*de az, hogy megszólítod azt jelenti, hogy direkt hozzá szőlsz, nem azt, hogy leírod itt.
2020. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!