Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem küldi a zsidó...

Isten miért nem küldi a zsidó katonákat, hogy megismertessék a szent nevét a pogányokkal?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 19:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha megjelennének a határnál és nem engednénk be őket, akkor Isten leigázna bennünket? Vagy már megkapták, amit akartak Istentől?
2020. okt. 2. 19:10
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Isten nem egy spirituális éhező ember, hanem maga a világmindenség, végtelen tökéletesség.
2020. okt. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:
0%

Szia Lucifer

A bibliai időkben más volt a "pogány" szó értelme, mint ahogyan azt ma az emberek értelmezik. Biztosan olvastad a Bibliában, hogy a zsidók MINDEN más népet, aki nem zsidó volt, azt pogánynak tekintették. Ez Krisztus megjelenése után, itt a földön, megszűnt.

A zsidó nép, mivel Krisztust megölték, megszűnt szövetséges kapcsolatban lenni Jehovával, Jézus új szövetséget kötött, a szellemi "izráellel" akik átvették azt a feladatot, hogy megszenteljék Jehova nevét, az életükkel és Neki végzett szolgálatukkal. Azt teszik amire Krisztus kérte őket: "Ti tehát így imádkozzatok:

»Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved. Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is." Máté 6:9,10

Tehát nem a zsidó katonák feladata.

2020. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Isten mindenkit küld, hogy terjesszék magukat. Leginkább azokat, akik már spirituálisan éberek, és istent szolgálják.


Szóval ez zajlik.

2020. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Isten katonákat?????
2020. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Blackice75 ***** válasza:
0%

#3 KZitus

"Szia Lucifer


A bibliai időkben más volt a "pogány" szó értelme, mint ahogyan azt ma az emberek értelmezik. Biztosan olvastad a Bibliában, hogy a zsidók MINDEN más népet, aki nem zsidó volt, azt pogánynak tekintették. Ez Krisztus megjelenése után, itt a földön, megszűnt.


A zsidó nép, mivel Krisztust megölték, megszűnt szövetséges kapcsolatban lenni Jehovával, Jézus új szövetséget kötött, a szellemi "izráellel" akik átvették azt a feladatot, hogy megszenteljék Jehova nevét, az életükkel és Neki végzett szolgálatukkal. Azt teszik amire Krisztus kérte őket: "Ti tehát így imádkozzatok:


»Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved. Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is." Máté 6:9,10


Tehát nem a zsidó katonák feladata."


Kedves KZitus, nincs igazad újra, ahogy itt senkinek nincs igaza!!!


Mutasd meg a bibliában, hol írja azt hogy mindenkit pogánynak tekintettek aki nem zsidó volt ?!!!

A zsidó nép mivel megölték a Megvaltót megszünt szövetségi kapcsolatban lenni a Teremtővel?

Es aztan a Megváltó uj szövetséget kötött?


A Teremtő a zsidó néppel kötött szövetséget?

Az Atya ÖRÖK SZÖVETSÉGET kötött, jelzem ÖRÖK SZÖVETSÉGET!!

Es nem a zsidókkal kötötte , de akkor vajon kivel ?

És ha bárki is tisztában van az ÖRÖK szó, fogalmával, jelentésével , akkir azt tudja hogy az örök az örökke mindig, soha meg nem szünő!!!

A SZÖVETSÉG ÖRÖK , és kivel hozta létre az Atya az ÖRÖK SZÖVETSÉGET?


Továbba egyáltalán tisztában vagy a zsidó kifejezés fogalmával és azzal hogy honnan származik,ki után nevezik tévesen és szándékosan elferdìtve zsidónak a zsidót ?


Ismered a Megváltó igazi nevét és tudod hogy mit jelent?


Tudod, hogy a Megváltó az Atya igazi nevét jelenti ki és az Atya akaratát?


Tudnád ha ismernéd az Atya igazi nevet is meg a Megváltóet is, de sajnos nem ismered , ahogy itt senki sem!!!

Nem jehova az Atya neve!!!


A Fiúnak szándékaban sem volt eltörölni Atyja Toráját(parancsolatait és rendeleteit) sem az ÖRÖK SZÖVETSÉGET!!!

A Fiú az Atya Szava , vagyis a megszületett Tora(parancsolatok, rendeletek)!!!

Neki nem volt sem saját neve sem saját akarata, a neve azt jelenti hogy az Atya megszabadìt, az igazi neve jelenti ezt, nem a Sátantól eredő ür jézus krisztus , mint megannyi más istenség is a neveikkel együtt!!!


A Megváltó a Fiú az Atya szava,a mwgszületett Tora, Ő úgy élt, járt, cselekedett ahogy az az Atya kijelőlte számunkra az Ő parancsolataiban!!! Akina Megváltót követi az az Atya szavát követi , vagyis a parancsolatai szerint él és cselekszik, ahogy azt a Fiú is tette!!!!

Nemhiáva mondja azt, hogy senki nem mehet az Atyához, hanem csak én általam:


Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Ő az Atya szava , a Torah, a Torah az Atya igazsága és út az örök életbe, aki ha azt követi élni fog azáltal!!!

Ezért mondja azt, hogy csak altala, vagyis rajta keresztül lehet az Atyához jutni!!!

Ő ugy élt, a Torah szerint, pelda a azámunkra a Megváltó !!!

Nem eltörölni jött pont azt ami az örök életre visz !!!

Lássunk pémdát erre az ótestamentumban is :


3Móz 18:5 Tartsátok meg azért az én rendeleteimet és az én végzéseimet, amelyeket ha megcselekszik az ember, él azok által. Én vagyok az Úr.


Es lássuk hogy mit mibd a Fiú aki egységben ,van az Atyjával :


Máté 7:21 Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


Remélem feltünik az ó es uj testamentum igéinek összecsengése

Amit mond az Atya , azt mobdja a Fiú is !!!!


Nem megtagadni jött az Ő Atyjának Torajat(parancsolatait)!!!


Ján 7:16 Felele nekik Jézus és monda: Az én tudományom nem az enyém, hanem azé, aki küldött engem.


Vajon milyen tudományról beszél ?

Szintén a Toráról ami egy életmód es nem nehéz teljesíteni!!!



Ján 7:16 Felele nekik Jézus és monda: Az én tudományom nem az enyém, hanem azé, aki küldött engem.


Még hányat keressek ?

A,Fiú az Atya Szava és az élő két lábon jaró Torah, ami az út az iigazság , az élet, ha azt cselekszed , törekszel rá folyamatosan hogy minél jobban oda tedd magad akkor eljutsz az Atyához!!!


Tessék még egy :



Ján 8:29 És aki küldött engem, én velem van. Nem hagyott engem az Atya egyedül, mert én mindenkor azokat cselekszem, amelyek neki kedvesek.


Vajon mi a kedves az Atyának amit cselekedni kell ?


Vegig ezt mondogatja , ismétli, és cselekedeteivel , tanításaival példázza, folyamatosan a Megválto is végig a bibliában!!!



Ján 12:49 Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, aki küldött engem, ő parancsolta nekem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.



Ján 14:24 Aki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki küldött engem.


Nézzük mit mond Saul/Pál is, akinek a verseiből azt magyarázzak meg ,hogy minden el van törölve:



Róm 10:4 Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára.


Nem úgy a törvény vége , hogy kész el lett törölve , vége van, hanem hogy aki betsrtja az Atya parancsolatait , törvényeit a végén annak azigaz hitű embernek , vagy embereknek a Megválto lesz bizonyságul az ő igazságukra.

Amit bizonyít a következő vers Paltól:


Róm 10:5 Mert Mózes a törvényből való igazságról [azt] írja, hogy aki azokat cselekeszi, él azok által.


Na bummm, Mózes neve az újtestqmentumban, tessék Pál akiről azt kornyikálják hogy a törvény ellen beszél!!!


Gal 3:12 A törvény pedig nincs hitből, hanem amely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által.


A Teremtő szavába vetett igaz hit amit a Megváltó képvisel és az abban való cselekedetek , ahogy a Megváltó is tette, visznek az Atyához és az örök életre!!!!


A zsidókról majd máskor !

2021. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Blackice75 ***** válasza:
0%

6-tos vagyok

Ez kimaradt az előzőből


Zsolt 105:8 Megemlékezik az ő szövetségéről mindörökké; az ő rendeletéről, amelyet megszabott ezer nemzetségiglen;

2021. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!