Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes unatkozó mohamedánoknak...

Egyes unatkozó mohamedánoknak miért az a fő elfoglaltsága, hogy a keresztényeket kritizálja külsőséges dolgokban?

Figyelt kérdés

Elég gyakran jelenik meg itt olyan kérdés, aminek lényege nagyjából az, hogy a keresztények miért nem úgy teszik az adott dolgot, mint a mohamedánok. Miért nem pont úgy imádkoznak, miért cipőbe mennek a templom hideg kövén, miért nem úgy böjtölnek, stb...

Mi értelme ennek az összehasonlításnak? A keresztények a keresztény vallást követik, a mohamedánok az iszlám vallást. Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz. Ha csak nem az, hogy Mohamed amikor kitalálta a saját vallását, felhasználta egyaránt a zsidó és keresztény vallási elemeket, bibliai történeteket.



2020. okt. 4. 14:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Erre egyszerű a válasz: mert azt hiszi, hogy a cselekedet menti meg. És ezt másra is rávetíti és számonkéri.

Plusz valószínűleg vannak rossz tapasztalatai keresztényekkel kapcsolatban és nem tudja elvonatkoztatni az egyén bűnét a közösségétől, ahogy egyes jehova tanú tanulmányozónál is látható, aki a katolikus egyházra van betegesen rákattanva. Ezzel nem nekünk kell foglalkozni.

2020. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Amúgy nem veszik észre, hogy ezáltal többség még jobban meggyűlöli ezeket a vallásokat? Ami persze önmagába nézve jó dolog, mert így még kevesebb ember megy ilyen téveszmék után, mint iszlám vagy őrtorony.
2020. okt. 4. 14:41
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó dolog, nem vagyunk egy véleményen. Én sajnálom ezeket az embereket.
2020. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3

Könnyen érzek részvétet az elesettek, betegek iránt, de valahogy nehezen megy azok irányába, akikben ennyi gyűlölködés lapul. Mert értem én, hogy valahol ők betegek belül, de ez nem jogosítja fel őket a folyamatos provokációra, ez merő gonoszság.

2020. okt. 4. 15:19
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Had kérdezzem már meg mennyi muszlim kritizált téged külsőségek miatt? Mert én keresztényként nem kaptam kritikát Londonban amikor muszlimok között voltam.

A gyűlölködés és provokáció kijelentésed vicces és pontos miután éppen a napokban Koránt égettek Dániában...

2020. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4# szerintem mindenkiben van bőven annyi bűn, hogy mindenki felé részvétet kellene érezni. Olvastam az utolsó kérdését, a felháborodásod megértem, csak nem értek egyet vele :)

De tényleg megértem.

2020. okt. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#5

Olvasd el újra akkor a kérdést, talán megérted. Már az elején is azt írom, hogy itt megjelenő kérdésekben.

2020. okt. 4. 19:48
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a kérdéseket egy ember írjaki. Felismerem a stílusát.

Szerintem egyedül ő írogat itt a gyakorin muszlimként.

2020. okt. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

Még soha nem olvastam ilyen kérdést a GYK-n amiben unatkozó muszlimok kérik számon a keresztényeket. Néhányat linkelhetnél.


Addig elmondom, hogy az ilyen okoskodások a kereszténységtől is eltántorítják az embereket.

2020. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9

Például itt a legutóbbi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


De írt már ki a keresztényektől elrabolt Hagia Szophia templomról, arról, hogy a keresztények miért nem úgy köszönnek, mint a muszlimok, mert csak egyedül az a jó, stb... Keresgélj bátran a fórumon, fogsz találni tőle kérdést bőven.

2020. okt. 5. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!