Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hívő vagyok. Szerintetek...

Jézus hívő vagyok. Szerintetek milyen megcáfolhatatlan érv kell Isten létezésére? Lehet egy sima isten is, de lehet akár a Biblia istene! Jehova tanúi, Mormonok és a többiek? Kitaláltatok már egy jó érvet?

Figyelt kérdés
Nekem elég az erkölcs és a rend az univerzumban. Csak még erősebb érv kellene. Tudtok-e kitalálni valamit?

2020. okt. 4. 21:40
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
10%
A Bibliában az van írva, hogy Isten egy rejtőzködő Isten, a bibliai embereknek sem volt semmi megcáfolhatatlan érvük. Nem hinném, hogy pont neked lesz egy megcáfolhatatlan érved. Vagy hiszel vagy nem. "Boldogok azok, akik nem láttak, mégis hittek."
2020. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Nem degradálni akartalak, csak megállapítottam a tényt.
2020. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Szóval, te szerinted minden Jézus hívő elmebeteg?! És azért kellene érv a Biblia Istenre, hogy az ateisták elfogadják, hogy annyira létezik, mint a gravitáció. Értem?
2020. okt. 4. 22:17
 4/48 anonim ***** válasza:

A Biblia Istene nem rejtőzködik, és ilyet nem ir a szava.

Hiszen maga Jehova szólit fel mindenkit, hogy közeledjenek hozzá, és ismerjék meg Őt. Ha ez nem lehetne lehetséges, akkor nem irna, nem kérne ilyet.

2020. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
78%

Ha lenne ilyen érv, sokkal rövidebbek lennének az ateistákkal folytatott beszélgetések.

Ateistát csak természettudományosan alátámasztott érvvel fogsz meggyőzni, ennyit tudok segíteni, ebben az irányban kellene kutakodnod.

2020. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:

3


Nem, én csak rólad beszéltem.

2020. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
68%

"az erkölcs és a rend az univerzumban"

Vicces kedvedben vagy.

Elárulnád például, hogy pillanatnyilag mennyi erkölcs van akár csak a Holdon?


Nincsen semmiféle érv, különben mindenki tudná már.

A keresztények istene ráadásul nem létezik. Jézus meg... ki tudja? Érv az ő létezésére sincs.

Miért hiszel olyan istenben, aki teljesen biztos, hogy nem létezik?

2020. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

Maga Jehova leiratta, hogy semmilyen érv nem elég jó ahhoz, hogy meggyőzz valakit, ha a személy nem elég alázatos.

Ha maga a Teremtés nem győzi meg, akkor semmilyen más dolog sem. A Zsidókat sem győzte meg a Jézus általi bizonyitékok. Akkor az egyszerű emberek, akik követői, mivel lennének különbek?


Jézus egyszer azt mondta, hogy ha nem lesznek olyanok az emberek mint amilyen egy kisgyermek, akkor nem lesz része Isten országának, vagy királyságának. A kisgyermek bizakodó, tanitható, és alázatos.

Az apostolok isilyenek voltak, tanithatóak, és alázatosak, a büszke vallás vezetőkkel ellentétben.

2020. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

"semmilyen érv nem elég jó ahhoz, hogy"

Csak végre látnánk már ezeket a "semmilyen" érveket!

Mert sajnos a hívők jó része nem érti, mi az az ÉRV! Lásd:


"Ha maga a Teremtés nem győzi meg"

Ez mitől lenne érv?

Az, hogy itt van körülöttünk egy világ, amelyik ki tudja, miből indult - mitől lenne érv?

Ráadásul úgy néz ki, hogy teljesen magától működik.


"A kisgyermek bizakodó, tanitható, és alázatos."

Igen: az embergyerek kritikátlanul tanul. Ebben különbözik például a majomkölyöktől, amelyik sokkal kritikusabb.

Ezért tud az ember nagyon gyorsan tanulni - BÁRMIT - és ezért ÓRIÁSI a tanár felelőssége!

Ezért léteznek ultrafanatikusok is. Majmoknál ilyen nincs.

2020. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
ma 22:42 vicces vagy. Azt írtam, hogy az erkölcs, és a rend az univerzumban! Egy szóval sem írtam azt, hogy a Holdon erkölcs lenne :D Tehát, az emberi erkölcs, és az univerzumban található rend! Már rég elpusztultunk volna, és sok aszteroida ment már el a Föld mellett. És onnan tudom, hogy a Biblia Istene létezik, hogy megjósolt egy csomó dolgot amit a tudomány csak később bizonyított. És ha nem tetszik ateista, akkor ne írj ide. Blah.
2020. okt. 4. 22:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!