Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény fiatalként nem...

Keresztény fiatalként nem találom a helyemet a történelmi egyházak közösségében. Érdemes lenne belépnem a Hit Gyülekezetébe?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és privát szinten keresztény. Olvasom a Bibliát, imádkozom a Miatyánkot, igyekszem betartani Isten törvényeit.


Eljártam katolikus és református templomba is, de sajnos rajtam kívül a legtöbb ember ott középkorú vagy idős, fiatalabbak is inkább csak a szüleikkel vannak ott.


Azonban látom a tévében a Hitgyülinek a Vidám Vasárnapjait, az teljesen modernnek tűnik, ordít a zene, tele van fiatalokkal, mozgalmas.


Ti mit tanácsoltok nekem? Legyen Hitgyülis?



2020. okt. 6. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Menj el feltetlenul es nezd meg oket. Meglatod, hogy erzed magad. Olvass roluk, olvasd el a kritikakat is roluk, es aztan magad donts.


Ha maradnal megis a tortenelmi egyhazaknal, egy tanacs: nemcsak a templomba jarok tagjai ezeknek. A neten rengeteg olyan forum, kozosseg van, ahol a tortenelmi egyhazak fiataljaival talalkozhatsz, beszelgethetsz. Van kulon imaorajuk, osszejoveteleik, taborok. Sajat fiataloknak valo szervezeteik, amiknek utananezhetsz.

Pl. az evangelikusok szoktak "Tamas miseket" rendezni, ahova altalaban fiatalok jarnak, modern zenevel stb.


[link]


vagy az orszagos Szelrozsa talalkozokat fiataloknak


[link]


tudom, hogy katolikust es reformatust irsz, de talan az evangelikus is belefer (ha a Hit Gyulekezete igen)

ha ezeknek a szervezeteknek a Facebook oldalara irsz, biztos tudnak meg rengeteg mast is mondani, ahova kifejezetten a fiatalok mennek, es az evangelikus rendezvenyek a reformatusok szamara is szinte mindig nyitva allnak

meg tudjak neked mondani, hol vannak a fiatalok!


A Hit Gyulekezet egyebkent formailag nagyon fiatalos, laza - de a tanitasuk nagyon merev, fundamentalista, es meglepoen konzervativ.

2020. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MBbpg ***** válasza:

Valószínűleg rengeteg gyűlölködő választ fogsz majd kapni, azonban az egyes válaszoló jól összefoglalta: Az a legjobb, ha te magad nézed meg. Ez mondjuk most egy darabig nem megoldható, hisz mint gondolom tudod, online vannak az istentiszteleteink.

Szerintem még ami segíthet a döntésben, az az, ha sokat imádkozol ezzel kapcsolatban, és keresed, vajon mit akarhat Isten?

Valamint szüleid, közeledben élő más keresztények véleményét is kikérheted (bár gondolom ha itt GYIKen írsz, akkor amaz már megtörtént)

2020. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Van számos katolikus közösség fiataloknak, akár egyetemi, akár rendszeres találkozók, azokkal is megpróbálkozhatsz. Persze sok függ attól, hogy hol laksz, felénk fiatalok is járnak templomba szerencsére. Plusz érdemes szem előtt tartani, hogy templomba nem a közösség miatt megyünk, hanem azért, hogy Krisztussal valóságosan találkozzunk az Eucharisztiában. Ebben pedig nem számít, hogy a többi hívő hány éves. Ez a találkozás pedig hatalmas kincs, mert ilyen valóságos formában csak a katolikus és ortodox misén valósul meg. Többet ér annál, hogy rajtunk kívül még hány fiatal van.
2020. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Hasonló helyzetben vagyok én is. Csak pár évvel idősebb.


Én szimpatizálok a RÓMAI katolikus egyházzal. Márcsak azért is, mert Az az ősegyház. És ha tovább gondolkozunk, a kősziklai hasonlat. Történt sokminden 2 ezer év alatt, azonban a katolikus egyház megvan.


De igen, igen. Vannak botrányok, furcsa dolgok. Nem kell részletezni. Viszont nem hiszem, hogy ezt rá lehet/ kell húzni a római katolikus egyházra. A világ rohad. Egyre nagyobb férgek fognak színre lépni, és ez az "hétköznapi emberek", "egyszerű emberek szintjén is megvan. És ezt sem kell részleteznem, és nem is ez a kérdés/téma, hogy a társas kapcsolatotok, a rokoni/vérségi/testvéri baráti kapcsolatok vagy párkapcsolatok milyen szintre jutottak.

Ha ilyenek az emberek, milyenek legyenek az egyházak? Akik a szrgletkövei, mármint az emberek.


És akkor még nem említettem olyat, ami szintén másik téma, hogy milyen erők, szervezetek, emberek dolgoznak, nem hogy a "pápisták" ellen és a (nem keresztény) vallások ellen (is), hanem maga a norma, a normalitás ellen. De ez aztán másik téma.


Én csalódtam magát rom. Kat-nak mondó emberekben, gyülekezetben (Cursillo pl). De MÁR nem általánosítok,hogy ilyenek a rom.katok, a hit gyülisek meg amolyanok. Ez a másik véglet.


Ahogy az előttem szóló is mondta, hogy a hit gyüli valóban fiatalos, vonzó stb stb.

Én -mivel kidobja a yt, rákerestem- szoktam hallgatni a rádiójuk. Egyik legutóbbi téma, ahol egy fiatal és idősen egymásra találó párt mutattak be, hát az nagyon megérintett. Ha ilyen klassz emberei vannak Jézusnak,az nagyon király.


De ha kutatunk, ha látunk is, nrm csak nézünk, akkor a Hit Gyüli rohadtúl nem sorolható a szekták stb közé. Főleg nem a romboló szekták közé. De ha világszinten hasonlítjuk össze a dolgokat,pl ez a fiatalosság, tömegeket megmozgató dolog, akkor igenis a Hit gy. sehol se van. Kis túlzással.


Én is szimpatizálok velük, de sok furcsaság van a környezetükben. Viszont én "ismerek" embereket. Pontosabban embert, akin itt gyakorin sokan megkrpődnének :D.. De szóval sok "alap hülységet" tudok cáfolni, ami róluk, vagy az alapítójukröl terjed.


Viszont! Ami teológiai dolog, és már érinti a vallást, az ént, a jövőm/t, az egy SAROKKÖVE rohadtúl nem tetszik a hit gyben. És bár nem vagyok jártas egyáltalán (még?) a teológiában, de ez több mint furcsa, mert ez -én értelmezésemben-, nem hogy tévedés, de csőlátás.

Éppen ezért nem csatlakozok.


De mielőtt kapnám a megfedést, meg a privátokat, én egyáltalán nem támadom, ha valaki ott tudja megélni az életét, vagy annak egy részét. Hiszen mint említettem, külön kell választani az embereket és az adott vallási irányzatot, ahová tartozik. - vagy gondolja, hogy tartozik. Ez utóbbi érdekes dolog (minden vallásra vetítve!).


Én amit hiányolok a hit gyben, az a szakralitás. Hol történik az Istentisztelet?

Számomra csodálatos dolog egy jól megélt szentmise, istentisztelet. Én ezt nem látom, hogy van.


De azt leszögezem h vívódok a kettő között (én is...), és ha összehasonlítást kéne mondanom, hogy a kettő közül melyik irányzat, de még minden vallás(!) is összehasonlítva, melyik van jobb állapozban.... Hát nem tudnék mondani egyet se.


Én válaszom; MÉG ne csatlakozz sehova, hanem járj nyitott szemmel a világban, látogass be ide is, oda is, menj is el, be. Aztán majd kialakul. Így legalább szerzel élményeket, és döntési tényezőket is, na meg épülsz emberileg.

2020. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Pl Új Jeruzsálem karizmatikus kat. közösség.

Inkább mint a hgy de! Nézd meg magad!

2020. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Vannak olyan alkalmak, amik kifejezetten fiataloknak vannak a történelmi egyházak között is. Pl. az Ez az a nap!

Engem személy szerint taszít, de sokan szeretik. Ugyan ez nem kifejezetten egy történelmi egyház alatt működik, hanem mindenféle gyülekezet van itt.

Vagy pl. kifejezetten katolikus a "Forráspont". Ami igaz most, nincs a Covid miatt, de ha majd lesz, akkor a figyelmedbe ajánlom.

Annyit viszont azért hozzátennék, hogy ha a kereszténységet keresed, akkor az nem az, hogy "ordít a zene" vagy "mozgalmas". Jézus az apostoloknak zenét üvöltetett? Nem... Ha ezt keresed, akkor bármilyen klubba elmehetsz vagy akár egy bulizós közösséget is alapíthatsz, ehhez nem kell hit, nem kell Jézus és nem kell semmilyen vallási közösség.

A kereszténység Jézussal való találkozás és az Ő tanításának megélése.

2020. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem ajánlom őket, mert agymosás a lényege és lelki megsemmisülés, elájulnak, meg rángatóznak. Pszichikai manipuláció áldozata lennél.

Akkor már jobb, ha baptista, szabad keresztémny gyüli, adventista, KERAK, vagy Golgota gyüliből választasz egyet.

2020. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Kerüld Németh Sándort és a bandáját messzire, ha jót akarsz!


Keresgélj más gyülikben, de az sem baj, ha privát kapcsolatban gyakorlod a közösségedet Istennel.

2020. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!