Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bibliai idézetek...

Milyen bibliai idézetek vannak amit a tudomány csak később fedezett fel? Pl. a Biblia megírta, hogy a világnak volt kezdete, de a tudomány csak később fedezte fel.

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A Biblia sose vizsgálta tudományos céllal a világot, ezért ilyen nem lehet, legfeljebb véletlen egybeesés.
2020. okt. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A Bibliában ezt olvassuk: „te takargattál engem anyám méhében.” „Szemeid már mint embriót is láttak engem, és annak minden része be volt írva könyvedbe a napokat illetően, melyeken formáltattak” (Zsoltárok 139:13, 16)


honnan szedte az embrió szót? Te vallásos vagy 1?

2020. okt. 6. 19:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

AZ embrió szó nem szerepet az eredeti szövegben!!!!!


[link]

2020. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az tetszik a legjobban, hogy a biblia a tudomány előtt fedezte fel, hogy egy ember egy hal gyomrában akár három napig is túlél!


Ez annyira a tudomány előtt jár, hogy jelenleg a tudomány el sem ismeri! Még!

2020. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ahogy a harmadik is írja, nincs embiró szó a Bibliában. Itt egy igazabb, sokkal szebb fordítás:

"Még alakot sem nyertek tagjaim és szemed már látott engem.

Könyvedben már minden fel volt jegyezve rólam:

napjaim már eltervezted,

mielőtt egy is eltelt volna belőlük."


Ez is szép, valószínűleg más forrásszöveget használt:

"Amikor a homályban keletkeztem, és a föld mélyén elindult életem, szemed már látta tetteimet, s könyvedben mind felírta őket. Meghatároztad napjaimat, mielőtt még egy is megjelent belőlük."

2020. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

AKkkor ez mi??


Pont ezt írtam...

2020. okt. 6. 19:32
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy kétezer éve tudtak valamit a veséről?
2020. okt. 6. 19:32
 8/13 A kérdező kommentje:
És a Biblia írta le először, hogy a világnak volt kezdete, míg a tudomány csak 2000 évvel később fedezte fel azt, hogy a világnak tényleg volt kezdete, és 2000 éve pedig a tudomány szerint mindig is létezett a világ.
2020. okt. 6. 19:33
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne tudtak volna a veséről? Azért az emberi szerveket ismerték. Amúgy nem a Biblia írta le először, hogy van kezdete a világnak, ez már megjelenik szerintem más, korábbi vallásoknál is.
2020. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a tudomány szerint mindig is létezett a világ."

Az nem tudomány volt!

Ne keverjük már a közvélekedést a tudománnyal...

2020. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!