Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel a kereszténységbe...

Miért hiszel a kereszténységben? Ha valaki nem hívő, akkor hogyan próbálnád meggyőzni a hitről? Szerinted miért jó a hit?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek a kereszténységben, mint vallásban. Jézusban hiszek, mint gyógyítóban, tanítóban és követendő példában. Azért hiszek, mert úgy döntöttem. És mustármagnyi hitem megszülte a "hegyet".


Nem győzködök senkit. Minek is tenném? Az én hitem se meggyőzésre épült annak idején.


A hit mindaddig megfelelő út, míg nincs tapasztalatod, és nincs tudásod. Belépő szint. Nem mindenki jár a hit-tapsztalat-tudás útján, de hogy is állíthatnám, hogy ő el van tévedve?

2020. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Mint az elozo: nem a keresztenysegben hiszek, hanem Istenben. A keresztenyseg egy vallas, amit gyakorlunk vagy nem gyakorlunk.


2. Nem probalok meg senkit meggyozni. Mindenkinek sajat maganak kell megtalalni a spiritualis utjat, hogy honnan kap lelkierot, mi ad neki valaszt a letezes kerdeseire stb., vagy az is, ha ugy dont, nem foglalkozik ilyesmikkel. Ha valaki kerdez, valaszolok.


3. Miert jo a hit? - mindenkinek egy kicsit mas a hite, es mast ad neki, mas miatt jo.

2020. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem olyasmi amit 2-3 mondatban össze lehet foglalni.
2020. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A keresztény katolikus egyházban hinni KELL!!!. Ha nem hisz, vezekléssel és önmaga sanyargatásával. Legrosszabb esetben máglyahalállal.
2020. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!