Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel az elragadtatásban?

Hiszel az elragadtatásban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Állítólag a biblia próféciák szerint az utolsó időket éljük és lesz valami el elragadtatas, én magam is keresztény vagyok,=Evangélikus. De én azt mondom ilyen nincs hogy Lecsap a hivőkre egy fény és élve a mennybe kerulnek! Ez valami agymosàs! Én abban hiszek ha majd egyszer meghalunk akkor Istenhez jutunk! Te mit gondolsz hiszel ebben hogy elragadtatas? Most épp például; fekszem telefonozok és egyszer csak azt veszem észre hogy a mennybe vagyok! Én ebben nem hiszek
2020. okt. 8. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Hát ettől az elmélettől nem vagyok elragadtatva. :-(
2020. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Igazad van, pont úgy gondolom, mint te.
2020. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

A Bibliában található tanításokat nem mindenki képes befogadni.


Jézus tanítása:


30

Ezenképpen lesz azon a napon, melyen az embernek Fia megjelenik.


34

Mondom néktek, azon az éjszakán ketten lesznek egy ágyban; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.

35

Két asszony őröl együtt; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.

36

Ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.

2020. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ateista vagyok.
2020. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Te Istenben sem hiszel, így a kérdés számodra irreleváns.
2020. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Evangélikus egyház nem tanít ilyesmit. Sem a református sem a katolikus.


Legalábbis nem ez a jellemző.


Evangélikus bibliaértelmezés alapján úgy van, ahogy te leírtad, halálunkkor kerülünk Krisztus elé.


Illetve a Biblia beszél egy végítéletről, amikor Jézus eljön, magával viszi, elragadja a benne hívőket, a "gonoszokat" pedig örök kárhozatra.


Mindig készen kell lenni, ha bármikor meghalunk, vagy eljön a végső ítélet, Krisztus elismerjen minket az övéinek.


Az amerikai evangelikál (nem evangélikus!), fundamentalista kereszténység bizonyos bibliai szakaszokat úgy értelmez, hogy az egy korábbi, a végítélettől elkülönülő esemény. Pl. amit a 3-as bemásolt ide.

Pl. 1 Thessz 5:1-11


Ők készítenek olyan ijesztgetős filmeket, amiről írsz, hogy a Krisztus-hívők eltűnnek, az itt maradtak pedig azt sem tudják mi történt, de folytatódik az élet a földön. Utána majdhogynem szó szerint megtörténik az itt maradottakkal a Jelenések könyvvének csapássorozata, utána szó szerint 1000 évig uralkodik Krisztus a földön, stb.


Magyarországon is képviselik ezt többen, pl. Hit Gyülekezete, baptisták közül többen, és hasonló amerikai jellegű fundamentalista közösségek.


De az, hogy Jézus úgy jön el mint a tolvaj, nem arra utal, hogy "ellopja" az övéit nesztelenül.

A szövegkörnyezetben ahol tolvajhiz hasonlítja a Szentírás, az időzítésről beszél, hogy azt nem ismerjük.


De azt is leszögezi, hogy Jézus második eljövetele nyilvánvaló lesz mindenki számára. Akkor már minden szem meglátja őt, mindenki előtt nyilvánvalóvá lesz, mindenki megítéltetik.


Az ilyen kis fundamentalista közösségek azt hangsúlyozzák, hogy az utolsó időket éljük. Hogy már mindjárt itt van ez az ő értelmezésük szerinti különálló, előrehozott, csendes elragadtatás. 2000 év után már legfeljebb csak pár év van hátra.


A történelmi egyházak óvatosabbak, nem jelentik ki, hogy az utolsó időket éljük. Úgy kell élnie mindenkinek, hogy akár ma számot kell adnia az életéről.

De lehet hogy 15000-ben történik meg ez és még csak 2000 telt el.

Lehet hogy ezekben az emberi 1000, 10 000 években ki sem fejezhető az az idő, amíg megtörténik mindez.


Egyébként a Bibliai és már korai egyházi szövegeket olvasva is kiderül, hogy az 1.-2. századi keresztények is saját életükben várták Krisztus visszajövetelét.

2020. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom lesz egy spirituális lezárás, de egyértelműen nem kell szó szerint érteni egy szimbólumkönyvet.

Olvasd el a beszélgetés rejtettkézzel című irományt.

2020. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igaza van #6#-nak.


Amerikában találták ki talán az első nagyobb karizmatikus irányzat kialakulásakor. Tévesen értelmeznek egy-két igét és e néhány igére alapoznak egy egy hatalmas téves tanítást, amellyel emberek ezreit, százezreit vezették már félre.


Ha az ember figyelmesen és értelmesen és következetesen és logikusan olvassa az ide vonatkozó igéket nem kiragadva őket a szövegkörnyezetükből, akkor tisztán és érthetően látszik, hogy az elragadtatás azon igazakra vonatkozik, akik akkor még élnek, amikor Jézus visszajön.


Jézus Jele megjelenik az égen, eljön az ég felhőiben az utolsó trombitaszóra, és mi akik akkor még élünk, elragadtatunk az Úr elé a levegő égbe angyalai által, akiket elküld értünk, hogy egybegyűjtsön minket.


Valójában ez a lényeg és ez a rövid mondanivalója és értelme az "Elragadtatásnak".


https://www.youtube.com/watch?v=w2-IjPGA2NA&t=31s

2020. okt. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!