Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme volt a szeplőtlen...

Mi értelme volt a szeplőtlen fogantatásnak, ha a hazugság bűnében kellett Máriának kihordania a babáját?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Semmi. Azért lett Mária választva, mert nem volt szeplős.
2020. okt. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A "szeplőtelen fogantatás" mint olyan ugye azt jelenti, hogy nem a szokványos szexuális aktus során lett terhes Mária Józseftől, hanem az akkor még szűz nő méhébe Isten beleültette a pici embrió-Jézust. Ezért mondta Mária az angyalnak, aki neki ezt előre bejelentette, hogy ez fog történni, a Lukács 1:34 szerint:"Mi módon lesz ez, holott én férfit nem ismerek?" (Károli) Vagy "Hogyan lehetséges ez? Hiszen én még szűz vagyok?" (EFO Ford.)

Az volt az "értelme", hogy így nem örökölte Józseftől a tökéletlenséget , mert nem kapott a génjeiből. Konkrétan Isten fia volt. Ezt a halálakor az egyik katonatiszt is elismerte: "Bizony, Isten fia volt ez" (Máté 27:54)

Hogy "hazugságban" hordta ki és szülte meg a gyermekét, gondolom úgy érted, hogy József végülis feleségül vette a korabeli szokásoknak megfelelően és ezzel magáénak ismerte el Mária gyermekét. Hát valljuk be, elég nehezen hihető történet volt, előtt ilyesmi nem történt, ki hitte volna el Máriának? Józsefnek is segítségre volt szüksége, neki is meg kellett hogy jelenjen az angyal ,hogy megnyugtassa, hogy a menyasszonya nem lépett félre, és hogy vegye csak feleségül őt.

Akinek tehették, elmondták, hogy mi történt, aztán pedig a születésekor pl a pásztoroknak egy egész sereg angyal adta hírül hogy Isten fia a világra született. Az emberek pedig vagy elhitték, vagy nem...

2020. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szeplőtlenség nem ezt jelenti. Hanem bűntelenséget!

Viszont felekezeti barátaiknak hazudni kellett a gyermek fogantatásával kapcsolatban. A hazugság bűn, amit a 10 parancsolat is tartalmaz.

2020. okt. 10. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:

"A "szeplőtelen fogantatás" mint olyan ugye azt jelenti, hogy nem a szokványos szexuális aktus során lett terhes Mária Józseftől"

Nem, a szeplőtlen fogantatás azt jelenti, hogy Mária már anyja méhétől kezdve mentes volt eredendő és minden személyes bűntől.

Viszont nem értem a kérdést. Miért kellett volna Máriának hazudnia? Hitünk szerint Jézus a Szentlélektől fogant, tehát Mária nem más férfi gyerekét várta. Ezt tudta Szent József is. Nem szól arrl a Szentírás, hogy megkérdezték-e Máriát, hogy tényleg Józseftől van-e a gyerek, de gondolom nem hazudott, ha megkérdezték. Az emberek többségében szerintem nem merült fel a kérdés, tekintve, hogy József nem bocsájtotta el a feleségét házasságtörésért.

2020. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 “Nem, a szeplőtlen fogantatás azt jelenti, hogy Mária már anyja méhétől kezdve mentes volt eredendő és minden személyes bűntől.”


Ezt hol olvasod a Bibliában??

2020. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha bevallották volna, hogy is történt a dolog, megkövezték volna a lányt." A legenda szerint szenteltvizet itattak velük áldozati bárány hamujával keverve. S ha nem fulladtak meg tőle, akkor igazat mondtak."
2020. okt. 11. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
A zsidók jelenleg sem ismerik el Jézus istenségét, nemhogy akkoriban az isteni fogantatást, kész istenkáromlás lett volna.
2020. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pelgrim ***** válasza:

A fogalom „szeplőtelen fogantatás” nem olyan nagyon régi, 1858 március 25-én hangzott el először ez ügyel kapcsolatban egy jelenség alkalmával a Francia Lourdes nevü város területén, aminek egy helybeli molnár 14 éves lánya Bernadette Soubirou volt a szemtanuja.

A fogalom szerintem nem atz jelenti, hogy Mária, Jézus anyja, nem a szokványos szexuális aktus során lett terhes, hanem azt, hogy a szülők gondosan ki lettek választva és alaposan előkészültek a szülésre, hogy a magzat ne vehessen át tőlük nem kívánt leki terhet. Hazugság bűnéről Jézus születésével kapcsolatban szerintem szó se lehet.

A biológiai szüzesség ez ügyben, lehet nem több mint későbbi vakbuzgó törekvés Jézus isteni származását bizonyítani. Jézus semmivel se lett másképp teremtve mint bárki más közülünk, de megkapta a lehetőséget, hogy isteni kilétére ébredjen és engedelmeskedve az isteni „Legyen...!” parancsnak, vagyis - „Hozd kifejezésre hatalmamat, bölcsességemet, szeretetemet !” - a Krisztust hozza kifejezésre.

Másrészt visszatérve a fogantatásra, ha elfogadjuk a csodákat melyeket Jézus az írások szerint végbevitt, akkor miért nem fogadnánk el, hogy fogantatása is csodálatos módon történt. De ebben az esetben sem beszélhetünk hazugságról, hiszen József értesült a tények felől.

Létezik ugyanis egy magasabb rendű természeti törvén (Isten) amely alkalomadtán bármely más temészeti vagy emberalkotta törvényt felülír és egy ilyen alkalom lehet egy értelmes lény mint az ember tökéletes utasítása. Ez utóbbinak ez ügyben azonban nincs értelme, legfljebb a vakbuzgó hívők kivánságának kielégítésére.

2023. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!