Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hordhatok-e az egyház (római...

Hordhatok-e az egyház (római katolikus) által megáldott keresztet a nyakamban, és lehet-e ugyanígy megáldott asztali feszületem, ha még nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok megkeresztelve, de szeretném ezt elérni folyamatában (és vannak római katolikus családtagjaim). Nem tervezem a kereszt/feszület profán használatát, de természetesen tudok várni, ha még ez túl korai lenne megkereszteletlenül számomra (és nem szeretném, hogy az áldás az említett kegytárgyakon elvesszen).


Köszönöm!



#keresztség #kegytárgy #Római Katolikus Egyház #kegytárgy használata #egyházi áldás
2020. okt. 12. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kegytárgyak semmilyen áldást nem közvetítenek. Legfeljebb az elmélyülést segítik pl imádságban. Illetve a kegytárgy nem ékszer. Lehet feszületet hordani ékszerként, nekem is van, viszont az meg nem kegytárgy, hanem ékszer.
2020. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akár te is kaphatsz áldást úgy is, hogy nem vagy megkeresztelve.

Lehet megáldott asztali feszületed és keresztet is hordhatsz, ha ezeket nem babonás célból használod. A tárgyak megáldása igazából Isten dicséretéről szólnak és könyörgés azért, hogy Isten ajándékait és az üdvösséget elnyerjük. Ha így használod ezeket, hogy a megáldott tárgy az üdvösségedre emlékeztet, akkor ezzel semmi gond nincs. Ha energiákat, babonákat, stb. társítasz hozzá, akkor az már nem keresztény gyakorlat.

2020. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell várnod a keresztelőig.
2020. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!