Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek hívők jót tettem...

Szerintetek hívők jót tettem azzal ma, hogy megvédtem Jézus Királyt az ateista ismerősöm ellen? Továbbra is hiszek Jézusban a keserves vita után. Mit gondol vajon rólam Jézus? Csak is erkölcsösen jó hívők válaszoljanak.

Figyelt kérdés
Szerinte nagyon jó, hogy felfedezték bizonyítékként az evolúciót, és az is, hogy keresik nagy erőkkel az űrlényeket, meg hogy a keresztény vallás nem-e a Sátán hazugsága továbbra is, és az igazi vallás pedig a hindu, és nagy bajban leszel amiért nem hiszel azokban, és Jézus valójában maga a Sátán... és a jóslatok mint a Jelenések Könyve az hülyeség, mert bárki tud jósolni. Pl. kétezres években valamikor kitör egy világjárvány. Kicsit mérges lettem. Már az önkötél jutott az eszembe. Nektek hívők nem volt ilyen helyzetetek?

2020. okt. 13. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Erősen kétlem, hogy Jézus a te védelmedre szorulna :)

Ha pedig ismerősöd hisz a sátánban, akkor nyilván nem ateista.

2020. okt. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De annak örül Jézus, hogy megvédtem Őt a hittel? Tehát, hogy létezik, és még mindig hiszek. Csak az ismerősömet nem tudtam meggyőzni.
2020. okt. 13. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Annak biztos örül, hogy hiszel benne, de sehol se tanította, hogy Őt meg kell védeni.
2020. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Egy igerésszel hadd válaszoljak:


Mt10:

32

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

33

Aki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

2020. okt. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondoltam! De mit jelent, hogy vallást rakok Róla? Pl. megvédem a hitemet? Vagy mi?
2020. okt. 14. 00:16
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

vallást tesz róla: régies szó, jelentése: megvallja, elmondja, kimondja a hitét Jézus Krisztusban az emberek előtt.


Ezt Jézus Krisztus a mennyben a leírt igeszakasz szerint jutalmazza. Mert Jézus nem úgy fog az Atyához szólni, ahogy például az 1-es hozzászóló szólt hozzád, ebben biztos lehetsz. :)

2020. okt. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szuper :D


Tehát hiába magyarázom az ismerősömnek, nem fogja megérteni, sőt nem lehet meggyőzni őt, és ki is röhög? Ezt jelenti a vallás teszt? :) és soha ne mondjam azt, hogy nem hiszek Jézusban, hanem állandóan igent? Sőt, ne Istent mondjam, ha megkérdezik, hogy hiszek-e Istenben, hanem azt válaszoljam, hogy Jézus Krisztusban hiszek? :)

2020. okt. 14. 00:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem védted meg. Nem volt bajban. Nem volt lehetőség, hogy sérüljön, a semmitől védted volna ha véded. A saját egódat védted. Jézus sajnálja, hogy ideges lettél, és nem egyenlőként, szeretettel tekintettél egy létező társadra.
2020. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt.



Pedig megkell védeni a becsületét, nem? És ez vers, nem a túlvilágra utal? A paradicsomi életre?

2020. okt. 14. 15:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!