Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A DNS bonyolultsága nem elég...

A DNS bonyolultsága nem elég bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy egy fél mikron méretű sejten belül, a gondolkozni nem tudó sejt úgy dönt, hogy létrehoz egy adattároló rendszert, ehhez összeszedi, sőt elkészíti a néhány nanométeres alkatrészeket, ráadásul, ezt az adattároló rendszert, a feltöltött adatokkal együtt le is másolja, és létre hoz egy önmagával megegyező másik sejtet, teljesen véletlenül? Tegyük hozzá, annyira bonyolult a DNS felépítése, hogy a tudósok is csak az utóbbi évtizedekben kezdik megérteni! Tényleg véletlenül jött létre az élet, és az élet folyamatosságát biztosító DNS?


Idézet/részlet a Wikipédiából, ami remélem picit megvillantja a DNS bonyolultságát :

"A DNS esetében a nukleotidok három következő komponensből épülnek fel: heterociklusos bázisok (adenin - A, guanin - G, citozin - C, timin - T), pentóz (dezoxiribóz - pontosabban 2-dezoxi-β-D-ribóz) és végül a harmadik alkotóelem a foszforsav. A DNS szerkezete lehetővé teszi az információ stabil tárolását, pontos megkettőződését (DNS-szintézis) és utódokba való átadását."

" A polimer váza a nukleotidok foszfodiészter kötéssel egymáshoz kapcsolódó dezoxiribóz részeiből áll. A foszfodiészter kötés az egyik nukleotid cukor komponensének 3'OH-csoportja és a következő cukorkomponensének 5'OH-ja között található, foszfátcsoport „közbeiktatásával”, amint erre a kötés neve is utal. A szerkezet változó része az egymást követő nukleotidok bázisainak a sorrendje, ez a bázissorrend határozza meg az információt. A bázisok két csoportra oszthatók: pirimidinekre és purinokra. A pirimidinek 6 atomos, a purinok 9 atomos heterociklusos gyűrűt tartalmaznak"


Tényleg véletlen lenne?


2020. okt. 13. 23:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%
Nem elég. Az egész univerzum egy pontnyi dologból jött létre, és ahhoz sem kellett isten.
2020. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

És ez a kérdés egyrészt volt már, másrészt a vallás kategóriába való.

Olvass vissza ott vannak a válaszok.

2020. okt. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
73%
Nem véletlen. Matematika, fizika, kémia.
2020. okt. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Az építő anyagokat is saját magának kell előállítania, és annyira bonyolult, hogy az itteni nagy tudósok 20-an, 20 év alatt sem tudnának még hasonlót sem csinálni, de ő megcsinálja nano méretben, és hibátlanul le is másolja. Okos, ügyes, és teljesen hihető. Még annyira sem lehet véletlen, mint a mobilomon az android rendszer!
2020. okt. 14. 00:14
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!

Ugye véletlenül sem fogod visszanézni az előző ilyen kérdést?

Hát akkor I.J.

2020. okt. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Eskü elolvasom, csak kérlek linkeld be! Addig várom a válaszokat! Köszi
2020. okt. 14. 00:21
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

"annyira bonyolult, hogy az itteni nagy tudósok 20-an, 20 év alatt sem tudnának még hasonlót sem csinálni, de ő megcsinálja nano méretben, és hibátlanul le is másolja."


Csakhogy a termeszetnek tobb milliard ev allt rendelkezesere, es egy egesz bolygonyi eroforrasbol gazdalkodhatott. Nem mellesleg pont a hibas masolasok jelentik a mutaciokat, az eltereseket, amin az egesz folyamat alapszik.

2020. okt. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%
Ez a tipikus "nem értem, túl bonyolult, ezért csak Isten csinálhatta" történet. Viszont az a helyzet, hogy teljesen irreleváns, hogy mit értünk vagy mit tartunk túl bonyolultnak. Nem a mi felfogóképességünk vagy jelenlegi tudományos szintünk függvénye, hogy valami hogyan jött létre. A két dolognak semmi köze egymáshoz.
2020. okt. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Wadmalac ***** válasza:
78%

"egy fél mikron méretű sejten belül, a gondolkozni nem tudó sejt úgy dönt, hogy létrehoz egy adattároló rendszert"


Rossz a gondolatsor.

Nem egy sejt döntött úgy.

Alapvetően a sejt nem létezett, mikor a DNS, de legalábbis az RNS már igen.


"ráadásul, ezt az adattároló rendszert, a feltöltött adatokkal együtt le is másolja"

Magának a DNS-nek van meg ez az önmásoló képessége megfelelő kémiai környezetben.


"annyira bonyolult a DNS felépítése, hogy a tudósok is csak az utóbbi évtizedekben kezdik megérteni!"

Igen, de ez nem volt mindig így. Amit te ma látsz, az milliárd évnyi mitokondriális élet eredménye.

A kialakulási forma az RNS alapú élettel indult, sokkal primitívebb formában, mint amit ma láthatunk a sejtekben.

Ha megnézel egyetlen nukleotidot, az már nem sokkal bonyolultabb, mint amilyen aminosavakat készen találunk a világűrben kolbászoló üstökösökön is.

Az élet indulásában a homályos rész az alapvető aminosavak, cukrok, a nukleotidok és az RNS közti fejlődés lépései.


Attól a pillanattól, hogy már van egy olyan molekulád, ami kémiai automatizmus révén másolni, reprodukálni tudja magát és közben néha-néha megváltozni, mutálódni, meg is van az evolúció kiindulása. Ismétlem, itt még nem is sejtekről beszélünk, csupán óriásmolekulákról. Szóval az indulás sokkal de sokkal egyszerűbb dolgokon alapul, mint a mai élet.


"Tényleg véletlen lenne?"

Na igen, ezt a részt nem ismerjük. Hogy mennyi ebben a véletlen és mennyi a kémiai törvényszerűség adott kémiai környezetben.

És állati nehéz tesztelni a kérdést. Megfelelő kémiai környezetben kéne a szerves molekulákat figyelni esetleg millió évig, amíg egyszer csak összeáll az indulás primitív alapja.


Összesítve: be kell látni, hogy az élet mai bonyolultsága már több milliárd év evolúciójának köszönhető, a kiindulása meg valami olyan egyszerűbb dolog volt, aminek "spontán" létrejötte már belátható különösebb misztifikálás nélkül.

2020. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 sadam87 ***** válasza:
100%

"egy fél mikron méretű sejten belül"

Maximum a legkisebb, erősen leegyszerűsödött baktériumsejtek ekkorák. Az ember sejtek többsége például néhányszor 10 mikrométeres.

"gondolkozni nem tudó sejt úgy dönt, hogy létrehoz egy adattároló rendszert"

Nem dönt úgy. (Hiszen nem is tud gondolkodni, ahogy írtad.) Ahogy Wadamalac írta, az információ tároló rendszer már az élet kezdete előtt kialakult (bár nyilván még nem a mai formájában).

"teljesen véletlenül?"

Nem teljesen véletlenül. Az örökítőrendszer mai formája hosszú szelekció után alakult ki, ami egyáltalán nem véletlenszerű folyamat. Az első önmásoló rendszerekről (talán önmagukat másoló RNS-ek) nem kizárható, hogy véletlenszerűen jöttek létre. De azok még elég távol álltak a mai DNS-től.

"Tegyük hozzá, annyira bonyolult a DNS felépítése, hogy a tudósok is csak az utóbbi évtizedekben kezdik megérteni!"

1953 óta ismert a DNS szerkezete...

"hogy az itteni nagy tudósok 20-an"

Mármint a gyakorikérdéseken tevékenykedők? :D

" Még annyira sem lehet véletlen, mint a mobilomon az android rendszer!"

Senki sem állítja, hogy pusztán véletlenül lett olyan az élet, amilyen. A természetes szelekció nem véletlenszerű folyamat.



#9 (Wadmalac)

"Magának a DNS-nek van meg ez az önmásoló képessége megfelelő kémiai környezetben."

A DNS önmagát nem tudja lemásolni. A szerkezete kifejezetten alkalmas a lemásolódásra, de ahhoz a megfelelő enzimekre is szükség van.

2020. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!