Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek hogyan...

Hívők! Szerintetek hogyan lehetne bebizonyítani azt, hogy az embernek lelke van? Sőt halhatatlan lelke. Mivel lehet bizonyítani? Milyen érvekkel? Én érzem azt, hogy nem csak egy anyagsejthalmaz vagyok, hanem valami energia is! Tehát tudat=lélek

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Ez hit kérdése, vagy hiszed, vagy nem. A keresztény hit szerint az ember testből és lélekből áll, így lett élővé, ahogy olvashatod a teremtéstörténetben. Viszont a lélek nem olyan fizikai dolog, amit bármivel lehetne bizonyítani vagy kimutatni.
2020. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a probléma, tényleg nem hit kérdése. Vagy, vagy nincs! :(

Hanem lelki lélek, szellemi lélek. Amikor meghal a ruha, akkor a személy nem semmisül meg, hanem tovább létezik. Szerintem.

2020. okt. 15. 23:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De, ez tényleg hit kérdése. A lélek a kereszténység szerint nem egy fizikai, mérhető része az embernek. Így nem lehet bebizonyítani, amit szeretnél. Ettől még lehet van lélek, sőt én hiszem, hogy van, de bizonyítani sose lehet majd.
2020. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet bizonyítani. Amúgy ha nincs emberi lélek, akkor olyanok lennénk mint pl. a fülesmakik :D Szerinted a lélek és a szabad akarat illúzió? Szerintem nem, és nagyon remélem, hogy nem! Legtöbben az ateisták és a filozófusok szerint egyszerű majmok vagyunk. Én úgy gondolom, hogy megakarják szüntetni a hitet! Úgy gondolom! :/
2020. okt. 15. 23:48
 5/13 anonim ***** válasza:
4# Nem akarjak megszuntetni, egyszeruen csak abban hisznek, amire van bizonyitek is, es tudomanyosan alatamaszthato. Isten lete, es a lelek nem ilyen dolog.
2020. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pedig azt is magyarázzák, hogy nem lesz többé vallás, mert nem lesz hívő, és az idegen kapcsolat pedig bizonyítja, hogy Jézus Krisztus kamu volt, és Isten nincs...
2020. okt. 16. 01:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, magyarazzak, es akkor mi van? Ha egyszer tenyleg letrejon az idegen kapcsolat ertelmes lenyekkel (nem a mi életünkben fog ez megtortenni), akkor a vallasok feleslegesse valnak, vagy epp atalakulnak. Vagy te nem gondolnad at egy ilyen tortenes hatasara a vallasod? Akkor viszont nincs mirol beszelni. Higyj amiben akarsz.
2020. okt. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó kérdés. Katolikus vagy? Mivel még mindig nem jöttek semmilyen csótányok :D ezért valószínűleg Jézus tényleg Isten fia, tehát a világ Teremtője létezik Isten. És amit Hawking mondott az öntervező univerzumnál az bukott elmélet szerintem. Mondja spontán. De mennyire spontán?! És miért pont akkor? Meg ilyenek. És a gravitáció honnan származik? És az energia? Attól még lehet Isten alkotása sztem!
2020. okt. 16. 01:43
 9/13 anonim ***** válasza:

"Pedig azt is magyarázzák, hogy nem lesz többé vallás, mert nem lesz hívő, és az idegen kapcsolat pedig bizonyítja, hogy Jézus Krisztus kamu volt, és Isten nincs..."

Kik mondják ezt? És miért hallgatsz rájuk? Én ateista vagyok, de nem mondok ilyeneket. Ne végy egy kalap alá azokkal, akik ilyeneket mondanak. Sok ember sok hülyeséget hord össze.

Szerintem a vallások soha nem fognak megszűnni, amig ember az ember, mert mindig lesznek olyanok, akiknek szükségük lesz rá. Legfeljebb átalakulnak, módosulnak, mint tették azt eddig is a sok-sok évszázadon át. Újak fejlődnek a régiek gyökereiből, aztán vagy megmaradnak, és virágzásnak indulnak, vagy nem, és kihalnak, elfelejtődnek. De valamilyen formában mindig az emberi társadalom, kultúra részét fogják képezni, mert ilyenek vagyunk, emberek.

2020. okt. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt ugye tudod, kérdező, hogy a lélek létezését tiltja az energiamegmaradás?

Ja, hogy mi az energiamegmaradás, és hogyan működik?

Figyelni kellett volna a fizika órán is, nem csak a hittanon!

2020. okt. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!