Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondoltok...

Jehova tanúi mit gondoltok arról, hogy a tudomány már elért arra a szintre, hogy bizonyítsa, hogy nem kell Isten ( sajnos ) a világ születéséhez és kialakulásához? Én most csak a Jehova Tanúira fogok reagálni. Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak erre.

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Nem gondolnak semmit, mert nem szokásuk gondolkodni, csak az van a fejükben, amit az Őrtorony beljéük ültetett.


A természettudományokhoz nem értenek, a 2011-es adatok szerint náluk van a legkevesebb értelmiségi. Tehát csak azt tudják elmondani, hogy ők nem tudják elképzelni, hogy pl. az élet magától alakult ki, ami alapvetően egy érvelési hiba:


[link]


Nem értem, miért kérdezel ilyet pont tőlük, amikor nem alkalmas ezekre a beszélgetésekre. Kérdezd inkább a katolikusokat, azok értelmesebbek.


Üdv, egy agnosztikus ateista

2020. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

mert ÉN kíváncsi vagyok a véleményükre, hamár a tudomány sajna ott tart.


Amúgy te mivagy? Nem tudhatjuk, hogy van-e Teremtő, de nem hiszel Benne? :)

2020. okt. 21. 21:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Tényleg nem tudhatjuk. Valamikor en is hittem Istenben, hogy majd segit, vigyaz ram. De aztan olyan 18-20 korul ra kellett dobbennem, hogy ha nem veszem a sajat kezembe az eletemet, akkor sose fogok egyrol a kettore jutni. Azota sokkal jobb lett az eletem, jo erzes, hogy a magam ura vagyok, a magam erejebol ertem el mindent, amit elertem. Kivanom, hogy te is megismerd majd egyszer ezt az erzest :)
2020. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nos én a halálomig fogok hinni, és követni Őt. Nem mindenben segít, mert nekünk kell megoldani a problémáinkat, mert ezt választottuk! Én nekem így is szuper érzés, hogy követem Őt =)


De ha nem tudhatjuk, hogy létezik Isten, akkor mi van azzal, hogy nem tudhatjuk, hogy van-e pl. spagettiszörny? :D

2020. okt. 21. 22:44
 5/16 uyscuti ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező,

Ahhoz , hogy a tudománynak esélye legyen ,,bizonyítani" , megválaszolni azt ,amit a kérdésedben felvetsz, pontosan kellene ismernie azt , hogy mi előzte meg az anyagi világegyetem kialakulását. ,,Vagyis mi volt akkor , amikor még semmi sem volt". Ezt a kérdést is az ok-okozati összefüggések fényében érdemes vizsgálni. Mindennek oka van. Az univerzum létrejöttének is volt valamilyen kiváltó oka. De MILYEN kiváltó oka volt annak , hogy létrejött a világegyetem , hogy létrejött az elemeknek egy pontosan meghatározható rendszere , amiből minden felépül? Hogy mi volt az , a tudomány (ma még) nem tudja megválaszolni. Szóval a tudomány nem állíthatja tényekkel alátámasztva , hogy nem Isten hozta létre az univerzumot.

2020. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
érdekes, köszi. De akkor miért mondják olyan sokan, hogy az élethez nem szükséges semmilyen isten? Akár Hawking is.
2020. okt. 22. 18:37
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

"Mindennek oka van. Az univerzum létrejöttének is volt valamilyen kiváltó oka."


Ha mindennek oka van, akkor Istennek is kellett, hogy oka legyen. Akkor mi volt ez az ok?

Ha pedig Istennek nem kell ok, akkor miert feltetlenul szukseges, hogy az univerzumnak legyen oka?

2020. okt. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ő mindörökké létező.


[link]


[link]

2020. okt. 22. 19:42
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
Ha ő letezhet oroktol fogva, akkor az univerzum miert ne letezhetne oroktol fogva?
2020. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mert az univerzumnak volt kezdete. De Isten szükségszerűen létezik. Ennyi! Ha nem tetszik, menj az utadra.
2020. okt. 22. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!