Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak szabad más...

Jehova tanúinak szabad más felekezet tagjával össze házasodni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 15:04
1 2
 11/14 qkker1 ***** válasza:
100%

"A Biblia TANÁCSKÉNT adja azt, hogy a Tanú csak Tanúval kössön házasságot, mert igy együtt tudják szolgálni Istent."


Ezt hol írja a Biblia? Nem az új világ ferdítés!

2020. okt. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
8# egyszer kíváncsiságképpen kutattam a témában, elolvastam milliónyi erről szóló őrtorony tanítást és tudom, hogy hazudsz. Erre a szennylapotok a tanú. Ha egy bemerítkezett tanú nem tanúval házasodik, akkor kisteremmel kezdődik a kálváriája és az olyan mocskos lelkű tesói, mint amilyen te is vagy, utána még őt okolják, hogy maga tehet róla, mivel a szervezet tanítása szerint tanú csak tanúval házasodhat. Gusztustalan egy banda vagytok.
2020. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18%

Szabad, csak nem javasolt. A mi gyülekezetünkben is többen vannak, akiknek a férjük/feleségük református, baptista vagy épp ateista.

Az intelem arra irányul, hogy egy más felfogású ember ne befojásolja a hitedet csak azért, mert a párod. Pl az a hölgy, akinek a férje megrögzött ateista, nagyon jól tudja adminisztrálni így is az életét és külön tudja vonni a hitet a magánélettől. De van akinek ez nem sikerül, ezért javasoltabb, hogy a hittársai közül válasszon párt magának.


Tehát ez nem tiltás, vagy nem parancs, csupán tanács.

2020. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
69%
Azzal házasodj akit szeretsz, akivel boldog vagy. Ne a vallás alapján!
2020. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!