Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn ha legalább a Halloween...

Az bűn ha legalább a Halloweent megtartom, ha a halottak napját nem is? Nem is tart távol engem Istentől. Sőt még a többi ünnepet, karit, újévet is megtartom.

Figyelt kérdés

Egy kis libabőr filmnézés, majd Halloween event a játékokban, nCore-on stb... Tök hangulatos :D

A halottak napját én sem értem. Most is eszembe van az egyik elhunyt nagyszülő, de jól vagyok.



2020. okt. 27. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a halloweeni hangulatot.

Mindig jó kedvem lesz valamiért ha este sétálgatok és látok pár töklámpást😁🎃

2020. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te tökös! :D
2020. okt. 27. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Tegnap láttam egy olyat amin szájmaszk volt😂😂
2020. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rájöttem valamire! Van mindenkinek lelkiismerete amit Istentől kaptunk. Ha nincs lelkiismeretem a Halloween miatt és a Karácsony miatt ami pogány eredetű az ünnep, akkor nem bűn! :D
2020. okt. 27. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Mondjuk, ha a mai halloween és halottak napja közötti minőségi, tartalmi többletet zongorázni tudnám, akkor én lennék Chopin.

De persze, azt ünnepeld, ami téged kielégít. Önmagában nem az a baj, ha megnézel ekkor egy horrorfilmet, de több se leszel általa. Ellenben engem mondjuk a a halottak napi liturgia, temetőben az elhunytakért mondott ima vagy pl. Mozart vagy Verdi Requiemjének meghallgatása kifejezetten közel visz Istenhez.

"A halottak napját én sem értem. Most is eszembe van az egyik elhunyt nagyszülő, de jól vagyok."

Majd felnősz egyszer, hidd el, az élet tesz majd róla...

2020. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Rájöttem valamire! Van mindenkinek lelkiismerete amit Istentől kaptunk. Ha nincs lelkiismeretem a Halloween miatt és a Karácsony miatt ami pogány eredetű az ünnep, akkor nem bűn! :D"

Leszámítva, hogy a karácsonynak semmilyen közvetlen pogány eredete nincs, de ilyen logika alapján azt is mondhatjuk, hogy "Van mindenkinek lelkiismerete amit Istentől kaptunk. Ha nincs lelkiismeretem amiatt, hogy megerőszakoltam és felnégyeltem egy embert, akkor nem bűn!"

2020. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs? Akkor a jehovisták miért mondják azt, hogy pogány eredetű?


[link]


[link]


[link]


ehhez mit gondolsz?

2020. okt. 27. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi az általunk ismert és tartott karácsonynak is az alapja egy pogány ünnep. :D
2020. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!