Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kegyelemhez folyamodok...

Ha kegyelemhez folyamodok akkor megnyerhetem?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miben kérsz kegyelmet
2020. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Attól függ, hogy miben kérsz kegyelmet"


Ezt hogy érted? Miben lehet?

2020. okt. 27. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
És melyik vallásban.
2020. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kegyelmet mindenki kap egy rakással, főleg ma Magyarországon, hiszen a kegyelem ki nem érdemelt jóságot, ki nem érdemelt ajándékot jelent. Felnézek Jézus keresztjére, és nekem világos, hogy ezt érdemelném. Ehhez képest rengeteg jó dolog van az életemben. Rengeteg kegyelmet, vagyis jó ajándékot kapunk.

Te nem arra akarsz rákérdezni, hogy mit jelent üdvösséget nyerni? Ami alapvetően azt jelenti, hogy a bűnök miatt Istentől elszakított állapotból, ahol nincs irgalom és nincs könyörület és nincs bűnbocsánat, hogyan lehet helyreállítani az Istennel való kapcsolatot és hogyan lehet irgalomra, könyörületre és folyamatos bűnbocsánatra lelni nála?

Én ezt inkább üdvösséget nyerni vagy irgamat nyerni kifejezéssel mondanám.

Sajnos erre a kérdésre nincs egy mindenki életére ráhúzható kaptafa, és nem szeretnék egy túl lerövidített választ adni. Alapvetően egy szó fejezi ki legjobban: HIT. De ezt jobban ki kellene fejteni, mert manapság sokan sokfélét értenek a "hit" alatt, és fontos lenne megnézni, mit ért a hiten a Biblia. Ha szeretnéd, szívesen végigmegyek veled a Biblia azon részein, amelyeket ha megérted és az életed részévé teszed, akkor üdvözülni fogsz. Aztán már "csak" meg kell tartani a hitet. Ha érdekel, írj privátot, mert nem nagyon szoktam követni a válaszokat.

üdv Stefán

2020. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!