Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy Isten...

Miért van az, hogy Isten valakit megment és valakit nem?

Figyelt kérdés

Hogy lehet azt mondani, hogy Isten a rosszban is velünk van és nem felejtett el? Tétlenül végignézi valaki haldoklasat majd azt mondja, nem felejtett el és most is veled van. Ez végképp ellentmondásos és még felbosszanto is. Hiszen miért nem segít rajtam is ha már máson igen?


Nem értem én ezeket.. Isten sosem lehet nekem egy biztos pont, mert Ő tartogatja a legnagyobb pofonokat. Az egyetlen személy, akinek megnyugvást kéne adnia és csak csalódást okoz.



2020. okt. 27. 19:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, amikor Isten azt mondja, hogy terve van a szenvedeseddel is és valami nagyobb célja van akár a halaloddal.. Ez kB olyan, mintha nem is érdekelne én mit akarok. Ő eldontotte helyettem, hogy neki terve van azzal, hogy mondjuk lebenultam és azért nem gyógyít meg, mert látja, hogy ezzel mondjuk eler más dolgokat, ami szerinte hatalmasabb de kinek a javára? Mert nem az enyémre az biztos. És használ mint egy bábut, miközben nekem az okozna boldogságot, ha egészséges lennék. Mindent eldont helyettünk, mindent.


Van egy film is ami arról szól, hogy egy lány beteg lesz, meghal és halálával egy csomó embert Jézushoz vezet. És akkor a lényege az, hogy Isten azért nem gyogyitotta meg, mert látta, hogy hatalmasabbat visz véghez azzal, ha hagyja meghalni, mert ezáltal sokan megternek Hozzá. Azaz kB felaldozta. De kinek a javára? Megint csak ezt kérdezem. Egyáltalán nem volt tekintettel arra, hogy a lány mit szeretne, hogy boldog akar lenni, családot, férjet. Nem, Ő döntött az életéről és használta mint egy bábut.


Én ilyen Istenre nem vagyok kíváncsi, csak az a baj, hogy Ő ez.


Rengeteget sírok, mert már elegem van Istenbol. Totálisan. Annyi ellentmondást mond Magáról, hogy az hihetetlen.

2020. okt. 27. 19:31
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Én ugyanígy vagyok Zeusszal....
2020. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Belemagyarázás minden..
2020. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy én látom Isten megmentése nem abból áll, hogy a földi pokolból húz ki, hanem a lelki pokolból. Számomra az a megmentés, ha Isten akaratát cselekedhetem. Nem láttam azt a filmet, de egy "ideális" helyzetben a lány nem szenvedve hal meg, hanem örömet lel abban, hogy a halálával más emberek lelkét menti meg. Akkor már nem érdekli, hogy mit veszíti el, csak egyetlen dolog kell neki, hogy Istennel lehessen.


A mainstream vallásosságban szokták mondani, hogy Isten mindig segít, de az igazság az, hogy az élet nagy része mindig is szenvedésből állt. Viszont az apostolok és Jézus is kiálltak hatalmas szenvedéseket és az összes próféta is.

2020. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%

Ha te úgy gondoldod, hogy te vagy Isten ítélőbírája, és te jobban tudod a dolgokat, mint ő, akkor nem is jóslok neked sem megvilágosodást, sem sok boldogságot az életben. De azért imádkozom érted, hogy hátha felébredsz a halálos álomból. Most teljesen testi és evilági módon látod a dolgokat, mintha nem lenne egy magasabb rendű lelki valóság. Ez a világ és ez az élet elröppen, mint egy pillanat, és a szenvedései is csak egy pillanat lesznek az örökkévalósághoz képest. Istennek ez lebeg a szemei előtt, hogy ha kell szenvedned, inkább itt rövid ideig szenvedj, mint az örökkévalóságban. Gondolom, nem vagy szülő, mert akkor jobban képbe tudnál kerülni azzal, ki vagy te és ki Isten. Isten az apa, te meg egy 2 éves gyerek vagy. Isten mindig azt teszi, ami hosszú távon a javadra szolgál, és ami téged egy lelkileg érett emberré formál, aki képes lesz örökké élni. Csak hinni kell benne, hogy te látod rosszul, és nem Isten. Csak hinni kell benne, hogy te a "gyerek" vagy, ő meg a felnőtt. Attól, hogy nyafogsz és elítéled Istent, sajnos nem válsz Istenné, hanem még mindig csak egy 2 éves gyerek leszel, és Isten továbbra is azt fogja tenni veled, ami neked hosszú távon, az örökkévalóság dimenziójában a javadra szolgál. Persze csak akkor fog javadra szolgálni, ha elkezded tisztelni és szeretni Istent. Ő nem a beosztottad vagy a haverod, hanem a mindenség mindenható ura. Te meg egy akaratos porszem vagy túl nagy hanggal.

üdv Stefán

2020. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
5.ös. mellőzd a vallasi sérült szemléleted. Most nem rád van itt szükség sem Istennek sem:)
2020. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a minősítést kedves utolsó!


Igen, igazad van, az evilagi dolgok most fontosabbak nekem és ennek az oka is megvan. Sokáig depressziós voltam és egy csomó mentális zavarom van. Köztük személyiségzavar, szorongás, depresszió ugyanúgy megvan. És az egész életem ezzel telt. Teljesen osszeomlottam és sokszor voltam kórházban. Még mindig nem tudom normálisan kezelni a szorongasaim. A lényeg, hogy nagyon lemaradtam a barataimhoz képest. Mindenki párkapcsolatban van, házasodik, diplomazik, jogositvanyt szerez, babát vár és sorolhatnam. Én pedig itt állok és semmit nem értem el. Sokat félek a haláltól és főleg azért, mert nem éltem.. Nem élek. És félek, ha most következne be egy halálos betegség, akkor minden amit be szerettem volna pótolni attol meg vagyok fosztva. Sosem tudnám milyen házasodni, anyának lenni, családot alapítani. És igen, most ez fontosabb nekem minden másnál. És úgy érzem Isten mindentől megfoszthat és még azt is mondja hozzá, hogy majd neki van egy másik terve velem, mintha nem is érdekelné én mit akarok. Pontosan! Egy kis senki vagyok Hozzá képest és nem érdekli mire vágyom. Mert Ő ugye jobban tudja. De ugye nem gondolja komolyan, hogy ha beteg leszek és felhasznál a saját céljai érdekében, akkor nekem az lenne minden vágyam ami az Ő célja? Nem érek neki semmit sem.


Sosem tudok semmit elerni és bepotolni amit szeretnék, ha közben Ő rendelkezik felettem a saját tetszése szerint.


Ő alkotta a házasságot, azt mondja segít társat találni, aztán pl hagyja meghalni. Minek hozta akkor az életembe? Tele van ellentmondassal az egész.

2020. okt. 27. 21:26
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

Esetleg érdemes lenne elgondolkodni azon a lehetőségen, hogy nem is létezik isten.

Ha így könnyebben vagy jobban tudod élni az életed úgy, hogy közben tisztességes ember is maradsz, akkor szerintem érdemes rászánni ezt az erőfeszítést.

2020. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

4-es vagyok.


Kérdező fogd fel úgy a világ dolgait, mint egy befektetést, Jézust meg mint egy életbiztosítást. A befektetés nagyon rosszul elsülhet, de nagyon jól is, az életbiztosítás viszont biztos. A földi úton járás a rosszba vezet. Valamilyen szinten véletlenszerű, hogy mi fog jönni a földi életben, lehet jó, lehet rossz. A jó apa nem fog a gyerekének olyan pénzt adni, hogy rosszra költse el. Lehet egy csomó diplomás, jogosítványos ember leéli a fél életét úgy, hogy elhiszi magáról, hogy boldog, majd egy hirtelen autóbaleset elviszi az egyik hozzátartozóját és kiderül az értékei mögötti szörnyű igazság. A jólét mellett sokan elfeledkeznek Istenről is.

Ha ismered az evangéliumokat, akkor tudod, hogy az üzenet nem az, hogy jó lesz neked, hanem hogy segíts szegényeken, tartsd be Isten törvényeit, tedd az embereket tanítvánnyá. Aki ezt teszi, az olyan, mint aki kőre építette a házát, hibába jön egy árvíz, nem fog összedőlni. Jöhet betegség, halál, üldözés.

Nem ítélkezésként írom, nagy esélye van annak, hogy ha én abban a helyzetben lennék, nem ismernék kiutat.

2020. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
#5 ki tudja lehet a bibliat a satan irta es o vezet a csapdaba hogy halj meg es valojaban isten nem is letezik
2020. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!