Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliaismerők! A Bibliában...

Bibliaismerők! A Bibliában írtak szerint Jézus Krisztus mondott olyat, hogy Ő és az Atya egyek és ha igen, hol van ez a Bibliában?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!

2020. okt. 28. 13:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Jn 10,30
2020. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
1%

/2 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Bibliát, vagy legalább az új szövetséget. :) Megéri!

ma 12:44

Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?


2/2 A te válaszod:



Kedves Kérdező!



Ne hagy magad becsapni!



"És itt emlitsük már meg Sátánt. Sátán a gyilkos, emberölő."



Igen???? Kár, hogy a Biblia erre igencsak rácáfol:



[link]



idézve a lista végéről:



"



A végeredmény tehát a következő:



Isten: több mint 2 270 365 halott



Sátán: 10 halott



"



Háááááát ez a Sátán nagyon kispályás.... kicsit mintha eltérőek lennének a számok...



Ehhez tedd hozzá még, hogy az emberre kirótt halálos ítéletet Isten mondta ki (elvileg) egy vacak kukacos almáért.



Isten igazságosságáról pedig csak annyit, hogy morális nulla az, aki ártatlanokat büntet meg olyan cselekedetért amit nem ők követtek el.



Kiv.34.7



"... de nem hagyja egészen büntetés nélkül, hanem az atyák vétkét számon kéri fiaiktól és unokáiktól harmad­ és negyedízig."



Mert ők tehetnek róla???



Éppúgy mint az, aki csecsemőket gyilkol...



"



Az Úr még ezt mondta Mózesnek: „A fáraó nem hallgat rátok, hogy csodajeleim sokszorozódjanak Egyiptom földjén.” 10Mózes és Áron véghezvitték mindezeket a csodákat a fáraó előtt. Az Úr azonban megkeményítette a fáraó szívét (!!!!!) és nem engedte el Izrael fiait országából. ...



29Éjfélkor az Úr lesújtott minden elsőszülöttre Egyiptom földjén: a fáraó elsőszülöttjére, akinek trónján kellett volna ülnie, s a börtönben levő fogoly elsőszülöttére, valamint minden állat elsőszülöttére. "



Tehát az ÚR!!! nem engedi, hogy a fáraó hallgasson Mózesre, de mivel nem teszi, ezért az ÚR(!!!) úgy bünteti meg a fáraót, hogy megöl minden egyiptomi elsőszülött csecsemőt!



Ez ám az igazságos isten!!!!



Mint a gazda aki megköti a kutyát, majd odahívja magához, de mivel az nem jön oda hozzá (mert a lánc megakadályozza) ezért büntetésképpen kiírtja a kutya kölykeit.

2020. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Ketteske elfelejtette odaírni, hogy miért is keményítette meg az Úr a fáraó szívét. De ez már csak így van. Liberális, materialista, ateista hazug gondolkodás, érvelés.


Milyen érdekes, hogy csak kiragadott mondatokat idéz, a szövegkörnyezetet elegánsan mellőzi. Erről a módszerről pedig tudjuk, hogy érvelési hiba, így kukázható.


HA ismerjük a Biblia egészét, akkor tudjuk, hogy ez nem igazságtalanság. De olykor a megoldás sok száz oldallal odébb van. Ketteske nyilván ilyen alapos elemzést nem fog végezni soha

2020. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hú, lemaradtam valamiről? Törölve lett hozzászólás? Vagy csak nekem érthetetlen, hogy miről beszélgettek?!
2020. okt. 28. 13:40
 5/17 A kérdező kommentje:
Nézd már meg... a 2. hsz szerinted magának írtad, hogy 2. hsz?
2020. okt. 28. 13:44
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
Nem létezõ dolgokról nem létezõ hozzászólókkal lehet beszélni.Vagy már skizo lett a keresztényünk a sok újszövetségtõl.
2020. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyi történt, hogy a #2 a válaszát kimásolta máshonnan. Már többször írta ezt kérdések alá, akár releváns, akár nem a témához.
2020. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
59%

Szia

Igen mondott, János jegyezte le az evangéliumában. Annyira szép ez a rész, hiszen ez Krisztus főpapi imájának a része, ide másolom: János 17:11, 20-22, 23-26

"És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk...Nemcsak őmiattuk kérem, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem, hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem....Én egységben vagyok velük, te pedig egységben vagy velem, és így ők is tökéletesen eggyé válnak.+ Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. Atyám, szeretném, ha azok, akiket nekem adtál, ott lennének velem, ahol én vagyok, hogy lássák a dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én ismerlek, és ők felismerték, hogy te küldtél el engem. És megismertettem velük a nevedet, és ezután is megismertetem, hogy ők is úgy szeressenek másokat, ahogyan te szerettél engem, és hogy egységben legyek ővelük.”

János 14:20

"Azon a napon megtudjátok, hogy én egységben vagyok az Atyámmal, ti pedig egységben vagytok velem, és én egységben vagyok veletek."

János 14:10

"Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amit mondok nektek, azt nem magamtól mondom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit általam."

1János 3:24

"Ezenfelül, aki megtartja a parancsait, egységben marad vele, és ő is egységben marad az ilyen emberrel. És a szellemnek köszönhetően, amelyet adott nekünk, tudjuk, hogy egységben marad velünk."

2020. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2%
#3 Te meg a náci ideológiát babusgatod és adolf hitler az istened. Nem tudsz te semmit a kettes tökéletesen érvelt te meg csak szájkarAtézol.
2020. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Milyen tökéletes mestermű ez Zitus, egyik oldalon az igenek összeolvadása, megbonthatatlan szeretet. Amit idéztél, az egységben van az eucharisztiával is, ez az én testem, ez az én véremmel.


A másik oldalon a sátáni megosztás, ami eltávolítja az embereket alkotójától és igen *2-es valóban lánc van rajtatok, de a gazdi, a sátánka azt hazudta nektek, hogy Isten rakta rátok. Hát nem az tette rátok, aki a visszautasítás, a nemek, a szétválasztás főnöke, a Sátán?


Színtiszta választék, vagy az igent vagy a nemet fogadod a lelkedbe.

2020. okt. 29. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!