Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi Igerészben miért...

Az alábbi Igerészben miért van megkülönböztetve Mihály és Jézus ez így elolvasva, tanulmányozva nekem úgy tűnik két különböző személyről van szó kinek mit mond ez az Ige?

Figyelt kérdés

Jel 12:7-11


7 Az égben pedig háború tört ki: Mihály és angyalai harcot indítottak a tengeri kígyó ellen. A tengeri kígyó és angyalai is harcoltak,

8 de nem tudtak erőt venni, és nem is volt többé hely számukra az égben:

9 ledobták a nagy tengeri kígyót, az ősi kígyót, akit Rágalmazónak és Sátánnak neveznek, az egész lakott világ eltévelyítőjét, ledobták a földre angyalaival együtt.

10 Ekkor egy erős hangot hallottam a mennyben: – Most valósult meg a mi Istenünk szabadítása, ereje, uralma és Messiásának hatalma, mert ledobták testvéreink vádlóját, aki vádolta őket Istenünk előtt éjjel-nappal.

11 De ők legyőzték azt a bárány vére és tanúságtételük szavai által, és nem kímélték életüket mindhalálig


2020. okt. 29. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy 2 külön személy. Ez mindig egyértelmű volt a Biblia alapján.
2020. okt. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan vallas, ahol azt gondolják Mihály és Jézus ugyanaz a személy?

Nekem ez új.

Vagy lehet nem értem a kérdésed, ha nem így érted.

2020. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
2: ez a jehovások egyik tanítása...
2020. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Mihály egy angyal, aki Istent szolgálja. Isten oldalán sokkal erősebb angyalok vannak, mint a sátán, ebből is látszik jelentéktelensége Istenhez képest.

A Jelenések könyvében írnak róluk, és következtetni lehet méretükre, amikor azt írják, hogy egyik lábukkal egy kontinensen, a másikkal a tengerben állnak. Ez képletes, de a méretükre utal. És ilyen angyalok csak a harsonákat fújják meg.

Jézus második eljövetelekor Jézuson kívül ezeket a szent angyalokat is megpillanthatjuk oldalán. Isten akkor ítéletet mond nem csak az emberek fölött, hanem a sátán és angyalai fölött is.

2020. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

²# Az adventista és a jehovista egyház is azt tanítja, hogy Mihály azonos Jézussal.



Mindenki másnak világos, hogy két külön személy.

2020. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!