Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovai tanúi kiközösíthetik...

Jehovai tanúi kiközösíthetik (kitagadhatják) a kis korú gyerekeiket, vagy csak 18 éves koruk elmúlta után?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi ennek a menete?

Ha nem, hogyan lépnek fel az engedetlen gyermek ellen, akit egyáltalán nem érdekel Jehova?


Te hogyan lépsz fel a gyermeked ellen?



2020. nov. 1. 15:14
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed,hogy én a "világi"barátommal erkölcstelen életet éltem?.És igen,katolikus esküvőt tartottunk,mert akkor már ki voltam lépve ebből a hűlye szervezetből.Dicsőség érte Istennek.

És ne nevezzél hazugnak,mert a saját bőrünkön tapasztaltuk a testvéremmel együtt,hogy milyen kiközösitettként tanú szülőkkel élni.A vének valósággal megszállták a házunkat,heti szinten voltak a "pásztorlátogatások" amiknek az volt a célja,hogy a szüleink győzzenek meg minket,hogy bánjuk meg az el nem követett bűneinket és térjünk vissza a szervezetbe.Mi nem tettük meg,inkább elköltöztünk otthonról,hogy hagyják már nyugton a szüleinket.

Nekem itt hiába magyarázkodik ez a 30 éve tanú,mert én tudom,hogy mi folyik ott.

2020. nov. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
50%

30

Mert tanú vagy. Egy református sem tart magának buddhista esküvőt (normál esetben)

2020. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

"Egy református sem tart magának buddhista esküvőt"

De attól még házasodhat buddhistával, nem tiltja semmi. És ha megteszi, attól még nem tagadják ki a református felekezetből.

2020. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
0%

31

Csak gondolom. Mert tudok ilyen példákat szép számmal. Hogy egy nem tanú fiúval lefeküdt egy tanú lán, házasság előtt, vagy tettek fel közös felmeztelen képeket instagramra, naphosszat csókolóztak, stb.

A heti szintű látogatás (ha igaz) túlzás a vének részéről. A mi gyülekezetünkben az ilyen nyomulós viselkedés elfogadhatatlan és elképzelhetetlen.

Tehát te tudod? Közel fél évszázada vagyok tanú, a családom több tagja befolyásos vén is volt, a kommunista rendszerben illegálisan működtünk és nyomtattunk kiadványokat. Én magam is voltam vén, körzetfelvigyázói minőségben, de sajnos le kellett mondjak mert nem engedte meg az időm, hogy eleget foglalkozzak a feladataimmal. Nem hinném, hogy nagyobb rálátásod van, mint nekem.

2020. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

34

Gondolod vagy tudod is bizonyitani,ez két külön fogalom.Ha bizonyiték nincs,az már rágalmazás.És igen,heti szinten a nyakunkra jártak,miért irnám le ha nem így volt? Ezzel se nem nyerek se nem veszitek.


Szóval befolyásos vén volt az egész családod.Most már értem,hogy miért lehetett "világi" feleséged.A véneknek aztán mindent szabadott.Minket egyszerű földi halandó fiatalokat le akartak beszélni a továbbtanúlásról,hogy ugyis jön a vég,és jobb nekünk ha jehovát szolgáljuk,miközben az ők gyerekeik vígan járták az egyetemet.Kiskirályoknak érzték magukat,de lassan lejár,mert a fiatalok nagy része otthagyja az egész agymosott bagázst,csak azok maradnak bent,akik félnek változtatni,és attól tartanak,hogy nem tudnak új barátokat szerezni. Ez a lényege az egész kiközösitésnek,azért fordulnak el a kiközösitettől,hogy még csak az utcán se köszönnek neki,hogy magányában majd bűnbánóan visszakullogjon.Volt már példa erre.

2020. nov. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%

35

Nem, nem ezért lett világi feleségem. Hanem mert meg tudtam őrizni mellette a hitemet. Te pl egy világi mellett elvesztetted a hited. Én nem.

A szüleim nem voltak vének, sőt, apám sokáig nem is volt megkeresztelkedve.


Nevetséges amit leírsz! Senki nem akar lebeszélni a továbbtanuládról,ha közben be tudod osztani az idődet, hogy Jehovára is elegendő jusson. Csakhogy a szülő ismeri a gyerekét és tudja, ki képes erre és ki nem. Én képes voltam, a testvérem viszont nem. Ezért ő nem végzett egyetemet.


Senki nem kiskirály. Ezt nagyon rosszul látod. Én minden kiközösített rokonomnak köszönök és vendégül is látom őket alkalom adtán. Sőt, a családom és a családjuk többi tagja is. Egyszerűen csak egy bizonyos távolságot tartok tőle és nem ápolok vele olyan bensőséges kapcsolatot.


Nagyapám is kiközösített volt. Egyik gyülekezeti vén úgymond "puccsot" hajtott végre ellene, azaz lekenyerezett mindenkit, hogy őt válasszák utazófelvigyázónak, nagyapám helyett. Nagyapám ott hagyta a szervezetet. Nem kellett volna tartsam a kapcsolatot vele? Vagy elítélhetett volna azért bárki, mert látogatom a nagyapám? Amúgy miután a másik vén disznóságaira rájöttek és nyilvánosan kitagadták a társaival együtt (kb 5 év múlva) nagyapám visdzalépett a szervezetbe és újból aktív tagja lett.

2020. nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

Nahát,újabb "megvilágosodás"! Már épp jelezni akartam,hogy te velem mint ex jt.-vel nem szabad szóba álljál,még írásba se,mert kisterem lesz belőle.Érdekes módon édesanyámat folyton zaklatták amiért eljárt hozzám,amig neki is elege lett az egészből és többé nem ment gyülekezetbe.Most csend van,végre megnyugodott az egész család.Érdekes módon,te minden ilyen dologban kivétel vagy,nálad minden másképp müködik,de mint már írtam,engem nem tudsz megvezetni.

Képzeld el,nem veszítettem el a hitemet,sőt most találtam rá,mert itt nem az ál-szeretet van mint a ti szervezetetekben.

Mintha azt írtad volna,hogy a családod több tagja vén volt.Akkor hogy is van ez?Belezavarodtál a hazugságaidba?

2020. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ebben tiszta szervezetetekbe is vannak ilyen gazemberségek,hogy egyik kifúrja a másikat,és folyik a harc,hogy kinek jusson nagyobb szelet a tortából.Nahát,nahát! Russel posztókereskedő,és a csaló Rutherford bíró forognak a sírjukban
2020. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
0%

37

De,szabad beszéljek veled. Ezt nem tilthatja meg nekem senki. Egyszerűen csak nem tarthatok fenn veled szoros kapcsolatot.

Nem tudom milyen gyülekezetbe jártatok. Fogalmam sincs. Kihangsúlyozom, sajnos! vannak fanatikud vének akik zaklatnak és erőszakosak. Az ilynekeet merőben elítélem és szorgalmazom a szervezetből való kizárádukat. Egy hitet vagy egy ideológiát nem lehet és nem szabad eröltetni.

Ha úgy van, ahogy mondod, akkor az erőszakos véneket jelenteném.

Mint mondtam nálunk ilyesmi nincs, az én városomban. Az ilyen magatartás rombolja a szervezet tekintélyet és emberileg, erkölcsileg sem elfogadható.


Viszont ezzel nem értek egyet, hogy nálunk álszeretet van. Igaz tanúk őszintén szeretik egymást. Nagymamám börtönben ült a hitéért, de egyetlen egy hittestvérét sem árulta el. Kiállt mellettük és kétgyermekes édesanyaként vállalta a megaláztatást és a kínzásokat. De őszinte szeretetre vall, hogy pl nagyapám testvére magára vállalta, hogy Őrtornyokat nyomtatott, csakhogy egy 6 gyermekes szegény tanú, aki valóban nyomtatott ne kerüljön börtönbe (50-es évek).


Nem hazudtam. Igen, többen vének voltak. Nagyapám is. Dédnagyapáim is. Nagyapáim testvérei is. Egyik nagyapám hitehagyott lett, de visszatért az igazságba egy idő után.

2020. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

"Kihangsúlyozom, sajnos! vannak fanatikud vének akik zaklatnak és erőszakosak. Az ilynekeet merőben elítélem és szorgalmazom a szervezetből való kizárádukat. "


Te korábban azt irtad, hogy nincs semmilyen posztod a szervezeten belül, mert nem tudtál elég időt forditani a Jehovával való foglalatoskodásra, ezért nem vagy már vén és ezért vették el tőled a körzetfelvigyázói posztot is, tehát most sima mezitlábas JT vagy.

Ha igy van, akkor te hogyan is tudhatnád szorgalmazni bármely vén kizárását is a szervezetből? :D Aligha hiszem, hogy ilyen demokratikus lenne a szervezet belülről, hogy megkérdeznék a mezitlábas JT-tagokat, hogy ugyan mondják már meg, szerintük melyik vének nem megfelelőek a posztjukra, melyikeket zárjuk ki a szervezetből?

2020. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!