Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Jézus Krisztus második...

Hiszel Jézus Krisztus második eljövetelében?

Figyelt kérdés
Azon a napon állítólag az ég és föld meg indul, Jézus tűz lángjában megjelenik hogy meg büntesse az Istentelen embereket, akik pedig a földön élnek igaz hivők elragadja őket egyenesen a mennybe. De kérdezem mi lesz a jó emberekkel? Tudom csak Jezuson keresztül lehet üdvözülni. Na de minden ember bűnös , és mindenkinek van hibája ezen a földön lehetetlen szentül élni! A jó emberek is menek a pokolba meg az a ártatlan gyerek? Én bízom benne hogy ez nem így lesz
2020. nov. 4. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Mennek a mennybee végtelen orgiákra jó nőkkel férfiakkal kefélnek. Happy End
2020. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
igen noé is csak nyolcadmagával élte tul az özönvizet és üdvözült a többi rohad a pokolban
2020. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Hiszek benne, hogy Isten mindenkit képes igazságosan és irgalmasan megítélni. Ráadásul a Biblia ír arról, hogy lehetséges halál után is tisztulni.
2020. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
"A jó emberek is menek a pokolba meg az a ártatlan gyerek? Én bízom benne hogy ez nem így lesz" Pedig igy lesz mert isten attól se riadt vissza hogy ártatlan csecsemőket gyilkoljon
2020. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
3-asnak: Hol ír erről a Biblia, érdekelne engem ez. Köszi előre is. Más is leírhatja, ha tudja.
2020. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

#5


Mt 12,32

"Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Lélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon."

Tehát elvileg lehetséges a másvilágon is bocsánatot nyerni.


Lk 12,47-48

"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát, de nem áll készen, hogy akarata szerint járjon el, sok verést kap. Aki azonban nem ismeri s így tesz olyat, amiért büntetést érdemel, csak kevés verést kap."

A sok verés talán utalhat a pokolra, de a kevés verés?


1Kor 15,29-30

"Különben mi értelme van annak, hogy a halottakért megkeresztelkednek? Ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel, miért keresztelkednek meg értük? Miért tesszük ki mi is magunkat szüntelenül veszélynek?"


1Kor 3,13-15

"Az (Úr) napja ugyanis nyilvánvalóvá teszi, mivel tűzzel érkezik, és a tűz majd megmutatja, kinek mit ér a munkája. Akinek építménye megmarad, jutalomban részesül. De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


Mal 3,2-3

"De ki fogja tudni elviselni jövetele napját? És ki maradhat állva, amikor megjelenik? Mert olyan, mint az olvasztók tüze és a ványolók lúgja. Leül, mint az ezüstolvasztó és -tisztító mester. Megtisztítja Lévi fiait, megfinomítja őket, mint az aranyat és az ezüstöt, hogy méltóképpen mutassák be az áldozatot az Úrnak."


Ezek a versek közvetve vagy közvetlenül mind erről szólnak.

2020. nov. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:
55%

Szia

Valóban igaz, hogy Isten a Biblia leírása szerint hamarosan megítéli az embereket. Teljesen bizonyosak lehetünk abban, hogy az igazságosakat nem fogja elpusztítani a gonoszokkal együtt. Erre számos példa van felsorolva a Bibliában. csak kettőt említenék, pl. a vízözön idején, és Szodoma és Gomora elpusztítása idejét.

Tehát a kérdés az, kik fognak éltben maradni amikor Krisztus felhasználja az Atyjától kapott hatalmát, és megtisztítja a földet a gonoszságtól. Az, hogy mi alapján fogja megítélni az egyes embereket, ő maga mondja el egy példázattal a Máté 25:31-46 verseiben:

Amikor az Emberfia+ eljön a dicsőségében, és vele az összes angyal,+ akkor leül az ő dicsőséges trónjára. Eléje gyűjtik az összes nemzetet, ő pedig különválasztja egymástól az embereket, mint ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat a jobbjára fogja állítani, a kecskéket pedig a baljára.

Akkor a király így szól a jobbja felől állókhoz: »Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a királyságot, melyet előkészítettek nektek a világ megalapításától kezdve! Mert éhes voltam, és ennem adtatok, szomjas voltam, és innom adtatok. Idegen voltam, és vendégszeretettel fogadtatok, meztelen voltam, és ruhát adtatok nekem+. Megbetegedtem, és gondot viseltetek rám. Börtönben voltam, és meglátogattatok.« Erre az igazságosak ezt kérdezik majd tőle: »Uram, mikor volt az, hogy éhes voltál, és enned adtunk, vagy szomjas voltál, és innod adtunk? Mikor volt az, hogy idegen voltál, és vendégszeretettel fogadtunk, vagy meztelen voltál, és ruhát adtunk neked? Mikor volt az, hogy beteg voltál vagy börtönben voltál, és meglátogattunk?« A király így felel nekik: »Higgyétek el, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.«

Akkor szól a balja felől állókhoz is: »Menjetek el innen,+ ti átkozottak, az örök tűzre,+ amely az Ördögnek és az angyalainak készült! Mert éhes voltam, de nem adtatok ennem, és szomjas voltam, de nem adtatok innom. Idegen voltam, de nem fogadtatok vendégszeretettel, meztelen voltam, de nem adtatok nekem ruhát, beteg voltam és börtönben voltam, de nem viseltetek rám gondot.« Akkor ők is megkérdezik majd tőle: »Uram, mikor volt az, hogy éhes, szomjas, idegen, meztelen vagy beteg voltál, vagy hogy börtönben voltál, és nem segítettünk neked?« Akkor ezekkel a szavakkal válaszol nekik: »Higgyétek el, amit nem tettetek meg e legkisebbek egyikével, azt velem nem tettétek meg.« Ezekre örök halál vár, az igazságosak pedig örök életet kapnak.”

A kulcs tehát ez a mondata:"A király így felel nekik: »Higgyétek el, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.«

Nos minden embernek meg kell találnia itt a földön Krisztus testvéreinek "legkisebbjeit"

2020. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

""Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Lélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon."


Tehát elvileg lehetséges a másvilágon is bocsánatot nyerni."


Vagy ez csak egy korabeli nyomatékosító mondás. A Biblia írja kismilliószor, hogy ebben az életben dől el az üdvösség. Meghalunk és ítélet.

Amúgy az ószövetségben valóban lehetett a másvilágon bűnbocsánatot nyerni, hisz aki Ábrahám keblén volt az alvilágban, az Krisztus után üdvözült, de az újszövetségben már nincs ilyen

2020. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

#8

Jézustól idéztem, az számomra már igencsak az Újszövetség. Egyébként miért nem lehet egyszerűen úgy értelmezni, ahogy Jézus mondta? Miért kell belemagyarázni olyasmit, hogy valami "korabeli nyomatékosító mondás". Nem is értem, hogy ez mit akar jelenteni nálad.

Egyébként nem írtam, hogy a túlvilágon dőlne el az üdvösség. Azt írtam, hogy a Biblia szerint lehetséges tisztulás a túlvilágon. Nyilván akit Isten így megtisztít, az üdvözülni fog, tehát ez már egy eldőlt dolog.

2020. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%
#6 a verést azt az e világon megkapod nem pokolrol beszel hanem sima veresrol razkodik a szived stb
2020. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!