Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok, ti szoktato...

Római katolikusok, ti szoktatok gyónni, szerettek gyónni, jó dolognak tartjátok ezt a szabályt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 9. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Igen,én annak tartom.Jó viszonyba vagyok a gyóntatómmal,néha jó érzés kiönteni a szívem.
2020. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Én nem szoktam, bár tudom, hogy ezzel megszegem az egyház előírásait. Éppen ezért nem is bérmálkozom, mert tudatosan nem tartok be mindent. Ettől függetlenül jó viszonyban vagyok az egyházközségem papjával, rendszeresen veszek részt a karitatív munkában, de a bűneimet közvetlenül Istennel rendezem. Ha más emberrel szemben hibáztam, azt igyekszem vele rendezni, ha Istennel szemben, azt Ővele.
2020. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. teljesen egyett értek veled..
2020. nov. 9. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Igen, általában szeretek, nagyon jó újra teljes közösségben lenni az Egyházzal és újra szentségekhez járulni. Főleg nagyobb ünnepekkor jó megtisztultan ünnepelni. Volt példa, hogy olyankor elmaradt és nem is éreztem teljesnek magam.

Persze a gyónás egyáltalán nem könnyű, ezért van annyi segédlet, tanács hozzá.

2020. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam és jó dolognak tartom. Azon felül, hogy rendbe teszem a lelkem, megtisztul, a gyónásnak ereje van a bűnök visszaszorításában is. Illetve a gyóntató sokszor ad a bűnök ellen hasznos tanácsot is.
2020. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!