Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az Isten lekötelezettje...

Jézus az Isten lekötelezettje lett azáltal, hogy feltámasztotta?

Figyelt kérdés
Isten elvárt tőle ezért valamit?

2020. nov. 15. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Jézus maga Isten. A kérdés értelmetlen.
2020. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Jézus az Isten fia. Jézus ember volt, aztán feltámasztott ember lett.
2020. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Egy Isten van, de az ott van mindenkiben. Istennek nagy szívességet tett Jézus, hogy felnyitotta az emberek szemét az élet értelmével kapcsolatban. Amit a feltámadásával hitelesített.
2020. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Isten mindenkivel igazságos. Aki feláldozza életét Őérte, az visszakapja, aki nem ismeri Istdnt ő sem fogja megismerni.


Mindezekre csak a másvilágon derül fény.


Ezért tedd azt amit kapni szeretnél.

2020. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jézus az Isten megtestesülése, de amúgy is Jézus Isten dolgait cselekedte + bűntelen volt, szóval alanyi jogon járt neki a feltámasztás. Vagy ahogy a Biblia írja, Jézust a halál nem tudta fogva tartani
2020. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést. A messiás hűséges volt, elvégezte azt a feladatott ami Isten rábízott, és hogy megbizonyítsa, hogy igaz volt, feltámasztotta őt. Krisztus ezért jutalmat kapott Istentől, erről ír Pál.


Filippi. 2.9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való; 10. Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. 11. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

2020. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: "Jézus az Isten lekötelezettje lett azáltal, hogy feltámasztotta?".


Nem lett a lekötelezettje! Jézus Isten kinyilatkoztatása testben.


Jn. 10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn. 12,45. És a ki engem lát, azt látja, a ki küldött engem.

Jn. 14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn. 10,18. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

Mt. 28,18. És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


Mivel az Isten kinyilatkoztatása a teremtett világ számára Jézus ezért Ő nem teremtmény, hanem Isten része! Nem lekötelezett! Van hatalma!

2020. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!