Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református lelkipásztorok...

A református lelkipásztorok kitől kapják a "fizetésüket" a lelkipásztori szolgálatukért?

Figyelt kérdés

Most, hogy ismét online térbe került az istentisztelet, a befolyó perselypénz is kevesebb lesz. Ezt sajnos a tavaszi tapasztalatok alapján tudom. A lelkipásztorok "fizetése" függ a befolyó perselypénz összegétől?

Ezt azért kérdezem, mert a mi lelkipásztorunk ez idő alatt is megtesz minden tőle telhetőt. Így nem volna fair, ha annak ellenére kevesebb lenne a szolgálatáért kapott "fizetése".



2020. nov. 15. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Az egyházközségtől, az meg az államtól.
2020. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%

A Vatikánnak is lehetne online perselye...


Szerintem az emberek szívesebben adakoznak, ha a perselybe kell dobniuk pénzt, mint utalgatni. Én egyszer azért nem adakoztam, mert úgy éreztem már magam, mint egy kifaggatáson, vagy átvilágításon. Hol lakom és a többi baromság...

2020. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Sok eszed van 2es, ha a reformátusokra vonatkozó kérdésnél Vatikánt emlegetsz...😂😂😂😂😂
2020. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne emlegethetné? A témáról jutott eszébe. És az "is" szó jelzi, hogy nem arról van szó, amire gondolsz.
2020. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
A perselypénz nem a lelkészeké, ettöl teljesen független a jövedellmük, a perselypénz különbözö jótékonysági célokra megy.
2020. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy az egyházak nyugodtan nyúlhatnának a Patreon, Kickstarter és hasonló formátumokhoz.


Például építenénk egy templomot, ennyi pénzre lenne szükségünk, de ha még összeszedünk emellett plusz amannyit, akkor lesz szép ólomüveg ablak is stb. Vagy támogasd Patreonon a kórust, és akkor többen lehetünk a kórusban, vagy többször lehetnek a misén/istentiszteleten


Most lehet, hogy ez hülyeség, de ez jutott

eszembe :D

2020. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is ez lenne a normális: mármint, hogy a híveik tartsák el őket.

Az adókból meg csak akkor kapjanak, ha pályázatot nyernek, mint más.

Semmi olyan szerepük nincs, ami kötelező lenne egy mai normális államban (mint mondjuk a rendőrség vagy a tanárok).

2020. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

"Semmi olyan szerepük nincs, ami kötelező lenne"

Viszont sok iskolát és kórházat működtetnek, mégpedig tanárhiányos és orvoshiányos időkben, tehát normális, ha az állam (aminek a feladatait így elég nagy részben az egyházak vállalják át) támogatja őket.

2020. nov. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Erre mondtam, hogy lehet pályázni.

Ha közfeladatot vállalnak, ÉS megfelelnek a feltételeknek, akkor igényelhetnek rá pénzt is.

De akkor pl. egyházi iskolában vagy kórházban nem lehet kötelező a vallás (az ott dolgozóknak sem).

2020. nov. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

"De akkor pl. egyházi iskolában vagy kórházban nem lehet kötelező a vallás"

Miért ne lehetne? Ez is az alku resze: ha csak úgy vállalják, az állam miért ne mehetne bele ebbe, ha úgy kevesebb pénzzel is beerik? Heti egy hittanora belefer a törvényes keretekbe, nem? Nem hinni muszáj, hanem részt venni bizonyos eseményeken.

2020. nov. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!