Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten saját képére teremtette...

Isten saját képére teremtette az embert. Az első emberek az ősemberek voltak. Isten úgy néz ki mint egy ősember akkor?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 18:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
38%
Úgy.
2020. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
47%
Téged se az eszedért szeretnek otthon.
2020. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha Isten teremtett, akkor az evolúciót kellett használnia, ugyanis a mai tudásunk szerint az élővilág azáltal lett olyan változatos, mint amilyennek ma látjuk.


A "saját képére teremtette", szerintem egy jelképes leírás, nem feltétlenül a külsőre vonatkozik. Az ember ugyanis folyamatosan változik, mert az evolúció zajlik. Az ősemberek korában kissé majomszerűek voltak az emberek, ma olyanok, amilyennek látjuk, de ki tudja milyen lesz 3 millió év múlva.

2020. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem számítottam ilyen értelmes válaszra főleg ilyen hamar. :D
2020. nov. 16. 19:55
 5/36 anonim ***** válasza:
2%
Ha a kérdésed olyan szempontból nézzük, amivel mossák az agyunkat biológia órán suliban, akkor azt kell mondanom, hogy Isten előtt volt egy gyíkisten, aki annak idején a dinók istene volt.
2020. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

"Nem számítottam ilyen értelmes válaszra főleg ilyen hamar. :D"


Erre gondolsz?


"Téged se az eszedért szeretnek otthon."

2020. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

A 3.ra értetem.


Téged se az eszedért szeretnek.

2020. nov. 16. 20:05
 8/36 anonim ***** válasza:
Istennek nincs fizikai teste. Egekben lakozik, mint szellem személy. Azt, hogy a képmására alkotott, ugy kell értelmezni, hogy olyan tulajdonságokat táplált belénk, amelyek őbenne is vannak: szeretet, irgalom, igazságosság....stb. Ádám és Éva tökéletes volt, igy semmi rossz nem volt bennünk. A rossz tulajdonságok, akkor lettek bennünk, mikor elkövették a bünt.
2020. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Tökéletes emberek bűnt követtek el? Akkor mégsem voltak tökéletesek.
2020. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Nem testi, fizikai kinézetről van itt szó, hanem lelki hasonlóságról.
2020. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!