Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy, hogy sosem voltam templom...

Úgy, hogy sosem voltam templombajáró, érdemes eljárni istentiszteletre a közösség miatt?

Figyelt kérdés
Református vallású vagyok. Mivel senkit nem ismerek szinte a környéken, arra gondoltam, eljárok a helyi református közösség istentiszteleteire, illetve az ő programjaikra, hátha sikerül barátokat, ismerősöket szerezni. Viszont sosem gyakoroltam aktívan a vallást, ezért kicsit félek, nehogy kinézzenek...

2020. nov. 16. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem biztos, hogy megtartják az istentiszteleteket a járvány miatt (úgy tudom, a reformátusok már online istentiszteletekre tértek át).


Békeidőben viszont nagyon is ajánlom, hogy közösségbe járj! Normális helyen nem néznek ki, nyugi :-) Ha igen, akkor az ő készülékükben van a hiba, és érdemes másik templomot is megpróbálnod, akár másik városban. Szoktak lenni az istentiszteleteken túl is egyéb közösségi alkalmak, oda is érdemes elmenni.

2020. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves választ! :) Mindenképp a vírus utáni időkben tervezek ilyesmit! :)
2020. nov. 16. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Közösség miatt nem feltétlenül.
2020. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem fognak kinézni. Nem rossz ötlet megpróbálni, vagy ha az nem tetszik, akkor mehetsz egy kicsit messzebbibe is. Református gyülekezetekből elég sok van. Csak sajnos, most ez az időszak tényleg nem a legszerencsésebb. De, később szerintem jó ötlet, hogy eljárj valahova. Akár más keresztény gyüliket is megnézhetsz, nem csak őket. Én voltam már többfélében is. Soha nem volt az, hogy "hű, mit keresek itt?", először talán megkérdezik, hogy ki vagy, mert kisebb gyüliben feltűnik, hogy nem vagy ismerős. Én javaslom, hogy nyugodtan menj oda akár a lelkészhez is és beszélgess vele. Nyugodtan megmondhatod, hogy gondoltad megnézed őket és érdeklődsz, hogy miket csinálnak, milyen programjaik vannak, ilyesmi.


Az istentisztelet, az inkább prédikáció és imádkozás, de utána lehet beszélgetni, valamint általában vannak egyéb programok, ahol lehet kérdezni, ismerkedni stb. Pl. Biblia óra, nyári tábor, kirándulások stb. Szóval érdemes kideríteni, mikor élnek még közösségi életet, mikor és hogy lehet velük szabadon beszélni.

2020. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan menj, nagyon sokan vannak, akik "eddig sosem jartak, aztan elkezdenek jarni", szerintem orulnek is
2020. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha akarsz Istenért menj a templomba(gyülekezetbe) ne a körülötted lévőkért mert az álkeresztény(képmutató).
2021. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!