Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallás elveszi az önállóságot?

Vallás elveszi az önállóságot?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, sok hívő mondja Krisztusban lehet csak igaz szabadságot élni.... én ezt nem mondhatnám... ugyan is aki megter le kell ön magáról mondani, nem teheti azt amihez kedve van, pl szex, csajozas , pasizas, buli... csak is azt teheti amit a biblia ir.... ez szerintem olyan mintha bábja lenne valaki az Úrnak ... szerintem igen jó hinni meg jó lelkunek lenni de mindent nem lehet be tartani nem mindenki boldog ebben a vallásos életben. Sok benne a korlát.... szerintem ez nem szabadság ez rabság ha szabad vagy az azt jelenti úgy élsz ahogy akarsz nem pedig biblia vagy másnak megfelelni! Te h látod ezt??
2020. nov. 18. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Van sok rossz példa, hogy nem megy az embereknek, mert valóban nehéz. De ha jó irányban akarsz haladni, akkor olyanra figyelj, aki megvalósította a tökéletes emberi szabadságot, mert az lesz számodra segítő. Példaképem: Albert Schweitzer. Teológiát végzett, majd orvosit. És elment Lambarénébe, Gabonba (Afrika) gyógyítani az ott élőszegény embereket. Nem, nem jutott eszébe, Európába hozni kiszakítva a hazájukból, otthonukból, kultúrájukból, ott épített - sajátkezüleg is! - kórházat. És gyógyított (nem térített). Ha elfogyott a pénze- visszajött Európába, prédikált és koncerteket adott, mert orgonaművész is volt. Néha régebben hallani lehetett a rádióban, ahogy gyönyörűen Bachot orgonál. A pénzzel rohant vissza gyógyítani. Lánya segített a kórházban.

Hívő, vallásos,és végtelenül szabad ember volt. Megvalósította önmagát és a nagy tanítók tanítását is. Ajánlom a könyveit és a róla szóló könyvet is. Nagyon szívmelengető ebben a rideg világban.

[link]

[link]

ez a róla szóló

[link]

2020. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Abszolút igen. Ezért van az, hogy a vallásos emberek mind ugyanazt bégetik vissza.
2020. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
56%

Nem


eppen ezeknek vagy a rabja es a Satan elhiteti hogy ez a szabadsag


Isten boldogsagot ad, kielegitot


Satan kielegithetetlen vagyat ad mint "boldogsagot": szenvedelyt

2020. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3as ön melyik szekta tagja ?
2020. nov. 18. 21:13
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#4 miert lennek szekta tagja?
2020. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!