Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fejezzem be az eddigi életemet?

Fejezzem be az eddigi életemet?

Figyelt kérdés
Tiszteletem mindenkinek! Én római katolikus vallású vagyok, hallom pár gyülekezetes, Adventista ismerősömtől hogy fejezzem be az eddigi életem, (bulit, szórakozást, csajozást) és térjek meg mert hamarosan Isten meg ítéli a világot. És aki nem tér meg a pokolba fog jutni. Kevés idő van hátra mondták időben döntsek...... alapból meg vagyok keresztelve voltam első áldozó, nincs káros szendvedélyem(alkhol, drog, dohányzás) tisztelem embertársaim, de nem hiszem hogy ha kicsit bulizok, jól érzem magam olyan nagy bűn lenne... várom a válaszokat.... tisztelettel.
2020. nov. 19. 04:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"a 7-es válaszoló jól irta: a Biblia a mérvadó"


A Biblia igazából még neked sem mérvadó, számodra annak egy értelmezése (amit a vallásod tanít neked) a mérvadó.


Egy olyan embernek meg, aki már eleve kifelé kacsint a kereszténységből pláne nem mérvadó. Saját magának kell elődönteni, hogy kell-neki vallás vagy sem, és akarja-e élni a vallás szabályai szerint az életét, ami nincs bizonyítva, és ami nem felel meg neki.

2020. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Római Katolikusként tudnod kell, hogy a házasságon kívüli és nem gyermeknemzés céljából bármilyen aktus halálos bűnnek számít.

Illetve attól függ mi van a bulizás alatt értve, a részegen hangoskodás és stb. sem igazán keresztény vagy csak morálisan helyes.. főleg az, amit egyesek megengednek maguknak (ha valaki ismer fiatalt, akkor nem kell részletezni sajnos mit is).. igaz most 8 után nem lehet kimenni..


Tarts szerintem egy kis lelkiismeret vizsgálatot és megtudod, itt van 2 pl.:

[link]

[link]


Egyébként ha olvasod a fatimai vagy más jelenéseket, akkor nincsen olyan messze az, az idő, -ebben a legtöbb katolikus és pap is valamelyest egyetért szerintem- .. hogy pontosan mikor az senki sem tudja, de mivel egyre több a nem vallásos ember, közel keleten meg erősődő keresztény üldöztetés van, ..

így úgy lehetne fogalmazni, hogy a jót amit még ma meglehet tenni, azt ne halasztgassuk el máskorra .. most van egy koranavírus jelenleg, de ki tudja mi lesz még..


Isten áldjon mindenkit mindej jóval!

2020. nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"bulit, szórakozást, csajozás"

Ez miért bűn? Van ilyen szó a Bibliában?

2020. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"nem gyermeknemzés céljából bármilyen aktus halálos bűnnek számít."

Amit kaptam a paptól, nincs benne ilyen, hogy ezt meg kellene gyónni. Lehet a papom prűd, mert soha nem beszél a szexről, kerüli a témát.

2020. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor már ezek szerint gyereket sem szabad vállalni, ha itt a vég. Ki akarja, hogy gyereke fiatalon haljon meg?
2020. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!