Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes keresztény felekezetekné...

Egyes keresztény felekezeteknél a karácsonyfa állítás tényleg bálványimádatnak minősül? De miért?

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 13:07
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
42%

Ez nem matematika, hanem nyelvtan.


"az evangélikusoktól vették át a keresztények" azt jelenti, hogy az evangélikusok nem keresztények. Ha az evangélikusokat kereszténynek tartom, akkor a mondat helyesen "az evangélikusoktól vették át a TÖBBI keresztények" vagy "az evangélikusoktól vették át más keresztények"

2020. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
27%
A logika nem feltétlen korlátozódik le a matematikára, hanem általánosan érvényes. Azért szemléltettem halmazokkal, mert talán pont ezen okból általánosabban érthető. Szerintem senki se gondolta, hogy az evangélikusok ne lennének keresztények, így felesleges ez a megjátszott hőbörgés, amit a 7-es hozzászólásban produkáltál.
2020. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%
Amint látszik, a matematikai logika és a nyelvi logika nem mindig esik egybe. Ha neked a nyelvhelyességre figyelni egyenlő a hőbörgéssel, csak sajnálni tudlak. Többek közt ezért tartunk itt.
2020. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
15%
Mert pogány kultuszból ered és semmi köze valódi ortodox (eredeti) kereszténységhez, amelynek ünnepei ugyanazok voltak, mint a héberek ünnepei, amiket Mózes által adott Isten. (pl. Páska, hetek ünnepe, sátrak stb.) Minden más kultusz, innováció csak a pogány istenek kultuszából jöhet. Az ünnepeket (értsd elválasztott idők) Isten beszéde jeleknek mondja, amelyek vagy a vele való kapcsolatot azonosítják, vagy a másik oldalt jelölik. Nincs harmadik variáció.
2020. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
61%

#14

A keresztények egy zsidó ünnepet se tartottak, egyedül a húsvét kapcsolható ezekhez, de az is csak időpontja miatt, illetve mert a zsidó pészah előképe a keresztény húsvétnak.

2020. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
35%
Tehát az összes apostolt kizárod a keteszténységből, akik a hetek ünnepén kapta meg Isten előre megígért szellemét. Ha ezek előképek, az őszi ünnepek miért nem? Pl. Kürtzenges a hetedik hónap újholdjakor, amikor a halottak feltámadnak, vagy a sátrak ünnepe, vagy a nyugalom nap, amibe még hátra van a bemenetelünk, ugyanis megvan a szombatja Isten népének, de ma ha az Ő szavát halljuk, meg ne keményítsük a szívünket, mint az eleséskor a pusztában. Ezt mind példaként adta, és ebből egy jota se múlik el, míg be nem teljesedik.
2020. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
38%

#16

Miért zárnám ki az apostolokat? Ilyen ostobaságot te írsz. Ellenben a Szentírásban így szerepel: "Amikor elérkezett pünkösd napja, ugyanazon a helyen mindnyájan együtt voltak."

Tehát az apostolok már pünkösdöt ünnepeltek az első pünkösd után, hiszen így lett megörökítve az apostolok által. Itt már szó sincs semmiféle zsidó ünnepről.


Amúgy továbbra se értem, hogy a keresztényeknek mi köze a zsidó ünnepekhez. Igen, Jézus zsidóként tartotta, egy darabig lehet az apostolok is (bár ezek az újszövetségi levelekbe nem nagyon szerepelnek). Viszont Jézus elég határozottan állítja, hogy egy új Egyházat alapít. Egy új szövetséget, ami szövetség közte és Egyháza között köttetik. Krisztus a vőlegény, az Egyház a menyasszony.

2020. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
35%
Ja, és Isten nem úgy definiálja az ünnepeket, mint a modern kereszténység, hogy zsidó ünnepek, hanem hogy ezek Én ünnepeim, és hogy az Én ünnepeimet nekik adtam, amit aztán nem tartottak, vagy bűnös indulattal, amiért Isten meg is büntette őket. A saját ünnepeik miatt nem büntette volna, hanem éppen azért mert az Övéit megvetik.
2020. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
38%

#18

De, Isten ezt pont úgy definiálja. Ezek az ünnepek a zsidó nép és Isten között kötött szövetség jegyében jöttek létre. Ehhez a szövetséghez a keresztényeknek semmi köze, 2000 éve hatályát vesztette. Maga Jézus mondja, hogy új szövetséget köt.

2020. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
35%

"3Móz 23,2 Szólj Izráel fiainak, és mondd meg nékik az Úrnak ünnepeit, a melyeken szent gyülekezésekre kell összegyülekeznetek. Ezek azok az ÉN ünnepeim:"


Ezek nem a zsidóké, nem úgy fogalmaz, hogy a zsidók ünnepei, vagy a ti ünnepeitek legyenek, hanem "ezek az én ünnepeim". Isten ezt mondja, vitatkozz vele.


Ugyanez igaz a szombatra, nem azt mondja, hogy ezek a zsidók szombatjai, hanem az én szombatjaim:


3Móz 19,30 Az én szombatjaimat megtartsátok...

2Móz 16,25 Ma egyétek azt meg, mert ma az Úrnak szombatja van;


Nem a zsidók szombatja, hanem az Úr (az Örökkévaló, JHVH) szombatja. Lehet vitatkozni Isten beszédével, meg szembe menni vele. A Zsidók ünnepeiről már csak akkor beszél, amikor hozzátették a saját hagyományaikat. De alapvetően Isten az, akié a saját ünnepei, és a zsidóknak csak odaadta, mint ahogy az igazságosság elvárásainak parancsolatait is, mint hogy mi tetszik Istennek, és mi nem. Ez meg nem változott, hiszen Isten nem változtatgatja meg, hogy mi a helyes életmód, és mi az igazságosság.


Az új szövetség ígérete nem az, hogy mindez megsemmisül, amiért Isten büntette a saját népét, hogy megszegi, hogy ellene megy, hanem hogy a szívbe írja. (itt sem a zsidók törvényéről van szó, hanem Isten törvényéről, amit írott formában kaptak meg):


Jer 31,33 Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.


Az új szövetség lényege nem az, hogy Krisztus azért jött, hogy amiért Isten ezer évig büntette a hébereket, hogy törvényszegők, akkor ezt most hipphopp felejtsük el, mert úgysem számít, hanem hogy mindezt szívből és szellemből tegyék. A gnoszticizmus hozta be azt az elválasztást hogy Isten törvénye elavult, régi, aminek semmi jelentősége, sőt a bálványok áldozata sem számít, nyugodtan lehet belőle részesedni (lásd a Nikolaiták tanítását).


Ezt hova teszed?

Mát. 5:17. Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem. 18. Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik. 19. Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen. 20. Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképen sem mehettek be a mennyeknek országába.


Gondolom az ünnepek esetében a felülmúlása a farizesuoknak nem az, hogy menjünk a pogányok szokásai szerinti elválasztott napokra, mert úgysem számít semmit, hanem hogy Isten ezek által a törvények által prófétikusan bemutatta, és még most is bemutatja üdvrendjét, hiszen van ami ebből még nem teljesedett. (lásd őszi ünnep kör még mindig csak előkép, mivel két eljövetel van)

2020. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!